13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

FEJETON: Zub korony

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 7.7.2020 10:55

Slovinci nezatrhli tipec nám - zatrhli ho Chorvatům ( a tak nastane situace jako v 60tých letech, kdy jsme do Jugošky jezdili přes Maďarsko, protože přes Rakousko jsme nesměli ) - ta jejich vzájemná nenávist je OBA vede do záhuby - hezký den R^R^R^

J. Kraus 7.7.2020 8:59

Ano, v Bílé Labuti vedly do prvního patra jezdící schody a vystoupilo se přímo v hračkářství. Hodinu bych mohl o těch krásách a nádherách psát, na vláčky se ale nepamatuju. Prodejna a malé kolejiště byly na rohu pasáže z Příkop na Senovážné náměstí. Nákladní vagon rozchodu TT stál sedm Kčs, celá souprava včetně lokomotivy, tří osobních vagonů a kolejí stála 75,-Kčs. To mohlo být někdy v roce 1962. Samotná rychlíková lokomotiva tuším něco kolem stovky, podle typu. S příchodem volného trhu se vláčky objevily v Šumavské ulici. Navíc i modýlky osobních aut, náklaďáků i tramvají. Tristní zážitek - během půl hodiny, co jsem je obdivoval, ani jeden zákazník. To nejhorší nakonec. Jeden příbuzný, majitel předválečné ředitelské vily v zapadlé vesnici, do jednoho z mnoha pokojů instaloval obří kolejiště s budovami, stromy a vším tím okolo. Asi to spíš od někoho dostal než koupil, nikdy neřekl. Po smrti rodičů, v době těsně předinternetové, to mladí nemohli nikde udat a tak to vyhodili.

Díky za tip, na ten Smíchov (nevěděl jsem, že je tam něco takového) se podívám. Užívejme, dokud je čas.

V. Dosoudil 7.7.2020 8:38

Už jsem tam kdysi byl obdivovat, ale přijel bych zas. Možná by pomohla větší podnikavost s možností zakoupení voucheru na vstupenku. Každý nemůže jet z Moravy hned zítra. Co kdyby zasponzorovaly ČD, když už vyhazují za pochybné reklamy v TV?

P. Zima 7.7.2020 10:57

Všechno mají v e-shopu, viz odkaz nahoře na jejich stránkách. Prodává to pro ně Bambule.cz, kam vede i ten jejich odkaz (viz https://www.bambule.cz/kralovstvi-zeleznic). Mají vstupenky i roční vouchery pro jednotlivce i pro celou rodinu. Tak šup tam, internet máte, ne ;-)

I. Pávek 7.7.2020 7:41

Rád bych přijel pane Neffe, ale jak? Cestování vlakem je nebezpečné, na každém přejezdu nehoda. Autem je to k vůli motorkářům a ramenáčům za volantem ještě horší. Riziko je tedy nepřijatelné a ani vláčky je nepřeváží. Tak se kochejte sám.

J. Jirka 7.7.2020 9:11

A pokud byste vzal poutnickou hůl a pěšky, jen s ranečkem buchet vyrazil do Prahy po lesních pěšinkách, může vás napadnout divoké prase nebo rozzuřený houbař. Je to halt těžký...

M. Krátký 7.7.2020 9:42

i komáři by jej mohli pokousat - R^R^R^

I. Pávek 7.7.2020 17:40

No prosím, na Karlovarsku se srazily osobní vlaky. Ještě štěstí že jen dva. A pak cestuj vlakem.

J. Jurax 7.7.2020 18:07

Jeďte koňmo.

J. Jurax 7.7.2020 18:10

Inu, napadá mne rčení mého děda - na posraného aji hajzl spadne ...