18.10.2021 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

FEJETON: Ztráta paměti

Nemyslím teď na tu částečnou ztrátu paměti, která se tak dobře hodí do krámu tvůrcům různých hororů, thrilerů, akčních filmů a podobných slátanin, kdy klíčová postava si nepamatuje, kolikátého to bylo, když ji znásilnili, a jak vlastně vypadal ten surovec...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rychetsky 11.2.2014 0:03

prichomytl jste se k Vlkovo zatatosti

Nic si z toho nedelejte pane Kerschi. Pan Vlk se vydal na drahu ochrance ceskeho naroda a chrani ho za kazdou cenu. Tedy i, jako v pripade vaseho obecneho a neskodneho clanecku, kdyz se na narod nikterak neutoci a narod ochranu vubec nepotrebuje. Nebo, a to precasto, kdyz nekdo chce rozebirat pripadne ne uplne koser ciny ceskych obcanu, vlad a Benesu, o kterych se tu celych 41 bolsevickych let vubec nemluvilo, ci spis tvrde lhalo. Pan Vlk pak vetsinou prispecha s tim, ze Nemci byli za valky pekne svine (no byli, ale casto to nepomuze osvetleni nasich krivarnicek ci nepravosticek), nebo, jako v tomto pripade, s poznamkou, ze nejsme jako narod o nic horsi nez ty jine (souhlasim, nejsme, ac si stale volime nejake bolseviky). Je to takova politicka korektnost na ruby. Kritika se nikdy nesmi spojit s MY (to by totiz naznacovalo, ze Cesi jsou horsi), nebo NAROD. Chcete-li se narceni z techto prohresku vyhnout, bude muset psat EVROPANI nebo radsi LIDI. Treba tedy "oni vyhaneli Sudetaky" ci jeste bezpecnejsi "vitezne velmoci vyhnaly fasisty".

To nic nemeni na tom, ze vy jste o Cesich vubec psal nechtel. A mj, mne to pripomnelo Marquezovo Sto roku samoty, kde si ten nestastnik psal na cedulky nazvy jednotlivych predmetu, jako zidle a stul, ale bohuzel pak stejne zapomnel i pismeny.

J. Jurax 10.2.2014 23:41

Dobře napsáno

Š. Šafránek 10.2.2014 15:51

Ztrátu paměti bezpochyby máme.

Neuměl jsem si v roce 1990 představit, že bych ještě někdy v televizi spatřil jinak než v recesi či s patřičným komentářem majora Zemana, soudruha Pláteníka či další podobné figury. A vida: mýlil jsem se. Nepodezírám programové ředitele TV stanic ze sympatií ke komunismu, pouze vycházejí vstříc poptávce, tedy sledovanosti. Nostalgie obyvatelstva po starých časech? Možná, ale především ztráta paměti. Nedovedl jsem si představit, že budeme čtvrt století po sametu volit tytéž lidi, jací by se v čele pravděpodobně ocitli, i kdyby režim nebyl padl. Není na výběr? Ale je, jenže ta ztráta paměti...

O. Flasarová 10.2.2014 12:48

Děkuji,

pane Kerschi, za příspěvek k zamyšlení vedený kultivovaným způsobem sdělení, i když výsledkem může být jen smutek.

P. Kmoníček 10.2.2014 20:25

Re: Děkuji,

Paní Flasarová,také děkuji.Sládečkové,Milotové a podobní bohužel mají jiné myšlenkové(?)pochody.

F. Matousek 10.2.2014 10:03

není to tak zlé

16 % volicu pamet nepotrebuje, a také by ji pri svém IQ tykve, tezko hledali. Pravda, dalsích 20 % volicu tu pamet ztrácí.

Zbytek populace na tom není vubec tak zle. Pamet neztrácí, a proto si pamatují nejen positiva, ale i vsechny rokrádacky a lumpárny posledních 20. let a neví jak sto hoven, ( z toho ven ).

V. Vlk 10.2.2014 0:57

Vážený pane,

proč  proboha "tento"  národ? Vyražte  ven a zjistíte, že my jsme ještě celkem normální . A dosti to chápeme. My nemáme ztrátu paměti,. To spíše navštivte třeba 'Svédsko a Norsko, a nebo Anglii a Španělsko. O Francii a Rakousku nemluvě. Tam o dějinách svých a dějinách Evropy nic netuší, děti se to neučí a mluvit se o tom veřejně nesmí.

Č. Milota 10.2.2014 1:52

Re: Vážený pane,

Snad Vám ještě porozumí, psal článek v únoru 2013. :-)

P. Kersch 10.2.2014 3:52

Re: Vážený pane,

Ne, 2013 pod článkem není překlep, je to napsáno před rokem.

P. Khail 10.2.2014 6:35

Re: Vážený pane,

A proč ne? Nejsme dokonalí.

J. Kraus 10.2.2014 9:55

Re: Vážený pane,

Jim už není pomoci. My hrajeme o čas a je třeba varovat a udržovat laťku tak vysoko, jak to jde. Na Západě by si podobný článek moc lidí už asi netrouflo napsat a ještě míň lidí, hlavně mladých, by ho pochopilo. Je otázka, jestli nám to, až se všechno provalí, nějak pomůže. Západ má aspoň jistotu, že ti zbylí začnou od nuly.

P. Kersch 10.2.2014 14:31

Re: Vážený pane,

Jaký "tento" národ? Ukazovací zájmeno "tento" v textu článku není.

Nemusím "vyrážet ven", abych navštívil Švédsko a Norsko, Anglii a Španělsko,  o Francii nemlivě. Mně stačí penze na cesty po Česku. Moje francouzská vnučka nedávno maturovala na venkovském lyceu v Bretani. Největší obavy měla z náročné zkoušky z "la histoire" - měla štísko - vytáhla si otázku Dějiny střední Asie za starověku. Můj dobrý známý ze Sydney zase pracuje ve svých 84 letech jako průvodce v tamějším Muzeu holocaustu (přežil ghetto v Lodži, Osvětim) a je nadšen zájmem studentů středních škol o evropské dějiny moderního věku... Před několika lety jsem provázel svou vzdálenou příbuznou (35), která žije celý svůj mladý život v USA, po staré Praze a měl jsem co dělat se svou školní angličtinou, abych její dotazy uspokojivě zodpověděl...

Takže zřejmě tu máme, pane Vlku st.(?) nějaké rozpory ve znalostech poměrů.