24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

FEJETON: Zlý sen

Celá staletí si vědci lámou hlavu nad koncem mayské civilizace. Proč to stavitelé velkolepých chrámů a paláců, důmyslných zavodňovacích zařízení, zčistajasna zabalili? Proč potomci vysoce organizované společnosti disponující vojsky a bohatstvím, potomci básníků a astronomů, přežili polodivoce, bez znalosti písma a vlastní historie, v okolí zpustlých velkoměst v podobě primitivních kmenů?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 9.10.2012 19:10

Rozumný názor.

Tudíž nemá v čecháčkovsku šanci, aby byl vyslyšen. Parkur bude, na to vemte jed, a ještě 4x předražený oproti srovnatelnému za kopečky. Školky - nebudou, školy - nebudou, nemocnice - nebudou. Leda by jim to občané ve volbách zatrhli - ale jak jsem uvedl, jsme v čecháčkově, zde bude mít odsčssd zase kolem 50 procent :-(

A. Vyhlídka 8.10.2012 9:45

Prohlubující se krize.

Skvěle a jasně nastavené zrcadlo současnosti, ukazující na pokřivený žebříček hodnot a preferování naprosto nedomyšlených a neperspektivních projektů. Sám jsem přesvědčen, že tzv. "Bod zlomu" již tato soudobá civilizace překročila a nejsem si jistý, zda existuje ještě reálná možnost nápravy. Autorka vlastně popisuje skutečnost faktického vykrádání veřejných finančních prostředků pod pláštíkem služby veřejnosti, zajištění pracovních míst, podpory investorů atd. Ve skutečnosti jde o pouhé soukromé obohacení na úkor společnosti. Hlavním produktem je rostoucí či přetrvávající touha po zisku a zábavě i přes ničení krajiny a přírody. Nepochybuji, že zanedlouho nastane kolaps takovéto společnosti, která přestala používat zdravý rozum.

V. Vlach 8.10.2012 11:42

Re: Prohlubující se krize.

Souhlas. Osobně se zapojím, bude-li třeba, na nastolení nového Systému.

I. Kudrnová 8.10.2012 8:49

Kraje jsou zbytečné

J. Schwarz 8.10.2012 8:36

Docela realistická

vize "budoucnosti" řízené státem a úřady. Slovo dotace  by se mělo ocitnout mezi těmi nejvulgárnějšími a ti, kdo dotace rozdávají a pobírají by se měli řadit mezi společenskou spodinu.

Š. Hašek 8.10.2012 20:02

Re: Docela realistická

Asi tak.

I. Poljaková 8.10.2012 21:03

Re: Docela realistická

Jsme příliš velcí škarohlídi. Kolik pozitivního dotace dokázaly - vždyť kvůli nim vznikají celé územní celky (mikroregiony)...druží se lidé...Kdyby někdo nabídl EU dost prachů, stmelíme se v  jednolitý státní útvar s požadovaným  zřízením raz dva.

Š. Hašek 8.10.2012 22:00

Re: Docela realistická

na rovinu řeknu, že větě "kdyby někdo nabídl EU dost prachů, stmelíme se v jednolitý státní útvar s požadovaným zřízením raz dva" vůbec nerozumím. A četl jsem ji opakovaně.

No nic. Jsem asi retarda a škarohlíd.

I. Poljaková 10.10.2012 18:12

Re:vysvětlení

Myslím to tak, lidé, kteří normálně mají tendenci státní útvary spíše rozkládat ve fyzikálním smyslu zvýšení entropie systému (rozložili jsme Rakousko-Uhersko, ČSSR, nejraději by se rozpadlo i Španělsko, Belgie,VB atd) . Ovšem v případě, že čichají nějaký zisk (dotace se např. mohou udělovat až od počtu XXX občanů výše), rychle se spojují. Takže kdyby celá EU mohla dostat nějakou obří dotaci, řekněme, aspoń na pokrytí svých dluhů, možná bychom dokázali nemyslitelné - rychle a poslušně v dvojstupech vytvořit jednolitý stát bez hranic, fiskálně sjednocený, s jednou úřední řečí ; a klidně monarchii, oligarchii, totalitu, cokoliv, prostě podle požadavků zadávací dokumentace,abychom se do ní napasovali jako vyhovující příjemce :-)).