6.7.2022 | Den upálení mistra Jana Husa


FEJETON: Zdaní nám socialisté i spánek?

6.8.2009

Socialisté v Británii navrhli novou daň za pěkný výhled z okna. Úředníci Jejího Veličenstva prý prověřili 11 milionů bytů a výsledkem jejich pilné práce jsou návrhy na zvláštní zdanění bytů v blízkosti zastávky MHD, stromů na zahradě nebo třeba vlastní garáže. Nejdražší bude bydlet u moře, výhled na oceán se chystají danit v nejvyšší sazbě.

Inu, v době recese státní pokladna trpí, a tak stát bere, kde se dá. Obávám se ale, že zdanění výhledu z okna nebude výpadky jiných daní zcela kompenzovat, a tak navrhuji zavést ještě další daně:

1) Zdanění slunečných dnů. Když je venku pěkně, tak se dá opalovat, jezdit na kole nebo plavat a jak k tomu přijdou ti, kteří musí být doma nebo v práci. Zdanění bude dvojnásobné, pokud bude hezky o víkendu

2) Zvláštní daň za hezkou manželku/manžela. Opět je potřeba vyrovnat rozdíly. Kromě přitažlivosti se bude zohledňovat také inteligence a charakterové vlastnosti. Bude zřejmě nezbytné ustanovit odbornou komisi na posuzování výše uvedeného, jinak by mohl každý vylepšit rodinný rozpočet čestným prohlášením, že je ošklivý a otravný blb.

3) Daň na provoz finančních úřadů. S lidmi, kteří platí nejvyšší daně, má tento úřad nejvíce práce. Je proto logické, aby jeho chod financovali právě ti nejvíce platící.

4) Daň za spánek a volný čas. Uvědomělý občan má pracovat a nikoli se poflakovat a odpočívat. Každou hodinu, kterou nepřispívá k tvorbě HDP, je potřeba započítat.

Celý systém bude fungovat mnohem efektivněji, když ho přijme za svůj celá EU. V Bruselu je ještě hodně budov nevyužitých a práci navíc neztratí ti úředníci, kteří doposud posuzovali, zda jsou dostatečně zakroucené banány. Když toto EU ze své agendy vymazala, tak je možné ke světlým zítřkům nakročit tímto směrem. Šéfovat by tomu mohl Vladimír Špidla, aby i on uplatnil svůj potenciál.

Malý problém možná nastane u zdanění slunečných a teplých dní, kdy budou možná protestovat země z jihu Evropy. Doufejme, že to ale vyřeší speciální sub-komise, kde zasednou renomovaní experti všech zemí. Ti budou v létě objíždět jednotlivé státy a posuzovat příjemnost pobytu u tamních moří. Výsledkem jejich snahy budou koeficienty na osm desetinných míst, kterými se bude daň upravovat.

Převzato z blogu autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!