23.9.2019 | Svátek má Berta


FEJETON: Z mailu anonymního čtenáře

26.2.2016

Vždycky mi bylo líto, že jednou vodejdu z tohodle světa. Bylo mi to líto hlavně ze zvědavosti, jak se to tu bude všecko dál vyvíjet. Teď to ale vypadá, že už mi to líto bejt nemusí, všecko směřuje jednoznačně k nejhoršímu a živí budou závidět mrtvejm, jak píše klasik. Nevim sice, kterej, ale protože jsem si úplně jistej, že já jsem to nevymyslel a téměř jistej, že jsem to někde čet, musel to teda někdo napsat. A když někdo napíše, co já přečtu, tak pokud se mi to jeví jako hlubokomyslný, řadim autora mezi klasiky.

Takže pozor. Špatně je úplně všecko a povim vám proč. Naše civilizovaná civilizace se jasně hroutí, i když se JIM zatim pořád eště daří lhát a zatloukat. Každý ráno čekám, probuzenej ze zlejch snů, že se rozsvítí počítačovej monitor, a já si konečně přečtu: DNESKA KONEC, sledujte on line na našem serveru. Zatim jsem se ovšem nedočkal, dávkujou nám to po kapkách. Velkou voklikou. Sem tam JIM sice něco uteče, ale VONI to hned převálcujou třeba ňákým pěkným zadkem, aby se na to zapomnělo. Nebo předkem. A člověk se může ureagovat, někdy schytá i docela dost lajků, jenže nakonec je to stejně vanitas vanitatum, jinak řečeno marnost nad marnost, proto jsem se taky rozhoupal vám napsat, jestli byste to někam neprotlačil.

Nesmí totiž vyjít najevo, že VONI už nás, normální lidi, prostě vůbec nepotřebujou. Proto si nás taky už naprosto votevřeně pojmenovali pracující chudobou. Nebo to aspoň nesmí vyplavat moc rychle a najednou. Jenže jak to přece jenom víc a víc prosakuje, dostávaj strach. Proto pustili do luftu tu chiméru vo tom základním nepodmíněným příjmu. To jako že každej člověk, ať je co chce zač a ať něco dělá nebo nedělá, dostane vod státu prachy, aby si slušně žil. Myšlenka je to fajn, něco jako každýmu podle jeho potřeb, to nás učili, že takhle to bude v komunismu. Jenže až teď to prej bude možný, jak se šíří ten Průmysl 4.0 a všecko za lidi udělaj automaty a vytisknou 3D tiskárny, tak za pět, deset let už nebudou potřeba žádný dělníci, stačí pár ajťáků a všeho bude dost. Zrovna tak nebudou potřeba vojáci, armády, všecko vyválčí roboti.

Jenže pak se lidi začnou flákat, žádná zábava jim nebude dost dobrá a začnou se dít věci, to je JIM jasný. Proto taky votevřeli hranice, nechaj sem valit ty černý chudáky a vypustili kouřovku, že tu na nás budou jako pracovat, protože vymíráme. Skutečným důvodem ale je, aby lidi měli vo čem přemejšlet a čeho se bát, protože voteplování už moc nezabírá a todle na ňáký roky určitě vydá, než se všecko podělá úplně. To už VONI ovšem budou nejspíš na Marsu nebo aspoň na Měsíci, což je jasně patrný z toho jak se pořád vypouštěj různý rakety a taky jak padaj ty burzy, protože musej vyprodávat akcie, aby na to měli.

Nakonec ale stejně nevim, kdo bude komu závidět...Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.