18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Welcome to the Václav Havel AirportVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 14, poslední: 24.10.2012 6:48, přehled diskusí

Valná většina lidí,která přistává na Letišti Ruzyně:
Autor: E. Sevrát Datum: 23.10.2012 7:39

nemá ani potuchy o věznici,jsou to převážně cizinci a mladí lidé,kterým to nic neříká.Letiště Ruzyně byl historický název a přejmenování je nesmyslé.Z důvodu,který uvádí autor by mu musela vadit i stanice metra Pankrác.Jediné co je dobré,že v názvu byla ponechána Praha,která je samozřejmě  známější pro turisty daleko víc než V.Havel.A i mezinárodní kód PRG byl naštěstí zachován.Po V.Havlovi mělo být pojmenováno něco nového co vzniklo po roce 1989..A jako moje babička i za komunistů chodila k Hulatovi,Paukrtovi apod.-jezdila do Zlína tak já budu létat z Ruzyně do konce života. 

Re: Valná většina lidí,která přistává na Letišti Ruzyně:
Autor: J. Hanzal Datum: 23.10.2012 8:59

Přesně tak, a ještě si myslím, že V.Havel JFK a ChDG nesahal ani po kotníky

Re: Valná většina lidí,která přistává na Letišti Ruzyně:
Autor: F. Matousek Datum: 23.10.2012 11:04

Praha je známejsí, nez V.Havel. To je tedy moudro ! Myslím, ze i Paríz je známejsí nez de Gaul. Havel sice není známejsí nez Praha, ale je ve svete nejznámejsím Cechem a jeho jméno je pro cizince symbolem boje za svobodu, s tím nic neudeláte pane Serváte. 

Proto bylo pojmenování letiste po Havlovi velmi správné. Navíc to nebyla zádná soukromá akce, jak se snazí nekterí urazení politici dnes zlehcovat, ale byla to vysoce významná politická akce, která ze soukromé iniciativy vyvstala. Ze nápad nevzesel od politiku samotných je ostudou prvního rádu a svedcí o úrovni nasí politické scény.

Re: Valná většina lidí,která přistává na Letišti Ruzyně:
Autor: J. Hanzal Datum: 23.10.2012 11:52

A proč, tedy s přejmenováním nesouhlasí většina národa. Jsem přesvědčen, že jména jako např.  prof.Heyrovský, B.Smetana, A.Dvořák, T.G.Masaryk a mnoho dalších osobností jak z vědeckého, tak z kulturního života  jsou pro tuto věc daleko, daleko příznivější. Ale asi se mýlím, poněvadž mnou jmenované osobnosti udělali pro naší vlast pramálo.

Re: Valná většina lidí,která přistává na Letišti Ruzyně:
Autor: Š. Šafránek Datum: 23.10.2012 12:11

No tak to bychom se take mohli tazat, proc se parizske letiste nejmenuje napr. Dumasovo a newyorske dejme tomu Edisonovo, ze ano. A na tu vetsinu naroda jste prisel jak? A i kdyby, ono odvolavani se na hlas lidu by mozna vedlo k prejmenovani letiste na Gottovo, to byste byl spokojeny?

Re: Valná většina lidí,která přistává na Letišti Ruzyně:
Autor: F. Matousek Datum: 23.10.2012 12:19

Ano ti udeleli pro vlast mnoho a také jsou po nich nazývány spolky,  prazská nábrezí a podobne. V soucasné dobe je jméno Havel ve svete vetsí pojem, nez Dvorák a Masaryk.

Tak to proste je a ze ho polovina lidí v Cechách neuznává svedcí spís o úrovni národa, nezli o vehlasu jeho osobnosti.

Ano, polovina národa myslí a nechce.:
Autor: J. Mrázek Datum: 23.10.2012 12:41

Bohužel vždy vyhraje ta povykující a obtěžující část, které se ustupuje podle hesla moudřejší ustoupí...důsledky jsou jaké jsou .

Re: Ano, polovina národa myslí a nechce.:
Autor: F. Matousek Datum: 23.10.2012 14:43

tou povykující polovinou máte na mysli Ty, co byly proti stavbe knihovny ?!

Neskutečná naivita...:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.10.2012 15:09

Re: Valná většina lidí,která přistává na Letišti Ruzyně:
Autor: J. Dvořák 188 Datum: 23.10.2012 13:39

Heyrovský ?Ten podvodník !Zapojení polarografu udělal někdo jiný byli tři a jeden z nich byl Ing.Cabicar !Když mu šli k ceně gratulovat zamknul se před nima na záchodě !

Vysoce významná politická akce? To myslíte vážně? Kolik že měla ta petice podpisů? 82 tisíc ? To je, milý pane, 1,3 % občanů ČR !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.10.2012 15:07

Tvorba kultu osobnosti pro 1,3 % občanů státu...

Re: Vysoce významná politická akce? To myslíte vážně? Kolik že měla ta petice podpisů? 82 tisíc ? To je, milý pane, 1,3 % občanů ČR !!!:
Autor: F. Matousek Datum: 23.10.2012 15:26

Vy stále a mylne opakujete, ze 82 tisíc z deseti milionu, je 1.3 % coz je matematicky nesprávne . Správne je 0,82 %, tedy jeste o neco méne, nez uvádíte.

Co je ovsem úplný nesmysl je tvrdit, ze jenom tito lidé, co nekde podepsali jsou pro. Já jsem také pro a nic jsem nepodepsal.  

Je vubec smutné, ze pro tak jasnou, úcinnou a pro svet positivní reklamu, a témer zadarmo, musí obcané podepisovat petice. S návrhem mel prijít pan premiér, nebo pan president sám. Ze neprisli, svedcí o jejich amaterismu a politické krátkozrakosti.  

Re: Vysoce významná politická akce? To myslíte vážně? Kolik že měla ta petice podpisů? 82 tisíc ? To je, milý pane, 1,3 % občanů ČR !!!:
Autor: J. Vydra Datum: 23.10.2012 23:11

spíš jejich bl bosti, která se přibližuje té, kterou vykazují tady ti věční bojovníci proti pravdě a lásce. Čechové nikdy nesouhlasí ve všem, to bychom pak nikdy nemohli pojmenovat nic. Nechápu o co těm kritikům jde - ať si vymyslí vlastní nápady a prosadí je, kdo jim brání? Nikdo, ale jsou to spíš jen kafralové co rádi pomlouvají a doufají, že někdo pojmenuje něco po nich.

Re: Vysoce významná politická akce? To myslíte vážně? Kolik že měla ta petice podpisů? 82 tisíc ? To je, milý pane, 1,3 % občanů ČR !!!:
Autor: F. Matousek Datum: 24.10.2012 6:48

také se domnívám, ze kdyby nekdo prisel s návrhem pojmenovat letiste po panu Klausovi, jiste by byl pro.

To je ale jeste brzy. Na to, aby po nem pojmenovávali fabriky na tabák, bude muset napred zemrít.