25.9.2020 | Svátek má Zlata


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pressl 6.8.2020 22:01

Doporučuji: Obří křišťáloví draci novoborských sklářů usilují o zápis do Guinnessovy knihy rekordů

https://www.youtube.com/watch?v=AQ2udSvqx

[>-]R^

J. Jurax 6.8.2020 18:48

Něco na tom je. Málo se propagují naše úspěchy, hojně se píše o průserech, neboť ty zvyšují sledovanost.

Aspoň ČT, když je veřejnoprávní, by si tu neplacenou reklamu lajsnout mohla. Koneckonců na téže ČT sleduji krásné vyprávěné reportáže, jak Francouzi dělají Airbus, Němci motorky nebo lodní motory a Britové letecké motory; vše jsou to pochopitelně soukromé firmy. O nás nic.

H. Kotaz 6.8.2020 19:48

Jo, naševaše ČT by měla. Ale to bude až za jiných mluvících hlav a papalášů, gen. ředitelem počínaje.

H. Rybnická 6.8.2020 23:14

LajsTnout, pane Juraxi. Kommt von "leisten" . Moc mne dopaluje, že Vám -výlučně v tomto případě- musím dát za pravdu.:-P

J. Chaloupka 6.8.2020 17:52

Protože už nemáme novináře, ale prodavače emocí!!!

H. Kotaz 6.8.2020 19:50

1* R^

P. Brich 6.8.2020 20:03

Doplnil bych ještě politruky, školící v tom správném názoru.

S. Rádl 6.8.2020 13:52

To nebyl moc dobrý příklad. Ty továrny, kde se šíří koronavirus jsou obvykle v cizích rukou a většina zaměstnanců jsou cizinci bydlící na ubytovně (proto se to tam tak šíří).

J. Jurax 6.8.2020 18:58

To nevadí, že patří cizincům. Koneckonců i britská automobilová ikona Rolls-Royce patří do holdingu BMW, kdežto švédské Volvo patří Číňanům.

R. Polášek 6.8.2020 12:59

Ono záleží jak kde. Bity jsou malá města a městysy daleko od lidnatějších center a s mizerným silničním a železničním spojením. Za komunistů tam byl nějaký státní statek či JZD či pila nebo třeba výrobna hraček, protože komunistům nevadilo, že se výrobky musely draze dovážet či vyvážet a v tom provozu musel i zaměstnat třeba všechny místní obyvatele, aby měli dost lidí.

Ty provozy potom po sametu zkrachovaly a nové nepřišly, protože tam bylo špatné dopravní spojení, nesehnal by se dostatek zaměstnancůa púřespolní by spatně dojížděli.

Naopak tam, kde je dobré dopravní spojení na nákladní dopravu pro materiál i na osobní pro dojíždění lidí je vesměs plno firem.

P. Brich 6.8.2020 20:00

A proto za vydlužené peníze budeme budovat cyklostezky. Na nosič se toho vejde docela dost!!;-)

F. Brnušák 6.8.2020 12:21

Jestli je to ta sama firma co myslim ja (cca 400 nakazenych, Novy Jicin), tak to byla firma dodavajici do automotive.

Tech ceskych uspesnych firem je rada. Asi nejprestiznejsi jsou firmy co delaji ultralehka letadla, samozrejmne hned po tech co vari pivo. Pak taky cesky vyrobce 3D tiskaren je velmi znamy ve svete . Cesti vyvojari pocitacovych her jsou taky ve svete znami i dalsi IT odvetvi (treba donedavna 2 antiviry Avast a AVG, dnes jeden) A samozrejme ceske zbrane byly cennene vzdycky.

Na vzdory statnimu usporadani v CR je toho prekvapive dost a to mam relativne uzky rozhled.

J. Jurax 6.8.2020 19:02

Elektronové mikroskopy z Brna ...

R. Nováček 6.8.2020 10:33

Ano,

přesně tak to je. Ani o mé firmě, která mi vydělala miliony se v televizi nemluvilo. Když potom později přijeli vzdálení příbuzní do mého vinného sklípku, tak jim spadla čelist. Neb jsem se ani já sám všude nechlubil :-)

H. Rybnická 6.8.2020 12:53

R^R^

F. Kusák 6.8.2020 10:28

Ať autor uvede alespoň deset velkých výrobních firem, výhradně v českých rukou a s českým kapitálem, jejíž produkty jsou na technicky srovnatelné světové úrovni. Pokud se mu to podaří, klobouk dolu. A hlavně ať mně tady zase nějaký chytrolín neškolí, že výrobu budou výhradně zajišťovat tiskárny 3D s nasazením průmyslových robotů a vše pod taktovkou nedefinované elity vyškolené zejména v oblasti AI.

V. Braun 6.8.2020 13:32

Máte tady spoustu středně velkých firem výhradně v českých rukou s výrobou na srovnatelné světové úrovni, daleko méně už s výrobky, většina jich pracuje jako subdodavatelé, ale i s vlastními výrobky se jistě nějaké najdou. Jinak že nemáme velké firmy v českých rukou tak za to může zejména komunistický režim, který firmy jako Baťa, Škoda nebo ČKD prakticky zlikvidoval tak, že na otevřeném trhu nebyli schopni konkurence.

F. Kusák 6.8.2020 14:19

Středně velkých výrobních firem (!). No, nějaké by se našly, ale moc jich není, ale zaplať pánbůh za ně. Češi bývali docela schopní, ale to už je dávno. A kdo za to může. Samozřejmě, že hlavně bývalý režim a před tím Němci, kteří nám předělali průmysl na válečný. Jenže hořekování to moc nespraví. Mě mrzí, že se vytratila podnikavost, solidnost a pracovitost. Čest výjimkám, protože i já znám mnoho šikovných a pracovitých lidí, jenže více je těch lemplů, bohužel.

H. Rybnická 6.8.2020 15:24

R^R^R^

J. Jurax 6.8.2020 19:18

No, bývali schopní, vytratila se podnikavost, solidnost a pracovitost ... mluví z Vás nevědomost ... RvRv

Ovšem podíl bývalého režimu a SSSR a před tím samozřejmě Němců na nynějším stavu je neoddiskutovatelný.

J. Jurax 6.8.2020 19:07

Inu, budu se opakovatelnost - a to vadí, že patří cizincům? Koneckonců i britská automobilová ikona Rolls-Royce patří do holdingu BMW, kdežto švédské Volvo patří Číňanům. A chlouba českého průmyslu meziválečného období - Škodovka - byla tehdy součástí francouzského koncernu Schneider-Creuzot.

J. Jurax 6.8.2020 19:08

Má být budu se opakovat ... zatracená blbá chytrá klávesnice ... :-)

J. Ziegler 6.8.2020 9:52

Výborný článek

H. Rybnická 6.8.2020 8:53

Je to jako vždycky. A dost a dost k zamyšlení. O slušných lidech a příkladných podnicích se normální člověk, který zrovna k dennímu vaření oběda nepotřebuje elektronický mikroskop nic nedoví. Xakru proč? Proč to musí být jenom ty senzace o změně ve vedení největší autofirmy (určitě k horšímu) nebo jediné bláznivé noci mladistvých někde za horami (podle těch zpráv je celé město v sutinách). Teprve před několika dny psal největší a nejrozšířenější bádensko-wuertt. deník "Stuttgarter Zeitung" úplně maličkou zprávou, cudně a malým písmenem že 99 procent imigrantů žije pokojně a slušným životem. Proč se o nich nepíše? Protože je to nezajímavé a žádná senzace. Proč se noviny a media nestarají o prosperující ale celkem neznámé firmy v Česku? A neudělají jim reklamu zdarma? Řekněme nějakým zveřejněným rozhovorem s představiteli nebo dokonce i s rodinou nějakého zaměstnance? Fotoreportáží? Zprávou o zajímavých výrobcích? Atd. Motivace dalších konkrétním příkladem je přece jen a jen v našem zájmu, nebo ne?

J. Jirka 6.8.2020 9:26

> 99 procent imigrantů žije pokojně a slušným životem <

===

Ovšem jen do doby, než těm novým přestanou přicházet sociální dávky a a těm starým se německá policie začne dívat pod prsty na jejich "podnikání" s bílým práškem a sušenou trávou a prodejem zboží "nejasného původu".

> Proč se noviny a media nestarají o prosperující ale celkem neznámé firmy v Česku? <

===

Myslím, že majitelé těch firem jsou šťastni, že o nich "(s)prostý lid" neví, protože by se jinak museli potýkat s klasickou českou závistí a nenávistí ještě mnohem víc, než dnes.

H. Rybnická 6.8.2020 9:30

Máte asi pravdu. Odpovídala by tomu první část Vašeho příspěvku. Děkuji za odpověd.

J. Jirka 6.8.2020 10:14

No, nevím, jaké máte přímé zkušenosti s německými imigranty vy, ale já mám polovinu příbuzenstva v Německu, takže mám osobní zkušenost a další informace takříkajíc z první ruky, nikoli z tisku.

H. Rybnická 6.8.2020 12:14

Pane Jirko v Německu žiji již od doby gastarbeiterů. Před několika měsíci nám prasklo v bytě potrubí, byt byl pod vodou. Všichni řemeslníci, které nám poslaly ty různé firmy, měli migrační zázemí. Hovořili plynnou němčinou. chechtali se jako blázni, když se jim podařilo zaparkovat ty jejich dodávky v naší mini garážičce a dali se do práce. Za dva dny bylo všechno hotové a to perfektně. Jejich vedoucí, také imigrant, nám vše přesně předvedl a ukázal, super. Stejné zkušenosti i u jiných příležitostí, at už kadeřník, prodavač-ky v supermarketu, nebo i v jiných menších obchůdcích, nebo dokonce vynikající a schopná předsedkyně Bádensko-Wúrttemberskoho parlamentu. Nevím jaké zkušenosti mají Vaši příbuzní, my jen dobré. A pokud budu v Praze mít potřebu se dát na pozor před každým taxikářem, jsou mi imigranti milejší .

J. Jurax 6.8.2020 19:26

No jo no, a já měl řemeslníka Roma, a mohu jej všem doporučit. A měl jsem i řemeslníka tuzemce, dokonce blonďatého, jehož bych nedoporučil ani nepříteli. Co si z toho mám vyvodit? Že mám jezdit na vakace do Chánova?

Znáte pojem chyba malých čísel?

H. Rybnická 6.8.2020 23:03

Pane Juraxi problém je ten, že se s kvalitní prací, perfektním a příjemným chováním jako i perfektní němčinou zaměstnanců s "migračním" zázemím setkávám každý den. Jsem na to prostě zvyklá. Jen když přijedu do Brna a musím k těm unylým slečinkám na nějaký úřad, poštu, obchodu, které mi když mám velké štěstí shovívavě a s kamenným obličejem možná vyřídí maličkost - no asi si i na to člověk musí zvyknout. Přeji dobrou noc.