2.3.2021 | Svátek má Anežka


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 25.1.2021 20:18

V tomto případě jste zoufalec, pane Vodvářko. Stran očkování.

K. Salajka 25.1.2021 18:16

Doufejme, že jako v Písmu poslední budou prvními a ředitel , jeho příbuzní a známí, posledními.

J. Gottlieb 25.1.2021 16:20

Úředník je často zbytečnost a někdy i škodí. Kabátek je typickým příkladem úřednického papláše.

R. Langer 25.1.2021 13:56

Naočkujte se i za mě, já vám svou dávku rád přenechám... :-P

L. Písařík 25.1.2021 12:17

Znáte to???

Oře, oře Jan, za ním hejno vran.

Jedna praví: Dobře oře, druhá praví nedobře oře, třetí praví dobře oře, čtvrtá praví nedobře oře .................;-D

M. Šejna 25.1.2021 10:15

S tím ředitelem krumlovské nemocnice se ukázalo, že pro dobrosery pravdy a lásky jsou předpisy důležitější, než zdravý rozum.

A pan Vodvářka tu dnes ukázal, že i on dává přednost všemu možnému, jen ne zdravému rozumu.

Krumlovská nemocnice pozvala na určitý den k očkování přesný počet pozvánek pro seniory, a to podle počtu vakcín. Jenže seniorstvo se dostavilo v počtu menším, než bylo naplánováno. Zbyl tedy určitý počet rozmrazených vakcín, které se musely do 6 hodin spotřebovat.

A tady nastoupil souboj dobroserů pravdy a lásky se selským rozumem. Selský rozum poradil panu řediteli, aby nechal zbylou vakcínou "opíchat" zaměstnance nemocnice, kteří byli v tu chvíli "po ruce". Dobroserové pravdy a lásky ale ředitele udali, protože podle dobroserů se měly nevyužité vakcíny jednoduše zlikvidovat, aby byl dodržen předpis.

Jinou metodu použila jistá nemocnice ve Zlínském kraji. Tam pozvali na očkování víc seniorů, než bylo vakcín, protože předpokládali, že nekteří senioři se nedostaví. Jenže dorazili skoro všichni včetně náhradníků a vakcín bylo málo. Média pak nenechala na nemocnici nit suchou za to, že chudák babička jela do nemocnice zbytečně.

Takže ať udělají v nemocnicích cokoli, podle dobroserů pravdy a lásky je to vždy blbě.

A pan Vodvářka ještě navíc musí zmínit Babiše, aby to dobroserství bylo zcela dokonalé.

F. Svoboda 25.1.2021 10:34

Vaše úvahy jsou sice správné, nicméně jste nepochopil, že článek je napsán ironicky !!!

P. Kmoníček 25.1.2021 10:53

Pane Svobodo, vysvětlovat něco Šejnovi ? To je to samé jako kdybyste se pokoušel něco logicky vysvětlovat Zadákovi, Kanyiovi, Hulínovi, několika Dvořákům a i P.Čehům.

M. Šejna 25.1.2021 10:57

Ale to jám vím, že je tam ironie.

Ale rozhodně tam není ironií kritika těch ředitelů, že nechali očkovat své zaměstnance.

Nebo si snad myslíte, že pan Vodvářka s tou vakcinácí zaměstnanců souhlasí a ironizuje kritiku této vakcinace?

V. Kain 25.1.2021 12:49

Přesně tak.Nikdy neodstupím je podařené.Mezi ty vyjímečné můžeme dosadit Babiše i Blatného.Myslím že těmto dvěma leží na srdci důchodci minimálně.Oba už jsou očkováni dvakrát a ještě se u toho nechají drze fotit.Vy ostatní? Až bude tak bude.Kdy to bude? To je nám jedno.

J. Hruška 25.1.2021 11:58

Šejno, před Krumlovskou nemocnicí je autobusové nádraží na které přijede za šet hodin mnoho autobusů z celého okresu. Stačilo jen to "seniorstvo" doprovodit přez značený přechod pro chodce. "Oslíčku otřes se"!

M. Šejna 25.1.2021 12:33

Jako vtip dobrý.

A teď ještě tu o Karkulce

;-D

J. Farda 25.1.2021 12:47

Inu, Šejno, náš největší dvojjediný mikro et macro manager Babiš se vděku od lúzrů nedočká - a jak i kdysi správně říkal "nikdy, nech si všichni pamatujú, nikdy" - to máte svatou pravdu! Inu, nevděk v Česku vládne, ale naštěstí jsou zde ještě jedinci se zdravými názory ... :-P

M. Šejna 25.1.2021 13:40

Inu, Fardo,

třeba ten nápad posbirat seniory na autobusovem nádraží je fakt hodně zdravej.

Takto zdravých jedinců je váš tady opravdu ještě dost.

;-D

J. Farda 25.1.2021 17:34

Pane Šejno - omlouvám se Vám za toho prostého Šejnu - reagoval jsem na Vaši závěrečnou "A pan Vodvářka ještě navíc musí zmínit Babiše, aby to dobroserství bylo zcela dokonalé." NIKOLI! na sběr důchodců na krumlovské autobusáku. Nemaje lepší argument jste svoji repliku vykývl systémem "já o voze, ty o koze". Žijte blaze, buďte zdráv a střezte se čínského viru ... :-)

I. Vesely 25.1.2021 9:32

Úředník je pracovník úřadu nebo administrativní pracovník kdekoliv.

Státní zdravotní ústav, jak napovídá už jeho název, není úřadem. Tím je bezesporu Ministerstvo zdravotnictví, Státní úřad pro kontrolu léčiv, atd.

SZÚ je zřízen podle § 86 odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, a jeho úkolem je příprava podkladů pro národní zdravotní politiku, pro ochranu a podporu zdraví, k zajištění metodické a referenční činnosti na úseku ochrany veřejného zdraví, k monitorování a výzkumu vztahů životních podmínek a zdraví, k mezinárodní spolupráci, ke kontrole kvality poskytovaných služeb v ochraně veřejného zdraví, k podílení se na vzdělávání lékařů a ostatních zdravotnických pracovníků a výuce studentů v akreditovaném studijním programu v oblasti vzdělávání Všeobecné lékařství a zubní lékařství a Zdravotnické obory a pro zdravotní výchovu obyvatelstva. SZÚ je příspěvkovou organizací; funkci jejího zřizovatele plní Ministerstvo zdravotnictví. Státní zdravotní ústav může v hlavní činnosti dále provádět vědeckou a výzkumnou činnost v ochraně a podpoře zdraví, notifikační činnost, činnost uvedenou v odstavci 1 a dále činnost, pro jejíž výkon tento zákon jinak stanoví podmínku autorizace nebo akreditace.

Ve Státním zdravotním úřadu zcela jistě pracuje řada úředníků - personalisté, účetní, sekretářky apod. - ale většina zaměstnanců SZÚ jsou kvalifikovaní odborní pracovníci z různých oborů.

Bohužel toto je pod rozlišovací schopností řady médií. :-/

J. Volná 25.1.2021 10:13

Nicméně to nic nemění na tom , že žádný z těchto výsostně potřebných jedinců nespadá do vybrané skupiny prioritně očkovaných.

I. Mertl 25.1.2021 11:15

Samozřejmě, že je to úřad, jehož objektem je zdravotnictví. Kolik z tamních titulem lékařů přichází do bezprostředního kontaktu s nemocnými? Nespadají proto mezi pracovníky zdravotnictví, již mají být očkováni. Jednoduché. Tolik k rozlišovací schopnosti, pane doktore.

R. Meišner 25.1.2021 9:24

neřekl bych, že je v očkování nějaký velký chaos--a pokud ano, musí se jít po příčině, autore. a ta je jediná: EU pořád ne a ne dodat slíbené vakcíny. takže? budeme za to nadávat na Babiše? ---jinak že se nechal naočkovat generální VZP, bych neviděl jako takovou tragédii, všechny důležité osoby v tomto státě by se měly chránit. --raději bych se ptal: kdeže jsou ty slibované miliony vakcín?

A. Ivan 25.1.2021 9:12

R^

J. Pankovic 25.1.2021 8:46

Vy hned vśude hledàte spiknutî.

Tohle je ten kontrolnî vzorek, aby byl pŕehled, jaké mà vakcina vedlejśî učinky na zdravou populaci. Takhle se naśi hrdinśtî ûŕednîci iniciativne zapojili do hrdinského boje s covidem ;-)

S. Rádl 25.1.2021 7:47

Autor nepochopil, že hlavní vinu má člověk, který SZÚ se 450 zaměstnanci přidělil 1000 dávek. Pak najednou potřebovali ty dávky odočkovat a volali kdekomu, mimochodem i jednomu kolegovi. Pokud tedy těch 1000 dávek objednal ředitel, měl být kromě něho ještě jeden viník, který je tam přihrál.

J. Lukavsky 25.1.2021 7:12

Máte pravdu, ale na druhou stranu. Ještě nedavno cca 40% Čechů prohlašovalo, že do sebe to jedovaté svinstvo nenechají píchnout ani za nic, neb nechtějí umřít a to hned pod jehlou. Ale jakmile se v zemích Koruny České rozšířilo, že vakcina je podpulťák, že to dostávají jen papaláši, jejich rodiny a známí, kuliši a jejich známí..... prostě úzkoprofilové zboží... tak se najednou všichni rvou ve frontě jen aby to dostali. Takže reklama k nezaplacení a stát může těch 50 melounů co na to plánoval dát třebas sestřičkám na JIP. Takže ti dotyční by měli dostat metál a ne padáka. Už H.Ford říkal "kdybych měl posledních 5 babek tak 3 musím dát na reklamu". Probatum est. J.L. end

Z. Lapil 25.1.2021 16:57

Můžete mít pravdu, i když mi to na p.t. zdravotní úřednictvo připadá příliš rafinované.

Ale existuje legenda, že kterýsi Ludvík, nemoha mezi Francouze dostat vynikající americkou novinku, jakési brambory. I přikázal touto vynikající manou hodnou královské tabule osázet pole a "pečlivě" ho hlídat. Během několika málo let brambory pěstoval a jedl kde kdo.

Je pravda, že mi ta legenda zní spíš česky :-), ale vývoj jde podivnými pěšinkami. Na veliké hostině ve Versailles měli - opět prý - méně významní hosté příbory stříbrné, významnější zlaté a král měl opravdovou vzácnost: příbor hliníkový.

I. Vesely 25.1.2021 19:05

Nebyl to údajně francouzský Ludvík, alébrž pruský Fridrich.

Z. Lapil 25.1.2021 20:27

Říkal jsem si, že by mu to sedělo líp, ale co si pamatuju, to si pamatuju :-).

Líbí se mi, že mu brambory dávají na hrob dodnes.

V. Kolman 25.1.2021 5:09

Několik všetečných technických dotazů odborníkům:

Kolik kusů (lahviček) je v jednom balení "zmražené" vakcíny?

Kolikrát lze obsah rozmrazit (z -70°C, před očkováním) a poté opět zmrazit na tuto teplotu, BEZ ZTRÁTY ÚČINNOSTI A VLASTNOSTÍ?

Z. Lapil 25.1.2021 17:05

No... RNA je dost cimprlich, takže znovu zmrazit se asi moc nedá, a rozmrazování nejspíš taky nějakou dobu trvá, takže to asi nebude tak, že někdo přijde, doktor sáhne do mrazáku a vrazí vám pigáro.

Jo - a ta balení asi budou dost velká, jedním z argumentů, proč nedostanou "všechny kraje stejně", byla právě nedělitelnost balení. Některý hejtman si stěžoval, že dostal šest krabic místo sedmi a když si vybavuju, jak jsem takovou krabici viděl v televizi, tak to klidně několik stovek může být. HODNĚ bez záruky.

V. Kolman 25.1.2021 18:01

Děkuji pane Lapile za informaci.

Pak ovšem vidím v trochu jiném světle informaci, že byli očkováni papaláši mimo pořadí (tím nechci nijak obhajovat papaláše a jejich manýry).

Jeví se mi to tak, že do nemocnic přišly balení vakcin. Ty se před použitím (i když třeba ne všechny) rozmrazily (a případně naředily?). Po vakcinaci zdravotníků ale zbylo hafo lahviček s nepoužitou vakcínou a aby se nezkazila (nepřišla nazmar), naočkovali lékaři raději známé a lidi, kteří se k vakcinaci zrovna nachomýtli;-D;-D;-D.

Mobilní "mraznička", která "umí" udržet dlouhodobě mráz -70°C také není žádná sranda a něco stojí.

Z. Lapil 25.1.2021 18:15

O ředění jsem nic neslyšel, ale určitě vím, že v jedné lahvičce je 6,5 dávky, přičemž firemní předpis hovoří o pěti použitelných a posléze to bylo zvýšeno na šest. Zřejmě jak se sestřičce daří to z té lahvičky vysosat.

Nespotřebované dávky asi nějaké budou a nic proti, když jich pár dostanou klidně třeba ukrajinské uklízečky, ale že zrovna náhodou šel kolem ředitel VZP nebo půlka jakéhosi zdravotního úřadu... Možné to samozřejmě je, ale nějak se mi to nezdá :-).