29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

FEJETON: Ta trocha nostalgie nikoho nezabije

Každé ráno si otevřu "svého" Psa a stále více si uvědomuji, že to, co se řítí kolem, je pro mne z velké míry nesrotumitelné. Dříve to bylo jednoduché. Podle základní poučky, že politika je svinstvo, kterou mi vštěpoval i můj otec, to bylo jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Sinnreich 20.7.2013 20:14

Lesni delnici

Rad bych videl jedineho z tech "zachrancu Sumavy", kteri se vazali retezy ke stromum napadenym kurovcem, jak v potu tvare, den za dnem sazeji mlade stromky. Je jenom tragedie, ze se temto pomatencum ve sluzbach mafianu, podarilo temer znicit to co se vytvarelo po staleti.

L. Handzel 20.7.2013 21:10

Re: Lesni delnici

Příliš mnoho demokracie. Brokovnice s patronami plněnými hrubou solí a pepřem, by mohla řešit problémy "zelených žabiček" už v prvopočátku. :)

L. Handzel 20.7.2013 18:50

Pane Netíku,

děkuji, krásně, čtivě a živě napsáno. Pobavila mne zmínka o "velkých znalcích, jako jsou veterináři a teatrologové". Podíl veterinářů na diskusi o "nesmrtelnosti chrousta a důležitosti chroupání brouka Pytlíka v přilehlém vesnickém kině" si dovedu představit.

Nějak mi uniká (do oblasti Sci-Fi) možný podíl vlivu teatrologů. :) Pokud zde nahlédnete, prosím o odkaz.

J. Sinnreich 20.7.2013 20:17

Re: Pane Netíku,

Jedna se o Vladimira Justa, teatrologa a "milovnika Sumavy", ktery se zapalem hodnym Bozich bojovniku vystupoval proti kaceni kurovcem zamoreneho lesa.

L. Handzel 20.7.2013 21:05

Re: Pane Netíku,

Díky, to jsem si oddechl. Na NP se (ne tak zcela dávno) taktéž "vylíhnul" teatrolog ve výslužbě (otravný důchodce), který toho moc neví, ovšem se širokopásmovým záběrem, tapetovacím uměním a "redigováním" zejména cizích myšlenek. :)

Zřejmě tedy jeho dosah na Šumavu nesahá. Naštěstí.

J. David 20.7.2013 16:47

Les je jediná komodita

která i roste, i když politici a melouni brsní. Sice občas v deceniu udělají Armagedon, ale příroda si s pomocí echtovních lesníku poradí. Abstarhují od debilit "melounů" a třeba síje z kabely hajného uvede "Melouny" do uvytržení, kterak jsou úspěšní. Blbové. Když směním raky potoční za pulce skokana horského, a vypustím je do soukromého rybníku, je to prča. Melouni začnou vyvíjet teorie, kterak pulci a vajíčka raků se přenášejí na plovácích vodních fóglů. Disertační práce magorů, ale realita je jiná. Rád se nechám poučit. Jako důchodce lesák, se asi budu zpovídat z introdukce nepůvodních živočichů? Norka amerického mám v revíru přehršel, sus scorfa také. Politici ale řeší svá koryta, nikolivěk koryta zemědělských komodit sedláků. Rycího čuňáka mám v kukru, ale nesmím, je hájen rozhodnutím zákona MZe politiků. A včil mudrujme.

J. David 20.7.2013 14:25

S "holkami" v pěstební byla sranda

Byly to holky čiperné, jak v práci, tak i v maringotkách. Když třeba pracovali se Sanatexem, či Aversolem, tak zdobily přilehlé lesní asfaltky piktogramy pohlavních orgánů. Direktor LZ se pak mohl zmrcnout, asi to vztáhl na sebe. Některé holky měli splávek, jak carští důstojníci, že ani trénovaný hajný jim nestačil. Byly to doby bohatýrské, nostalgie doby před řadou decenií, kdy se neblblo s bezzásahovostí a les (až na výjímky) byl zelený, hospodářský (a také jsme byli mladší). Víte co mne zaráží? Že mohou lesy (LČR - okolo 1,5 M ha) šafářovat petrolejáři z ČEPRO (pomalu nerozeznají šišku od trusu), to je dle mého soudu, politické schlamperei. Chytrého lesníka do LHC si nasadí soukromník, blbce politik, aby mohl ruku v ruce s blbem dudat státní podnik do vlastních a strannických "blaftašek". Autor, jak vidno, to zná "ze života. Lesu zdar!

V. Ondys 20.7.2013 9:34

:)))))))))))))))))))) Nabízí se spousta dalších otázek

Připustili by navonění žvanilové a inženýři lidských duší z kaváren, které očividně smrtelně vyděsí běžná bolest svalů i celýho člověka po fyzickém výkonu doprovázená smradem potu, že v běžném životě si normální člověk vystačí se selským rozumem, když za svou práci dostane odpovídající mzdu místo kapesného v údajném zájmu světlejší budoucnosti všech, co na jeho snažení parazitují především prostřednictvím státu?

Nepřipomínají dnešní soukromé společnosti třeba v podobě akciových společností dřívější národní podniky se všemi nešvary i nechutnostmi ve vztahu nadřízených a podřízených zaměstnanců, které se víc řídí řitním alpinismem a intrikami, než nabízí tvrdá soutěž mezi nejlepšími o nejvýhodnější místo na slunci ve firmě jediného majitele existenčně odkázaného na prosperitu se všemi požitky zaměstnanců z vyššího platu i větší odpovědností vedoucí k nekompromisnímu pádu z větší výšky v případě nezdaru?

Nezačíná vlastenectví poctivým vztahem k nejbližšímu životnímu prostoru na rozdíl od údajně politicky korektních blábolů :))))))) žvanilů i pisálků v Praze?

:)))))))))))) Vážně se nenašly mezi tehdejšíma "holkama" ženský, které své práci nerozuměly, neměly ji rády, nevyhovovala jim volná pracovní doba a nebe nad hlavou, ale neměly jinou šanci a ukáznila je nutnost s odměnou jen za prokazatelně odvedenou práci?

:)))))))))) Jak velký je rozdíl mezi společensky příkladnou představou techniků a skutečností :)))))))))))))) "jejich holek"?

J. Novak 20.7.2013 9:06

Vztah k práci

Mám obavu, že vztah většiny lidí k jejich práci a firmě se omezil jenom na ten finanční...

P. Maleček 20.7.2013 6:47

Drobné upřesnění

Moc hezké jen bych dodal jednu pikantérii. Při té krásné ale drsné práci ty dámy hovořili o všem možném, toť pravda ale hlavní tématem bylo vše co souvisí se šoustáním. Tyhle dámy jsouce v denním kontaktu s přírodou dobře odpozorovaly co že je to hnací silou všeho pokroku.

A tak každý mužský, který kolem prošel se stal předmětem hlasitého hodnocení jaké by to s ním asi bylo. Zvláště jednalo-li se o mladého od pohledu stydlivého jinocha, dozvěděl se během několika vteřinového míjení lesních žínek o sexu mnohem víc než z hromady knih. A pak po rozjitřené fantazii následovala zdrcující kritika toho co že to mají doma v posteli.

Byly to na pasekách českých lesů, ale i chmelnic, vinohradů či řepných a zeleninových lánů krásné doby, které souhlasím s autorem zničila slavná privatizace. U mašin a pasů v otrockých fabrikách už taková sranda není - často je dokonce zakázaná. Nic nesmí ohrožovat maximalizaci výkonu a tím zisku.

S. Moc 20.7.2013 0:57

o lese

Moc pěkně napsáno. Ano, je škoda, že naše privatizace si neuměla vážit nejen lidí, ale i prospěšných zkušeností a tradic, které se budovaly po staletí. Než se všechny novoty usadí, prověří a odmítnou či zůstanou a stanou se z nicj opět jistoty... to opět vezme staletí a generace. Nevidím budoucnost nijak růžově na dost dlouhý čas...

M. Pernický 20.7.2013 8:12

Re: o lese

  Nejodvážnější dogma naší doby je,že stát neumí řádně hospodařit,na rozdíl od soukromého sektoru. To platilo v jiných časech,dnes je to prašt jak uhodˇ.

J. Dvořák 21.7.2013 14:07

Re: o lese

Ten soukromý je valnou většinou zahraniční a ten dává pozor aby jsme náhodou nezbohatli a taky že to vědí fšecko nejlíp ovšem pouze ke svému a nikoliv zdejšímu prospěchu !!!