3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

FEJETON: Středa

Seděla jsem ve středu jako obvykle u počítače a překládala, ale jsouc stižena jakýmsi záchvěvem zájmu o veřejné dění, poslouchala jsem na půl ucha jednání ve sněmovně. Poslanci jednali o vydání či nevydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Němec 12.9.2017 18:36

Slovník bude

buď Bohu chvála. Já tyhle Poslední slova z pátečních lidovek zbožňuju, z vokna vyhlížím, kdy pošťačka lidovky šupne do schránky a už letim. Petruška mě nikdy, nikdy nezklamala a poslední dobou je zralá na nobelovku. To její psaní nedává absolutně smysl, pátý přes devátý a nebo dvacátý,co na jazyku, to rovnou na papíře, tutovka jsou její dialogy s kočkou a kocourem, a čim je to pitomější, tim je to půvabnější. Slovníku disidentů bych si prosim vobjednal aspoň pět kousků. Už se těšim na pátek, to zas bude počteníčko.

Š. Matyášová 11.9.2017 9:23

Petruško,

neseďte doma a jděte se projít,denně tak 10 kilometrů,udělá Vám to dobře....

F. Navrátil 11.9.2017 8:21

Drsný den

Nějak mi chybí pointa. Byla doma, dívala se na televizi, pak do slovníku, pak přišla kamarádka, pak se rozešly. Ještě chybí, že večeřela, vyčistila si zuby a šla spát.

Š. Hašek 11.9.2017 9:03

Re: Drsný den

Jest tam uvedeno, že na televizi "jen na půl oka". Tak pozor! Předpokládám, že dotaz na "koncil spravedlnosti" parlamentní o Babišovi bylo snad povinné se koukat a dělat si zápisky! Já to neudělal, možná na tom po vítězných volbách široké koalice budu kádrově poněkud hůře.

P. Maleček 11.9.2017 5:51

Co asi v tom disi-slovníku bude pod heslem Petruška

Už aby tu byl ten disidentský slovník - vždyť člověk je z těch disidentů jelen. Zvlášť z těch co prý disidentovali proti komoušům a teď jim lezou do zádě.

Jako v ÚSTRu jistá Petruška Šustrová. No hlavně že tenkrát, jak v jistém filmu, si s jiným disidentem nevyměnila bundu. A ten v té její našel STBáckou průkazku - že Petruško.

J. Mrázek 11.9.2017 2:45

Disidenti tehdy, pátá kolona dnes

Kdyby jsou chyby, ale kdyby lidi znali tehdy stav současné Evropy , tak by disidenty s jejich vizemi hnali holí se zdůvodněním, že za tohle může bojovat jen naprostý šílenec a bezdětný člověk, kterému je jedno, že po nás potopa. Ne, že by to tehdy byla procházka růžovým sadem, ale vražda byla jednou za půl roku a stovka sebevražd za rok se ani neblíží dnešním třinácti stům, o feťácích a bezdomovcích nemluvě, natož o opětovném opakování roku 1938, které je za rohem s migranty a jejich vnucením, bez možnosti bránit suverenitu země. No, smutný stav, mělo to být nejspíše jinak, ale disidenti mají jedinečnou příležitost být vidět, když se postaví za zájmy země a lidí. Ale to je scifi, žijí ze starých zásluh a následky jsou jim, starým, unaveným, zasloužilým už úplně lhostejné.

P. Dvořák 11.9.2017 5:14

Re: Disidenti tehdy, pátá kolona dnes

Nepřehánějte, nežijí ze starých zásluh.

Například jsem z článku vyrozuměl, že se chystá vydání "mamutího slovníku disidentů". Od Čukotky směrem na západ až po Aljašku na něho lidé budu stát fronty.

Š. Matyášová 11.9.2017 9:24

Re: Disidenti tehdy, pátá kolona dnes

tolik poboček a obchodů Levné knihy nemají...

P. Lenc 11.9.2017 13:37

Re: Disidenti tehdy, pátá kolona dnes

Od tak zasloužilé disidentky se bude toto veledílo povinně rozdávat zdarma již v mateřských školkách.Vůbec když je poslední ročník mateřínky povinný.

J. Farda 11.9.2017 13:47

Re: Disidenti tehdy, pátá kolona dnes

Disidentka kdysi, aktivistka později. I ona má nehynoucí zásluhu na (Uhl ml. and druzja.) levičáckém převratu v ÚSTRu a tamní existenci individuí jako výše zmíněná Muriel Blaiv! :-P