Diskuse
FEJETON: Století
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Re: Paní Šustrová,
můžete občas zajet se omlouvat za ČR do Auschwitz. Německým turistům. Obzvláště s některými německými penzisty se lze těžko dohodnout. Oni mně immer vysvětlují, že nás nechtěli nechat trpět pod Benešem a Poláky chtěli učit, kterak lépe pěstovat červenou řepu ... ......
J. Lukavsky
kdo seje vítr...
"A tak se po válce nakládali lidé do dobytčáků a odváželi do neznáma, a
jen výjimečně někoho napadlo, že přinejmenším děti válku nezpůsobily, že
připravit lidi o domov a majetek je kruté," Nu 6 milionů Židů by docela bralo, kdyby je dobytčáky dovezly třebas do Israele a ne do Osvětimi, třebas jen s 20 kg zavazadel na osobu.... "děti válku nezpůsobily" Ano, co se nevinných dětí týče - máte pravdu, čili ty se měly nechat v Československu? A jak vyřešit problém, že např. rodina: matka zuřivá nacistka, jeden syn Gestapo, druhý syn a otec slušní Němci, dcera ? Rozdělit? Dejme tomu 1 milion soudních procesů, odvolání..další...5 let tahanic. Je pravda, že u Němců nebyla respektována presumpce neviny. Ale kdo se cítil mohl se ucházet o uznání své neviny - a mohl zůstat. Jeden mě učil v Praze a jedna paní co "mlufila špatná cestin" i po 20 letech jako hodná a slušná manželka Čecha také zůstala. Takže "kdo seje vitr - sklízí bouři" a válka semele vinné i nevinné na jednu hromadu. Příčina ... následek! J.L.
Re: kdo seje vítr...
Někdo tady na NP dříve poznamenal, že se možná mělo na jedné polovině Německa udělat školicí středisko pro novou, mladou generaci ...... prostě udělat tam spálenou zemi se vším všady. Jako od Brestu po Stalingrad (a zpátky). Nikoho nešanovat, oni taky nešanovali ...... protože německý muž se nezakecá. A jejich sedláci potřebovali půdu.
Nebudu to komentovat, ale mnozí blahobytní nadpenzisté se tam dodnes diví, pročpak na ně padaly ty bomby. A že sovětský voják nedával německým dívkám přednost ve dveřích .....
Zkráceno. To školicí středisko by stejně nepomohlo, takže jsem proti. A stálo by to peníze.
Nejsme jako oni ..
Jsme daleko horší. Dobře to ten V.Havel vymyslel. Nebo to myslel jinak ?
Re: Nejsme jako oni ..
Faktem je,
že když si přečtu dějiny Evropy dvacátého století, nějakou esej Václava Havla, poslechnu bonmot Schw. (někdy špatně rozumět), přečtu zamyšlení se od soudružky Šustrové, zamyslím se nad káráním a hrozbami nebeskými Halíka, .......... tak se stydím, stydím, stydím. A říkám si - jsi zaprděný čecháček, jsi zaprdění čecháček ....... Afriku a Piráty na Tebe!
Zkráceno.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz