6.3.2021 | Svátek má Miroslav


FEJETON: Spiknutí v Paroubkově hlavě

19.9.2009

Jiří Paroubek má problémy. Psychické. Když má psychické problémy šéf ČSSD, mají nejspíš duševní problémy i statisíce voličů této partaje (nebo mají svého guru v oblibě pouze z lítosti?). Zároveň s tím mám ale problém i já. Jak se smířit s tím, že v ulicích měst se pohybují bez svěrací kazajky a náhubku psychicky nemocní lidé?

Nemám nic proti duševně nemocným lidem. Nikdo z nás si nedovede představit, co to musí být za život. Léčba medikamenty není vždy účinná a občas vyžaduje lékařský dozor po celých 24 hodin denně. Nejsem odborník, a tak nechci komentovat, jak je na tom Jiří Paroubek. Ale i laik si celkem lehce dokáže zjistit, jaké jsou příznaky paranoii. Pojďme se podívat, jak tuto těžkou nemoc popisuje Wikipedia:

Paranoia - duševní porucha, vyznačující se bludy, chorobnými představami o vlastním ohrožení a stihomamem. Přehnané a nedoložené obavy o vlastní bezpečnost, někdy spojené s konspiračními teoriemi, se nazývají paranoidní. Paranoidní představy mohou být neurotického nebo i psychotického původu.

A nyní se podívejme na poslední prohlášení Jiří Paroubka. Podle zpravodajského serveru novinky.cz měl předseda ČSSD prohlásit, že proti jeho lidumilné straně se chystalo spiknutí!

Paroubek se nechal slyšet, že jeho strana měla vítězství v kapse, a proto šlo ODS, Klubu českých zahrádkářů, Sdružení svobodných matek, Dobrovolným hasičům ze Lhoty a dalšími podvratnými pravicovými společenstvími o to, aby mohli její vítězství zpochybnit.

Naštěstí pan Jiří není žádný nazdárek a všechno předem prokouknul. Pravda, bylo ta na poslední chvíli. Jen tak tak, že dokázal volby s nasazením všech sil odsunout na příští rok. Když ještě pár hodin předem tvrdil, jak moc na ně spěchá.

A nejenom to. Pan Paroubek dokonce tuší, kdo za celou tou špinavostí stojí. Stejně jako vůdci KLDR, Íránu či Al-Kajdy je toho názoru, že to mohli být američtí poradci. Možná ale nebyli sami, dodává. Zvláštní. Když se začalo jednat o radaru v ČR, tak se s těmi americkými imperialisty a pohůnky kapitalismu scházela ČSSD bez problémů. A nyní by tito hodní hoši vrazili do zad ČSSD nůž a snažili se ji vystrnadit pryč z výsluní české politiky?

Politici se nám snaží věšet bulíky na nos téměř denně. Napravo, nalevo. Je to jedno. Teorie spiknutí je užitečná věc a nutno dodat, že bohužel zabírá. Dá se očekávat, že i v tomto případě zmobilizuje část prostších voličů. Chtělo by se věřit, že poslední Paroubkova bláznivina snad otevře některým oči. Neotevře. Samozřejmě. A bylo by bláhové si to myslet.

Může se ale dost dobře stát, že se vzchopí Paroubkovi spolu stranící a odvezou svého šéfa do sanatoria pro duševně choré. Pár měsíců si tam poleží, bude štípat macaté sestřičky do zadnice, procházet se po lese, dodržovat procedury a pak povstane jako Fénix z popela těsně před volbami. Sdělí občanům, že byl do sanatoria umístěn svými nepřáteli z řad pravicové inteligence. Po celých půl roku byl psychicky týrán a jen láskyplná podpora jeho spolu straníků zabránila tomu, aby ho zlomili.

A protože lidé u nás věří všemu a mají rádi neohrožené hrdiny, Jiří Paroubek slavně zvítězí a Česká republika se konečně opět vrátí k socialismu. Pokud ovšem nepřijedou američtí poradci a něco s tím opět neudělají...Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.