24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

FEJETON: Slušná země

Při jedné návštěvě našeho holandského přítele Jana Bakkera a jeho manželky Janny v Lomnici se ptám Jana po obědě: „Nemáš ještě hlad?“ Jan mi odpovídá: „V Africe je hlad. Já hlad nemám.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Veselý 10.7.2019 22:26

Tu naši zemi o 30 let zpet, bych bral hned.

Zlatý tehdejší komunisti oproti současnám neomarxistickým fanatikům v EU. A to říkám, jako "krajní" pravičák.

L. Malina 10.7.2019 18:45

hezký pozitivismus, ok, ale...

doma mě učili, že se nemám vymlouvat na to, že někdo se chová ještě hůř než já,říkali, že to není žádný argument a že je hloupé to porovnávat. Že jde o mě a ne někoho kdesi jinde. V naší úžasné zemi zázraků (vždycky když se nad tím vším zamyslím, tak musím užasnout, že se tu ještě máme tak dobře nejen materiálně, ale i jinak, že nejsme sešněrovaní korektivismem a dalšími úpadkovými šílenostmi západu a že tady požíváme i jiných svobod. (I když těch už valem ubývá a jsou osekávána, cenzura je na postupu atd) Zatím ale ještě jakž takž dobré. Ale nedivte se tomu pánovi (ale i jiným slušně se vyjadřujícím), že jsou frustrováni z nefungování státu a dalších bizarností a průšvihů. Vždyť musí chodit po městě, po kterém chodí i právoplatně odsouzená vražedkyně jako by se nechumelilo, bez dozoru a dohledu, prostě jen tak mezi lidmi, chladnokrevný vrah, který pro 30 tisíc zastřelí člověka ani nemrkne. Tihle lidé asi nemají zvláštní důvod důvěřovat státu, když tohle dopustí a nemají asi zrovna veselou náladu. To, jak to vypadá v Bronxu nebo v africe, je (oprávněně) nezajímá ani za mák a pochybuju, že by je to potěšilo nebo nějak rozradostnilo.

P. Harabaska 10.7.2019 11:16

Vracíme se do dob předlistopadových. Proč?

Před listopadem nám soudruzi také pořád servírovali přednášky o tom, jak máme být vděčni za to, že můžeme užívat "výdobytků". Jen jim unikalo, jako zde panu autorovi, že i tehdy mohli těch výdobytků někteří užívat více a jiní podstatně méně. A v tom je jádro pudla.

V. Petr 10.7.2019 10:32

NESMYSL!

Lidé neporovníávají svou situaci se situací někde v Tramtárii (Ta Tramtárie nás ovšem často OHROŽUJE) ale dílem se svým okolím a dílem s minulostí.

Já tuto zemí, prolezlou kmotry, lobbysty, prodejnými politiky a exekutory nepovažuji za slušnou ani náhodou. A, samozřejmě, nepovažoval jsem ji za slušnou ani před 40 lety!

M. Krutý 10.7.2019 10:40

Re:

musíte mít pane smutný život. Na ten můj Vámi popsané jevy téměř nemají vliv.

P. Harabaska 10.7.2019 11:17

Re:

Šťastný člověče! Otočíte se správným směrem a nevidíte to, co vidět nechcete.

L. Malina 10.7.2019 18:47

Re:

závidím, bylo by tak krásné nějak nevidět neslyšet, zavřít se do své bubliny a nevystrčit ani nos.. Mnoho lidí to umí, ale já ne a tak "trpím":))

M. Mikulec 10.7.2019 11:04

Re:

https://www.youtube.com/watch?v=dzen4MG9GlU :-))

R. Langer 10.7.2019 11:14

Re:

A nějakou lepší neznáte?

J. Lukavsky 10.7.2019 10:01

jak prosté drahý Watsone

"Přál bych tomu pánovi z jilemnické čekárny i všem, kteří nejsou spokojeni se zemí," no nikdo mu ale nebrání se vystěhovat do země svých snů. Zaručuji se mu, že po něm nikdo nebude střílet až poleze přes dráty a vlastně ani to nemusí, stačí vzít pas a jet. Hodně štěstí v nové vlasti! Jak prosté drahý Watsone. J.L. end

M. Mikulec 10.7.2019 10:28

Re: jak prosté drahý Watsone

Jistě, ať si to každý zkusí. Možná zjistí, že to bylo nejlepší rozhodnutí jeho života. Ale zakazovat lidem remcání, jak se to už rýsuje v Eurosojuzu, je krajně levicový extrém.

V. Braun 10.7.2019 19:34

Re: jak prosté drahý Watsone

Někdo někomu zakazoval remcání? Můžete citovat tu pasáž o zákazu? Děkuji.

P. Harabaska 10.7.2019 11:19

Re: jak prosté drahý Watsone

Je to od vás laskavé. V jisté době před listopadem soudruzi také chtěli umožnit odchod ze země těm, kdo zde nebyli spokojeni. Dokonce je k tomu vyzývali.

L. Malina 10.7.2019 18:49

Re: jak prosté drahý Watsone

ta věta : "když se ti to nelíbí, tak odejdi" je jako z pera samotného Satanáše...fakt děs běs.

D. Stirský 10.7.2019 9:54

Má historka z roku 1989:

V jedné z kanceláří účtárny seděla u okna ona kolegyně Jana P. Zrak i sluch ostříží, viděla, slyšela a registrovala vše, co se šustlo v kancelářích i na Koněvce. Naproti přes ulici byl obchod Ovoce - zelenina. Umouněný, ukoptěný, jako většina ovocí - zelenin té doby. Sortiment nevalný. Najednou Jana roztřeseným leč silným hlasem vykřikla: „Holky, Božce dovezli banány!“ V tu chvíli všechny, opravdu všechny dámy zvedly své zadnice a zadečky (zadky převažovaly), opustily šanony, konta, faktury a ASCOTY, seběhly tři patra a hurá k Božce.... Bylo jich, tuším, 14. A já zůstal poprvé v celém oddělení sám.

P. Harabaska 10.7.2019 11:20

Re: Má historka z roku 1989:

Vy hrdino. Vám přece lékař zakázal banány kvůli cukrovce konzumovat!

L. Malina 10.7.2019 18:51

Re: Má historka z roku 1989:

ano ano, podle množství banánů se měří blahobyt a dobrý život opic, že? Kdyby to konzumní mainstream nemyslel vážně, byla by to sranda:(

K. Janyška 10.7.2019 8:46

Jsme velmi civlizovaní. V tom to je.

Slušnost je věcí osobní a také názoru... Dzp.

J. Fridrich 10.7.2019 8:43

Tak je vezmeme z Aftiky, Asie atd. k nam do Evropy ? Nekteri z Bruselu, Berlina, Parize by to radi udelali..

M. Mikulec 10.7.2019 6:47

Vždycky je co zlepšit

Trochu zdravé kritiky neškodí: dnes globalisti sebrali lidem veškerý pocit, ze mohou o něčem rozhodovat, a mají byt jen zticha a všechno platit. Nemusíme nikoho posílat do Severní Koreje, divili byste se, jak stupidní a nedemokratické zákony platí na tom kdysi obdivovanem Západě. Vše pro to skřipnout bílou platící většinu a vzít ji i svobodu slova.

P. Hlosta 10.7.2019 6:39

Kdokoliv může naříkat. Důvodů je vždy dost.

Kdo chce naříkat, ten si k tomu důvod najde. To neplatí jen o Českých občanech, ale všeobecně. Je typ lidí, kteří vyznávají životní krédo maňána - co bude zítra je netrápí. Mají pro to alibi, že je stejně bída a zítra jednak neskončí, tak nač se trápit budoucností, natož svých dětí. Jsou třeba v Africe oblasti, kde v okruhu dvě sta kilometrů nejde ani nic ukradnout, natož si peníze získat nějakou prací. Do takového světa přivádí tamní obyvatelstvo, stále vytrvale nové potomky, aniž by zohlednili, že nebudou mít dětem co dát jíst, natož cokoliv do života, pokud přežijí svůj počátek. Možná by už tato část lidí vyhynula, když nemá základní potřeby k životu, protože nemoci, vyčerpání hladem atd. Ovšem existuje ve světě jiná sorta lidí a ta pomáhá a zachraňuje. Pomáhá přežít v takových oblastech, čímž způsobuje rození znovu a znovu do bídy, jakou si u nás neumíme představit.

Před takovými dvěma sty lety, což je v existenci lidstva směšně krátká doba, bylo na planetě Zemi kolem tři čtvrtě miliardy lidí. Za tu dobu se zvedl počet lidí na planetě na kritických sedm miliard a stále počet stoupá. Přemnožení spočívá právě v tom přístupu k životu 'maňána'.

M. Jandáková 10.7.2019 0:14

"Slušnost"

Naše země však není nijak stabilně "slušná". Aktuálně v ní probíhá zápas právě o onu "slušnost", podobně, jako v dalších zemích. O její výklad. Jedni míní(me), že slušností je respekt k názorům ostatních, druzí prosazují tezi, že "slušné země" docílíme umlčením "těch ostatních". )

.

Ale z definice je "slušností" sebekorekce, tj. umlčování sebe sama ve jménu péče o svobodu (všech), není-liž pravda? )