31.10.2020 | Svátek má Štěpánka


FEJETON: Registr křečků

15.4.2013

Sedím na trenažeru, točím nohama a koukám do televizoru. Najednou nevěřím svým uším, když přístroj hlásí snahu státních úředníků zřídit registr jízdních kol! Po vysprchování otevřu iDnes a tam to píšou taky, tak to asi bude pravda....

Chtěl bych potkat tu moudrou hlavu (v lukách, tam co je vlání), ze které ten úžasný nápad vypadl! Zmíněná hlava si patrně neuvědomila všechny důsledky svého geniálního nápadu:

- Jízdní kolo bude nutné v předepsaném čase od koupě registrovat. Jak se to bude realizovat např. po Vánocích, kdy děti v celém státě dostanou pod stromeček kolo? Rodiče, kteří nemají auto, budou kolo tlačit (na dětském se moc nesvezou, hromadná doprava je nebere...) na příslušnou STK?

- Budou se registrovat i desítky let staré plečky, ke kterým už nejde sehnat účty dokazující legálnost nabytí prapředky současného uživatele? Kola bez dokladu o koupi budou protokolárně na náklady majitele sešrotována?

- Na koho bude dětské kolo registrováno? Bude mít dítě po dosažení plnoletosti povinnost přeregistrovat kolo na sebe? Jak se bude řešit problém dětských kol "obíhajících" po příbuzných a známých? Bude na kole smět jezdit "osoba blízká"?

- Budou kola podléhat periodickým technickým prohlídkám? Budou mít vylepené známky jako auta? Budou se muset vysloužilá kola ekologicky likvidovat, včetně vydání příslušného potvrzení?

- S každou změnou osazení kola se bude muset na TK (místo osmikolečka si dám devítikolečko, namontuju nosič...)?

- Jak se budou registrovat kola profesionálů? V zemi majitele stáje? Nebo v zemi trvalého bydliště závodníka?

- Když na našich kvalitních silnicích kolo zruším (mohu ukázat několik míst, kde se to dá "v pohodě" realizovat), budu muset zaplatit protokolární sešrotování a vynětí z evidence registru?

Až státní správa výše uvedené problémy vyřeší, tak může zavést registr lyží – ty se taky kradou, mají výrobní číslo a stojí dost peněz. Evidenci by neměly uniknout ani golfové a tenisové potřeby, tam se točí taky pěkné peníze. Rovněž se nabízí registr mobilů, fotoaparátů, videokamer, počítačů etc. Pak už bude jen krůček k registru domácích mazlíčků. Začal bych s křečky, jejich majitelé mají nyní určitě zastání u zástupce ombudsmana v osobě ušlechtilého, pravdu hlásajícího a trvale v pravdě žijícího zástupce!

Jímá mě hrůza, když si představím co tu partičku může ještě napadnout!
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.