15.5.2021 | Svátek má Žofie


FEJETON: Předvídatelní

4.2.2015

Po dlouhé cestě autem jsem si opět potvrdil jednu známou pravdu: Nebezpečný řidič není takový, co jede rychle. Nebezpečný je takový, u kterého nedokážete předvídat, co udělá!

Což mi připomnělo historku z podzemních garáží v sobotu. Vyjížděl jsem z místa, vlevo auto, vpravo auto, za mnou plná řada, auta nacpaná dopředu, místa moc nebylo, tak jsem to tam asi natřikrát stylem hrc-prc dopředu a dozadu vytáčel. Vlevo ode mne seděl v autě chlapík. Viděl mě, jak vyjíždím. Měl jsem rozsvíceno, takže viděl moje světla. Ve zpětném zrcátku mu to muselo šajnit. Ale to mu nezabránilo zařadit zpátečku a začít mi couvat do auta. Neměl jsem kam uhnout, a tohle jeden fakt nepředvídá.

Ale to jsem odbočil. Nejnebezpečnější řidiči jsou takoví, kteří udělají něco, aniž by jakkoli naznačili, že to udělají. Třeba přejedou do jiného pruhu, aniž by dali blinkr. Proti tomu někdo, kdo se valí v levém pruhu konstantních 160, je naprosto bezpečný a předvídatelný tvor.

Převzato z webu Kuřecí con carne se svolením autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.