19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

FEJETON: Před Listopad

Stalo se mi, co se stává asi každému (aspoň neznám nikoho, koho by to nepotkalo) – strávila jsem několik málo dnů v nemocnici na operaci (oka). Byl to zážitek skutečně velmi nepříjemný: ne proto, že si patrně každý umí najít příjemnější věci, než je lékařský zákrok, ale proto, že se k nám všem většina lékařského personálu chovala mizerně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 5.9.2017 7:02

No a ještě něco, jak jste si už jistě všiml,

zpravidla replikuji podle situace a tónu článku či diskuse, a tohle se sem eminentně hodilo. Co jiného taky na ty bolševické kydy říct, že ano, a ostatně nebyla to replika, leč neuctivá poznámka (zasloužená). Psát sem, že něco takového, jako ta baba popisuje, zdaleka není pravidlo, je poněkud fádní, očekávané a tudíž nepřinášející nijakou informaci ani emoční náboj či pobavení. Ostatně nevíte, jestli to tak skutečně nebylo, nepředpokládám, že jste s Petruškou tak intimní, abyste to věděl (to není narážka, ale parafráze věty z jedné knížky). Nebylo to moc dlouhý, pane obrlajtnant?

F. Houžňák 5.9.2017 6:54

To máte tak, onehdy jsem se dočetl,

jak když Petruška-disidentka po převratu mocně vládla, tak ji žádný vládní řidič nechtěl vozit, protože se moc nemyla a páchla na sto honů. Jak jsem koupil, tak prodávám. Třeba u vás bych to nepoužil, protože jsem se nic takového nedočetl. Osobně se domnívám, že si baba (lze to slovo používat u lidí, které bytostně nemám rád? já myslím, že ano) historku buďto vymyslela, aby se předvedla, nebo že bolševičku znali a nemají ji rádi.

J. Jurax 5.9.2017 1:08

Re: Třeba se baba furt nemeje,

No, tohle se Vám nepovedlo. Jindy replikujete inteligentněji.

J. Jurax 5.9.2017 1:06

Re: Je problém ve zdravotnictví nebo v současném kapitalismu

Ehm - Vy asi nejste v obraze, jak je to v této zemi díky socanům s "doplacením" nadstandardu.

J. Jurax 5.9.2017 1:03

Nesouhlas

Protože s věkem chátrám, bylo mi upadnout do spárů zdravotnictví v posledním desetiletí několikrát.

A pravím, že jsem se ani v nemocnici, ani při ambulantním ošetření v našem moravském městečku druhdy okresním ani v Brně s chováním nemocničního personálu v článku popsaným nesetkal.

S jedinou výjimkou - je téměř nemožné sehnat dobrého zubaře. Ti dobří mají plno a ti druzí taky moc neberou.

F. Houžňák 4.9.2017 20:10

Těší mě, že jsem místní bolševicko-nacisticko-muslimskou

squadru dožral, aspoň něco hezkého na závěr dne.

L. Němec 4.9.2017 17:56

Re: Vy si, Rudolfe, taky vlezte laskavě na záda,

Houžňák, tobě smrdí z huby i při internetový diskusi.

Co jsi ráčil dělat za bolševika proti bolševikovi ty ?

F. Houžňák 4.9.2017 13:53

Vy si, Rudolfe, taky vlezte laskavě na záda,

a běžte Zelenému pomáhat mýt Petrušku. Jako třetího do party si vemte Netzera, ať vám je veselejc. O svých zkušenostech z celého happeningu nám pak můžete poreferovat.

A. Alda 4.9.2017 13:34

Vás prostě ani realita nepřesvědčí

a osobní postižení budete vydávat za náhodu.

Jako když Slánský a Reicin a další echt bolševici i na popravišti prohlašovali, že strana se nemýlí, že za to vše mohou jen zlotřilí jedinci jednající v rozporu s ideály strany,.

Vy si prostě své omyly nepřiznáte, ani kdyby Vás to mělo stát život.

P. Rudolf 4.9.2017 13:10

Re: Víte co? Vlezte si laskavě na záda,

Pan Zelený vás popsal naprosto přesně.

Z. Koutecký 4.9.2017 10:56

Přístup zdravotnického personálu

je u nás, jako všude a v každém povolání, určován osobními vlastnostmi daného pracovníka, které jsou samozřejmě ovlivněny i jeho výchovou a celkovým společenským prostředím. V celé řadě našich nemocnic k tomu přistupuje ještě míra pracovní přetíženosti lékařů a sester, kterých bývá na řadě oddělení výrazný podstav. Údaje o jejich platech jsou zkresleny neúnosným počtem přesčasových hodin. Senioři bývají častěji nemocní, obtížněji snášejí a překonávají problémy s tím spojené, obvykle potřebují více péče a jsou více úzkostliví. V naší společnosti, stále více individualistické, také obecně převládá negativní postoj k seniorům. To všechno se pak nutně projeví i v míře empatie zdravotnického personálu k seniorským pacientům. Paní Šustrová do této kategorie pacientů patří. Takže jejím pocitů se nedivím. Jsem však přesvědčen, že odborný léčebný výkon, bez ohledu na výše uvedené, je téměř vždy perfektní.

A. Pakosta 4.9.2017 10:12

Re: Jiná zkušenost

...což je ovšem všechno, jen ne profesionální přístup.

F. Houžňák 4.9.2017 9:45

Víte co? Vlezte si laskavě na záda,

a běžte bolševičku Petrušku umýt.

F. Navrátil 4.9.2017 9:15

Jak a kde

Možná to tak v pražských nemocnicích chodí. Paní Šustrová si příště může zajet do některé krajské nebo regionální nemocnice a porovnávat. Před dvěma lety jsem absolvoval složitou operaci ledvin v nemocnici ve Zlíně a operace, péče personálu i následná léčba byly exelentní.

J. Vavruška 4.9.2017 8:55

Re: Petruška a důsledky jí v ÚSTRu hájeného komunismu.

Prominte, ale tohle nejsou zadne dusledky "komunistickych zlocinu" (jakkoliv byste treba v tom ostatnim mohl mit pravdu). Toto je dusledek toho, jak Univerzita Karlova a dalsi vysoke skole (zejmena humanitniho zamereni) "pripravuji" svoje absolventy na prakticky zivot. Absolventi nemaji prazadne manazerske ani socialni navyky, ani ty zakladni (pro rizeni vlastniho casu). A je to proto, ze i vedeni fakult a jednotlivi pedagogove jsou v podstate zcela negramotni v otazkach organizace prace, rizeni, time-managementu a komunikace. To je taky duvod, proc napriklad ve svetovem zebricku univerzit a vysokych skol OECD klesa UK o desitky mist pro kazdem dalsim pruzkumu.

Pozoruji to uz davno, a specialne lekari jsou nejvice "postizenou" skupinou, ale UK obecne je na tom velice spatne. Kdyz prijdete do takove nemocnice jako je treba Bulovka, jako pacient se nedozvite v podstate vubec nic - neni tam zadna recepce, velmi chaby informacni system. Jste odkazani na vyptavani se kolemjdoucich.

K. Zelený 4.9.2017 8:35

Re: Třeba se baba furt nemeje,

Houžňáku, ty zbabělý dobytku, tvoje praseckost přečnívá svinskost jiných tobě podobných zdejších primitivních hovad a to je co říct !

M. Pivoda 4.9.2017 8:19

Je problém ve zdravotnictví nebo v současném kapitalismu?

Pokud byl problém v českém kapitalismu, mohla si paní Šustrová doplatit nadstandard. Za více peněz by se na paní Šustrovou přece více usmívali, viďte! Neviditelná ruka trhu by ji tak dostatečně obohatila.

Jesliže po návratu z nemocnice byla paní Šustrová schopna číst knížku celou noc až do ranních hodin, pak usuzuji, že jí to oko v nemocnici spravili dobře.

Ostatní: Nemocná psychika se léčí na jiném oddělení.

F. Houžňák 4.9.2017 7:01

Třeba se baba furt nemeje,

no a tak všem smrděla.

P. Maleček 4.9.2017 6:40

Petruška a důsledky jí v ÚSTRu hájeného komunismu.

No Petruško, to jste - a to jen v drobném, ochutnala důsledky toho, co jste v prospěch komoušů vyváděla v ÚSTRu.

Tam jste zatrhla důsledné zkoumámí a odhalování komoušských zločinů. A teď jste se s dodnes trvajícími dopady komoušského řádění a nedůsledného rozchodu s ním seznámila sama.

V. Kotas 4.9.2017 5:59

Re: Jiná zkušenost

A o té poslední větě to zřejmě bude. I když to může být i o tom, že autorka jim ( lékařům, zdravotním sestrám z oné nemocnice ), svými názory " leze natolik krkem ", že jí to dávali přístupem k ní, najevo.

J. Vozábalová 4.9.2017 1:28

Jiná zkušenost

Strávila jsem v nemocnici deset dnů na jaře - operace kýly v Jindřichově Hradci - a šest dnů v létě na "Gastro" v Českých Budějovicích a musím s potěšením konstatovat, že přístup lékařů i sester byl v obou případech velice vlídný a vstřícný, vyznačoval se značnou dávkou empatie.

Nemám žádné "příslušné známé" - v obou případech jsem s danou potíží prostě přišla - a byla mi věnována pečlivá a vlídná péče právě tak, jako všem ostatním pacientům.

Skoro mne napadá zcela nekorektní myšlenka - ono to bylo v jižních Čechách, nikoli v Praze.