24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

FEJETON: Pozitivní perspektiva

Bydlím v obci Zvole, té ve Středočeském kraji. Ony jsou ještě dvě další Zvole, jedna u Šumperku a druhá u Žďáru nad Sázavou. Jako Pražák křtěný Vltavou se rád holedbám, že bydlím na stará kolena na vsi, ale ona ta Zvole má hodně daleko do tradiční vsi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 23.2.2021 21:18

Dejte na psí potvory, ony vždy lépe vědí, kde číhá nebezpečí, než jejich páníček.

L. Severa 23.2.2021 15:47

-stodvacátémučtvrtému se obloukem vyhni- Jen jsem si vzpomněl na ten stařičký vtip, jak se pacient ptá doktora, zda je ta operace nebezpečná. "No, nebudu vám nic nalhávat. Přežije každý desátý, ovšem máte štěstí, před vámi těch devět zemřelo."

J. Špirk 23.2.2021 13:35

Věcná, věcná pane předsedo: do těch "hnusných" protiprohybičních zatemněných hnízd ale asi nebudou chodit umírat kurážní staříci s šancí 50/50, jak píšete. Spíš chlapi v plné síle a těm statisticky skoro nic nehrozí... Možná mají i dost času. Za ten rok třeba už i barák opravený, když někteří berou jako státní zaměstnanci 100%. Doma ženu, co je už po tom roce nechce ani vidět a děti, to nevydejchá nejeden... Dost jich zbylo i samotných, se mi doneslo. Mají se brouzdat večerem po lučinách, když nemají psa? Ryby neberou. Je zima. Na stadiony smí jen Oberstleutnant Primula a spol...

To jen tak pro odlehčení. Svět není tak špatný, jak se dá ve zkratce napsat.

Co takhle třeba uspořádat sbírku pro obecního holiče, servírku a hospodského, když jim stát nakadil? Nebyl by to lepší počin, než z nich dělat v tisku zločince?

Za to bych spíš zatleskal.

Ježíškovo vnoučat je každoročně plný éter, ale na postižené vládou všichni novináři zvysoka kašlete. Ohromná nespravedlnost. Nezaznamenal jsem jediný pokus o solidaritu s postiženými. Jen primitivní propagandu vlády a šíření poplašných zpráv. To podle mého společnost neskutečně rozkládá.

L. Beneš 23.2.2021 14:47

Pozor: Oberstleutnant je vždy s tvrdým. Tedy s ypsilonem.

J. David 23.2.2021 21:14

Prymula je prý Oberst, plukovník, možná ještě s "tvrdým xy". Nu, nejsem si jist, zdali spadá ještě pod vybraná slova po "P": Pýcha, pytel, pysk, p..ča, podplukovník, poštěvák... On je ale plukovníkem. Hradecký bývalý FN nemocniční švihák. Čiperná to guma, rejdí finančně mezi bacily, jako štika mezi bělicemi. Cui modo, divide et impera, či veselice v putykách jím "zatvorených". Prymula vidí bacily všade, jenom na jeho výjezdních "schweinfestech" s kámoši mu nic nehrozí, občas nasadí roušku FFP2, a užívá třeba teplických termálních lázní v hotelovém baru, či VIP tribuny "Luftjardy" na Slavii. Docela sranda, ale nihilistická. Lid dusí, ale VIP užívá prebend. Jistota je jistota, řekla jeptiška a natáhla na svíčku druhý preservativ (natáhnout Prymulovi a Blatnému i jeden preservativ na šnóbl, by bylo docela veselé), kterak do špecky děrají díry.

J. Chaloupka 23.2.2021 14:52

Zajímalo by mne, z čeho budeme platiti ty náhrady? My, daňoví poplatníci. Těm co jim stát "nakadil"?

J. Pavelka 23.2.2021 10:58

Dneska i naprosto typická ves vypadá jinak než v dětství Ondřeje Neffa...Zvole je podle mne normální vesnice, ovlivněná jen blízkostí Prahy

J. Chaloupka 23.2.2021 14:53

Také jsme se chtěli odstěhovat na ves. Místo krechtů s brambory, nové bazény. A místo brambor konifery.

M. Pivoda 23.2.2021 10:53

Ondřej Neff zaťukal na problém 21. století, které je technologicky skutečně intenzivním stoletím.

Jenže vězte: Silné technologie jsou vždy dvousečnou zbraní. Mohou totiž být jak pozitivně použity, tak i negativně zneužity.

Trasování kovidově pozitivních občanů není jen technologicky pozitivní záležitostí pro lidskou společnost. To digitální trasování totiž také znamená ztrátu občanova soukromí (a tedy i možnost zneužití této citlivé informace v jiném kontextu).

Intenzivní technologický vývoj 21. století má své (poměrně dobře předpověditelné) sociální důsledky! Kapišto Pepíku?

Odstěhovat se do (kterékoliv) Zvole nestačí.

H. Kotaz 23.2.2021 7:34

Šmoulov - satelitní " městečko " pražské honorace ?

J. Jelínek 23.2.2021 8:16

Kotaz, nebuď přece tak blbej, skutečná "honorace" by se nikdy nesnížila k bydlení v nějakém satelitu pro socky ze střední třídy.

H. Kotaz 23.2.2021 8:33

Já vím, opravdová honorace vegetuje jinde.

K. Kovařovic 23.2.2021 5:57

Jo. Hra se hraje pořád. Stačio, aby se vládní tlampače zmínily o povinnosti (prý asi od tohoto pondělka) nosit respirátory nebo 2 roušky atp. a hned je vyprodáno. Pak v noci z neděle na pondělí ctěná vláda rozhodne o tomto držhubném až od čtvrtka ! I Vy, pane Neffe, jste psal o tom, jak Vaše žena nakoupila nanotextilii a šila roušky. Nevěřím tomu, že šité roušky jsou na nic, když byly na něco skoro na rok. Schází mi uvěřitelná expertiza o účinnosti roušek (i textilních) vers. respirátory. Pic ho a v tomto neustálém binci sdělí generální ředitel ČT, potažmo kontrolor na SLAVII, že chce zvýšit televizní poplatky - asi chce dobře hospodařit, aby dostal plný roční bonus 2 400 000,-Kč. Hnusné. Kolik rodin s malými dětmi bude mít na povinné respirátory a dvouroušky? A z Ústavního soudu zase něco vyhřezlo o ztrátě obchodníků za zavřené krámy. Tu ztrátu ale budeme těm obchodníkům platit my občané z odvedených daní. Nebude to platit ani Ústavní soud ani vláda. Hnusné hnusné.Rv;-€

J. Hajský 23.2.2021 10:14

Nedivte se jeho bonusu. Vždyť má určitě dvě zadele, aby je mohl vozit současně ve dvou autech a čtyři žaludky jako kráva, aby toho mohl sníst čtyřikrát víc než obyčejný člověk.

To není závist, jen hořká ironie. Nakonec dostane stejně jako obyčejný plebs dřevěný spacák. Že bude dubový se zlatým kováním a ne smrkový natřený černou barvou mu v ten moment bude určitě jedno.

L. Beneš 23.2.2021 14:46

Dočetl jsem se včera někde na webu (titulek), že už není ani dřevo na rakve. Možná asi ani z těch stromů pokácených v důsledku kůrovcové kalamity. To není povzbuzující. Jistě už ho stačil někdo zpeněžit k výrobě štěpek na produkci zelené elektřiny někde v pokročilejší cizině. To by ty rakve potom taky mohli dělat z makulatury a jiného odpadového papíru z kontejnerů a zatěžovat životní prostředí tiskovými barvami a jiným sajrajtem. Víte, co je v takových novinách špíny?

J. Vobr 23.2.2021 1:52

ASI TAK R^R^R^