4.2.2023 | Svátek má Jarmila


Diskuse k článku

FEJETON: Plot z panáků

Po šestnácti letech hostování na stránkách Lidových novin jsem se stal zrádcem národa v Chotěboři: pan Pavel Šafr vyzval v otevřeném dopise mne a ostatní přispěvatele Posledního slova, aby s přispíváním přestali kvůli skandálním aktivitám majitele Mafry Andreje Babiše.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 8.6.2017 19:59

Jestli pan Šafr označil svobodné rozhodnutí

novinářů neuposlechnout jeho výzvy za zrádcovství, měl by odkráčet s panem Babišem v ruku v ruce do východu slunce.

V. Halašta 8.6.2017 20:25

To je tak obtížné dohledat?

http://forum24.cz/otevreny-dopis-reknete-lidovym-novinam-posledni-slovo/

http://forum24.cz/babis-opravdu-nedela-takove-blbosti-jak-si-myslite-pane-neffe/

Samozřejmě, že tam není o zradě ani slovo. naopak je tam pěkné porovnání práce LN před a po.

K. Pavlik 8.6.2017 16:16

Dluhopisy

S temi dluhopisy opatrne. V normalne fungujicich state obcan za velice pitomne napsany zakon nemuze. Pokud ma Babis ucetniho tak stat se musi budto bavit s ucetnim a nebo drzet hubu.

Jeden z minulych kanadskych premieru vzal uplatek jak hrom (aspon podle mne) a za 3 roky to napsal do danoveho priznani a to bylo vicemene vse co musel udelat. V novinach to moc nerozmazavali nebot se asi obavali ze je bude soudit prio urazku na cti.

J. Poláček 8.6.2017 15:05

Neziskové organizace ?

Označení organizací, kde lidé pracují za úplatu, v případě různých jejich řiditelů i za nemalou, jako "neziskové" považuji za nemístný eufemismus.

R. Brzák 8.6.2017 19:17

Re: Neziskové organizace ?

To máte pohled z nepřesného úhlu. Ziskovost se posuzuje z hlediska investora. Takže, pokud stát, tedy občan, investuje své prostředky do nějaké organizace, jejíž aktivity mu v posledku nepřinesou žádný zisk (kterým nemusí být vždy o penězích), jedná se o neziskovku...

Ano, byl jsem na neziskovky trochu tvrdý - ale snad mne omlouvá, že jsem pro dvě pracoval skoro deset let...

J. Poláček 9.6.2017 0:10

Děkuji, máte úplnou pravdu. Takto nahlíženo je to označení velmi přiléhavé.

J. Kyselková 8.6.2017 14:57

Léta bereme LN -

páteční a sobotní. Nevím, co tam zdechlo, ale od chvíle, kdy to koupil Babiš je to nuda - alespoň je to hned přečtené a s nechtěnou reservou.

M. Varadinková 8.6.2017 14:44

To nebyl jen pokus

"pokus ovládnout veřejnoprávní média právě ze strany tohoto aktivismu"

To přece nebyl pouhý pokus. Pravdoláskařští aktivisté ta média skutečně ovládli a o dosud ovládají.

V. Vaclavik 8.6.2017 11:19

Treba jak se tenkrat vsichni bali parniho valce

Paroubka, a kde dnes je. A takovych bylo, treba Sladek a jemu podobni i nepodobni. Chce se rici to stare lidove mourdro, vsechna slava polni trava. A taky, nic se neji tak horke...

Moralni cas odejit z Lidovek nastane, az se tu na NP zrusi diskuze. A bohuzel i sam pan Neff si s tim pohraval a kdovi jak se na to diva dnes.

J. Lepka 8.6.2017 10:08

Zamlada jsem se skal s definicí:

Morálka je těkavá substance snadno rozpustná v alkoholu. Po celoživotním studiu mohu směle upřesnit : Ano, ale ve financích ještě snadněji!

M. Malovec 8.6.2017 9:20

Problém je pane Neffe,

že tak jako za bolševika se říkalo: nejsi u komoušů, ale držíš jim prst v pr, aby se nepo, protože je volíš, Vy držíte prst v pr. nájemným novinářům, kteří činí LN takřka nečitelnými. Výjimkou jsou, bohužel jenom Poslední slova. Slušní novináři po Babišově vstupu hned odešli.

A. Alda 8.6.2017 8:43

Nevím, kdo je Saruman,

ale jde-li jen o překlep a míněn byl Hanuman, pak namítám, že šlo o vesměs sympatického opičáka.

A co se týčel "Lidovek" - jediné záslužné na nich je to, že umožňují hostovat Neviditelnému psu, i když se jeho kvalita po vstupu do tohoto hostingu zhoršila.

J. Farda 8.6.2017 8:53

Re: Nevím, kdo je Saruman,

http://www.postavy.cz/saruman/

A. Alda 8.6.2017 9:39

Proč myslíte,

že to chci vědět?

R. Langer 8.6.2017 10:11

Re: Proč myslíte,

Protože to nevíte a nejde o překlep?

V. Halašta 8.6.2017 6:55

Ale odpáře, pane Neffe

Tu pečeť hanby Čapího hnízda a triku s dluhopisy mu odpáravají právě Mladá Fronta a Lidové noviny a vy jim pomáháte už jen svojí přítomností.

J. Vozábalová 8.6.2017 0:45

Nezizkovky?

Vážený pane autore, s obsahem Vašeho článku bych mohla zcela souhlasit, Vaše "Poslední slova" (jakož většinou i úvodníky na NP) mám ráda... ALE - už podruhé jsem narazila na to, že občanskou společnost redukujete na nezizkovky a různé aktivisty - tak to ale opravdu NENÍ!

Ony "dobrosery", kteří se nám snaží (za naše NEMALÉ peníze) vnutit svůj pohled na svět nesnáším - zvláště ty, kteří ničí mou milovanou Šumavu s představou, že mrtvý les se obnoví nějakým "samoplozením". Považuji se za občana - příslušníka občanské společnosti. Občanská společnost jsou neorganizovaní lidé, kteří se popřípadě sdružují ad hoc a snaží se prosadit věci pro danou komunitu výhodné, popřípadě zabránit věcem nevýhodným či přímo škodlivým. Jsou to angažovaní občané, jimž není jedno, co se děje v jejich domě, v jejich obci či v jejich republice. A to aniž by za takovou angažovanost byli jakkoli a kýmkoli odměňováni. Aktivisté (ať v neziskovkách či mimo ně) jsou naopak velmi dobře placeni za to, že veškerá úsilí občanské společnosti zpochybňují a většinou i úspěšně maří.

A. Holík 8.6.2017 1:27

Re: Nezizkovky?

Mate dost zkreslene predstavy o neziskovkach. Ty v prve rade nemaji zadnou pravomoc. Neziskovek je taky mnoho druhu .. napr. maximalne hodnotne charitativni organizace, zcela neskodne vesnicke sportovni kluby. To, ze se par neziskovek zabyva politikou, a vyjadruji se k tematum, neni o nic vetsi ohrozeni demokracie, nez ze se k tematum vyjadruje popularni zpevak. Je to proste nazor, ktery je oproti nazorum bezneho obcana trochu vic medializovan. A to je vse.

Pokud rikate 'neziskovky skodi', berete si do ust mnoho neskodnych i prospesnych organizaci, a tem skodlivym prisuzujete moc, kterou nemaji. Neziskovky rozhodne nejsou problem. Problem je nevzdelany elektorat uzavreny do medialnich bublin ..

P. Dvořák 8.6.2017 3:00

Re: Neziskovky.

"Nestátní nezisková organizace či nevládní nezisková organizace (zkratka NNO nebo NGO z anglického Non-Governmental Organization) je nezisková organizace nezřizovaná státem a na státu nezávislá (anglický termín Non-Governmental Organization vyjadřuje, že organizace není zřízena ani lokální či regionální veřejnou správou – local government), která je určena k obecně prospěšné činnosti nebo k neziskové činnosti pro soukromý prospěch."

A teď vám třikrát něco opíšu: 1) na státu nezávislá 2) na státu nezávislá 3) na státu nezávislá.

Což minimálně! znamená to, že již při tvorbě státního rozpočtu zde nebude kapitola, určená k podpoře neziskovek. Notabene těch neziskovek, které provádí protistátní činnost.

J. Brunner 8.6.2017 3:08

Re: Neziskovky.

Nezisková organizace pana Jandy u ministerstva vnitra.

P. Dvořák 8.6.2017 3:21

Re: Neziskovky.

Janda, to myslíte toho bývalého pornoherce, co si mastil žílu prý "pro gaye"?

Situaci na MV dobře vystihuje otázka bývalého diplomata Miroslava Polreicha: „Co může vzejít ze spojení ‚specialisty‘ Jandy z Evropských hodnot a dočasně bývalého zelináře Chovance z Plzně?“

B. Rameš 8.6.2017 11:21

Re: Neziskovky.

Přiznám se, že v tom mám trochu zmatek. Je Spolek filatelistů NGO? Je Spolek pro záchranu lidových tanců Horního Dolňáctva NGO? Nebo, co já vím, Nadace pro podporu mladých trombonistů? A pokud ano, co je na nich, k čertu, špatného? Jasně, pokud organizace dostává nějakou státní podporu, dokonce pravidelnou a v rozpočtu zahrnutou, pak už asi není nezávislá, ale co to potom je? Závislá nestátní nezisková organizace? Státní nezávislá nezisková organizace?

Kupodivu, v anglickém termínu o neziskovosti nic není, může tedy NGO vydělávat a dokonce generovat zisk? Pokud tak činí, je stále nevládní nezávislá, ale už nikoli nezisková, je to tedy NGO, nebo něco jiného?

I. Schlägel 8.6.2017 11:49

Re: Neziskovky.

:-) Prase, aby se v tom vyznalo. Ale takové "Hate free!", to už je docela čitelné, nemyslíte? ;-)

P. Dvořák 8.6.2017 12:16

Re: Neziskovky jsou různé.

Jistě nikdo nic nebude mít proti trombonistům a koneckonců ani proti třeba zahrádkářům. ALE!

Jestliže je dejme tomu nějaký zahrádkářský spolek Svobodní zahrádkáři založen za účelem pěstování ovoce a zeleniny a dostává od státu dotace, je to v pořádku. Jenže časem se Svobodní zahrádkáři stanou spolkem, který přestane cokoliv pěstovat a začne se zabývat pleněním nejprve svých zahrádek a poté i zahrádek sousedů. Postupem doby začne dovážet ze zahraničí všelijaké kriply a nefachčenka, z nichž nikdo nebude nic pěstovat, jenom se budou válet jak prasata, pobírat dávky a stále více se jich zapojí do plenění zahrádek ve státě, do kterého byli Svobodnými zahrádkáři dovezeni. I přesto stát bude nadále Svobodné zahrádkáře finančně podporovat.

A už tady máte všelijaké ty Frontexy, Hate Free atd. atd. To je jen malý příklad.

B. Rameš 8.6.2017 14:24

Re: Neziskovky jsou různé.

Každý spolek, který se chce registrovat a o něco ucházet, musí mít ve stanovách účel či činnost, kterou se zabývá (jo, třeba i pitomé bowlingové družstvo, pokud chce hrát ligu České bowlingové asociace, to náhodou vím). A když se od toho účelu nebo činnosti odchýlí, tak prostě nic nedostane, ba dokonce mu může být jeho registrace odejmutá - řekl bych "jak prosté". Pokud se Spolek svobodných zahrádkářů přestane zabývat zahradničením, tak jednoduše nic nedostane. Pokud vyplení svoje zahrádky, jeho věc, jsou to jeho zahrádky, ale bude zrušen (tedy vymazán z registru). Pokud vyplení cizí zahrádky, budou členové stíháni podle zákona.

Jistě, pokud si dá spolek do stanov "zvyšování uvědomělosti v oblasti transsexuální kompatibility s obzvláštním přihlédnutím k rasovým stereotypům", zní to podezřele a dá se na to napasovat spousta věcí, ale snad někde někdo odpovědný sedí, kdo ty dotace schvaluje a kdo je za ně odpovědný asi vládě a ta je, jak známo, odpovědná Parlamentu, jenž je výrazem vůle všeholidu. Vše by tedy mělo klapat, tak v čem je ten háček?

Z. Lapil 8.6.2017 19:05

Re: Neziskovky.

Jenže granty: http://www.dotacni.info/dotace-podle-oboru/neziskove-organizace/.

Cituji: "Neziskové organizace mohou žádat z dalšího množství programů, Krajské a obecní rozpočty podporují vlastní činnost neziskových organizací, jako příklad mezinárodních aktivit lze uvést programy přeshraniční spolupráce umožňující realizaci společných projektů se zahraničními partnery, a takto můžeme pokračovat. Pro detailní posouzení dotačních možností nás neváhejte kontaktovat."

P. Khail 8.6.2017 10:51

Re: Nezizkovky?

Možná to pro vás bude překvapení, ale les vznikne i tam kde předtím nebyl. Na té Šumavě se obnovuje, viděl jsem to na vlastní oči.