23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

FEJETON: Placený obsah

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 6.5.2021 15:57

Závěr Neffova fejetonu: "... Pořád je ten web ještě sakra nová platforma. A je v soukromých rukách, to je důležité. Pak je naděje, že obtíže budou odstraněny, kdežto stát obtíže jenom vrší a prohlubuje."

Neffovo toto zobecnění zde nebudu přímo popírat.

Pouze zde připomenu, že právě dnes proběhl úspěšný test rakety Starship Elona Muska. Ano, díky tomu, že Elon Musk se ve své soukromé firmě vydal jiným směrem, než který vybral a financoval americký stát. Podnikatel Musk byl v soukromé firmě schopen odstranit technologické potíže a určit nový směr vývoje.

Jenže připomenu, že před cca 3 lety se tentýž podnikatel Elon Musk rozčiloval, že (americký) stát by měl nutně regulovat vývoj technologie, které se dnes běžně říká umělá inteligence. Jinak prý hrozí nekontrolovatelné zneužití technologie s fatálními důsledky pro lidstvo. Takže (ten zlý) stát by měl zabránit možným velkým potížím ze silné technologie v soukromých rukách.

Závěr: Je to tedy složitější.

L. Novák 6.5.2021 17:13

Zase jen bolševický ;-O blábol agenta StB "Akát" v pokročilém důchodu... O Muskovi je to samozřejmě taky blábol, protože Musk je podfukář, který vydělává na hloupé státní politice USA a na prodeji "odpustků" CO2. On žádný nový směr neurčuje, jenom si našel způsob, jak podojit stát ovládaný šílenci podle pravidla "blbej kdo dává, blbější, kdo nebere"... A hlupák Pivoda mu dělá reklamu! :-P

Tesla dosáhla rekordního zisku. Kromě emisních povolenek vydělala i na bitcoinu

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/tesla-dosahla-rekordniho-zisku-krome-emisnich-povolenek-vyde/r~538f8788a75f11ebb234ac1f6b220ee8/

T. Navrátil 6.5.2021 14:43

Zajímalo by mě, jak souvisejí cookies s vnucováním nežádooucí reklamy.

Internetový prohlížeč mých snů by reklamu, kterou jsem si nevyžádal, měl automaticky zahazovat.

L. Novák 6.5.2021 17:15

A znáte takový? ;-) Když zablokujete co se dá, tak vám nezobrazí ani to, co byste chtěl...

I. Polák 6.5.2021 13:51

Nejlepší způsob autocenzury: Předplatit si jedny noviny a nic jiného nečíst!

Sorry, deset novin si předplácet nebudu, nejsem Neff a kdyby nic jiného, neměl bych čas je všechny číst. Ale dnes, tzv. zadarmo, když mne zajímá jedna kauza, přečtu si o ní vše na (skoro) všech novinách.

L. Novák 6.5.2021 17:17

Když Aston každý den chce sesmolit politický úvodník, tak musí mít z čeho...

L. Písařík 6.5.2021 10:27

A proto si raději nic nepředplácím a píši tam, kde mně vezmou, abych nemusel litovat vyhozených peněz.

V. Kolman 6.5.2021 10:01

Asi to není z různých důvodů možné, ale uvítal bych toto řešení:

Vše by bylo bez reklam. Ale existovala by "REKLAMA" - přímo takto pojmenovaná a placená těmi, kdo by reklamu zadávali.

Pokud bych si chtěl koupit (dejme tomu) novou pračku, kliknul bych na REKLAMU, proklikal bych se na "PRAČKY" a vybal bych si vhodný výrobek, který bych si eventuálně potom následně koupil.

Výhody: Nikdo by mě neotravoval vlezlou reklamou na "ohýbátka rovnátek" (a jinými nesmysly), které mě absolutně nezajímají a zároveň bych se nejkratší cestou dozvěděl to, co mě zajímá.

J. Jurax 6.5.2021 9:29

No, bylo, jest a bude. Nejprve je třeba dumpingem likvidovat konkurenci a pak zdvihnout ceny.

Konkurence informací "zadarmo" na netu poničila tištěná informační média. A teď, když si lidi zvyklí sosat moudra z netu, je načase na tom ještě víc vydělat než jenom otravnými reklamami - takže zpoplatníme.

V. Braun 6.5.2021 11:45

No většinou zpoplatňují online verze těch tištěných novin a časopisů.

J. Jurax 6.5.2021 12:17

To je vcelku totéž. Prodej tištěných klesl, tak se to honí takhle.

P. Hatina 6.5.2021 1:35

Tedy, ne že by to nebylo poučné, ale když vidím na co si pan Neff přímo kriticky stěžuje, tak se opět vrací to co se dělo před drahou řadou let, když se doporučovalo lidem, aby si počestně kupovali předražená DVDčka, a nestahovali si filmy načerno.

Takže, když už si člověk DVD koupil, a vložil do přehrávače, jako první se provedla kontrola, zda patří do teho správného regionu. a pak ještě musel tak 5 minut čumět na právní upozornění a reklamy, než ho to vůbec k tomu filmu pustilo,,,;-D

L. Novák 6.5.2021 5:40

No vidíte, a DVD s jejich mizernou kvalitou už jsou taky mimo hru... ;-) BluRay pomalu končí, a velkokapacitní záznamové (magnetické) disky nám zase nehorázně zdražují poplatky autorským svazům + DPH k tomu. Přirážka 1000,- Kč na 1 HDD už dnes není žádnou výjimkou.

J. Jurax 6.5.2021 9:22

No, nevím, externí HDD 1 TB dostanete za zhruba patnáct stovek ...

L. Novák 6.5.2021 17:22

Za tři tisíce už je 5 TB 2,5" veliký stejně, jako ten 1 TB. A 3,5" ext. disky už se dělají ve velikosti v řádu 10 - 20 TB. A tam už ta tisícovka pro OSA Nostra a spol. je započtená...

L. Novák 6.5.2021 0:50

Pokud si pamatuji, jedním z prvních obsahů webu (stránek) na Internetu, za který byli lidé ochotni platit, bylo porno. Je otázkou, co všechno z obsahu Internetu dokáže motivovat lidi, aby zaplatili. Faktem je, že rozvoj Internetu dokázal zlikvidovat spoustu titulů vycházejících tiskem, protože byly drahé a obsahovaly spoustu balastu, který si v koupeném vydání člověk musel "přibalit".

Vydat něco tiskem je poměrně složitý a drahý proces, který si nemůže dovolit každý. Pro autora, který má co nabídnout, bylo a je často jednodušší vydat si to sám na vlastních stránkách s minimálními náklady nutnými ke zveřejnění. No a když chce, aby dostal zaplaceno, má problém... :-)

P. Hatina 6.5.2021 1:24

Copak o to, o lechtivá videa by třeba zájem byl, akurát že tehdejší rychlost internetu na to nestačila. A navíc (tedy u nás) ani nebyl na vytáčený internet paušal, ale platilo se za každou minutu pomalého spojení

Ono tedy i bez toho porna, vzhledem k tomu, že ještě nebyly blokovače reklam, tak než se člověk dočkal, že se mu přes všechny stahované reklamy konečně načetl vlastní obsah článku, už to ho přišlo pěkně draho ;-D

Jinak ale máte pravdu, ale ten trend byl daleko širší. Na to už totiž přišla řada majitelů TV stanic, že můžou vysílat lidem zadarmo, pouštět jim k tomu kupu ohlupujících reklam, a bohatě na tom vydělaj. A ta hrůza, když na to přišli i politici ;-D