12.8.2020 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

FEJETON: Petice a protipetice

Petice už nejsou to, co bývaly. To si živě připomínáme v době třicátého výročí petice Několik vět, která ve své době zafungovala jako jeden ze hřebíčků do rakve režimu zvolna zmírajícího na vlastní neschopnost. Tehdy byl podpis takové petice o hubu, o deset let dříve o kriminál.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vydra 11.7.2019 20:57

Petice

Ano, máte pravdu, pane Neffe, podpis petice Několik vět byl o hubu, i když zase ne tolik jako u podobných textů dříve. Každopádně budila velký rozruch a zájem. Já si to dobře pamatuji. Petice jsou stále petice, jenže dneska téměř nikoho nezajímají, zejména nikoho „tam nahoře“. Leda, že by někdo dal třeba dohromady petici, že podporujeme a schvalujeme zadržení panamského tankeru britským výsadkovým komandem u Gibraltaru. Šplhli bychom si u EU. Vezl totiž iránskou ropu, pravděpodobně do Sýrie, důkazy se najdou později. Ty dva miliony barelů ropy by nám, při dnešních stoupajících cenách ropy, určitě přišly vhod. Jenže to bude asi stejně kořist Gilbraltaru. Co bude s tím supertankerem a posádkou se zatím neví. Na rozdíl od té doby před 30 a více lety máme sice svobodu petiční a vůbec všeho, včetně obchodu, ovšem jen pokud to není proti zájmům USA nebo EU a nezakážou to nějakými sankcemi, jako Iráčanům, Syřanům, či Panamcům v tomto případě, či komukoliv jinému na světě širém. A nač máme OSN? Toť otázka.

J. Jaroš 11.7.2019 15:35

Svaté hlavy

Prejili si mír jak chtějí bez zbrojovek připravovat válku?

I. Polák 11.7.2019 14:34

Protipetice

Už mnohokrát se mi stalo, že vznikla "petice" a já měl okamžitě touhu podepsat petici, která chce přesně opak toho co "petice". Dokonce jsem jednou rozvíjel úvahu na téma, zda by iniciátoři petice neměli mít povinnost umožnit vyjadřovat i nesouhlas s jejich svatou pravdou.

Něco jako podpisy PRO a podpisy PROTI.

No jednou jsem to nějakému petentovi řekl - a to jsem to schytal. Nicméně někdo další mi řekl, že přeci si mohu udělat vlastní proti-petici, tak co chci. No, měl pravdu, jenže podepsat cosi připraveného a vyrávět vlastní petici je přeci jen rozdíl. Samozřejmě, díky webům jako petice.cz to zase není tolik práce, v budoucnu to někdy asi udělám.

Tak mi napadá: co založit nějaký spolek rýpalů, který by na petice.cz vyráběl protipetice nějak automatizovaně??

Co vy na to, vážení (spící) diskutéři?

P. Princ 11.7.2019 14:30

Ve větě :

"Co platí o průmyslu, platí o festivalech a sešlostech kulturního typu stonásob" je pravděpodobně třeba k pojmu průmyslu přimyslet přívlastek "filmový" z předchozí věty.