28.9.2020 | Den české státnostiDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Osoba blízkáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 6.9.2012 20:51, přehled diskusí

Nic jako "výmluva na osobu blízkou neexistuje":
Autor: M. Sedláček Datum: 6.9.2012 18:25

Autor textu mi přijde jako ovce s hlavou vymytou mediální honbou za tzv. piráty silnic, kteří ovšem existují jenom ve vlhkých snech zmr. Humla a spol.

Když už tak máte právo nevypovídat proti sobě nebo osobě blízké.

Osoba blízká:
Autor: M. Procházka Datum: 6.9.2012 15:15

V tom jsem se probudil a zjistil,že se mi to jen zdálo,ale když jsem vstal,měl jsem mokro v pyžamu.Bohužel nevím,jestli to udělal můj pes,či já.

I tak jste nemusel platit:
Autor: P. Válek Datum: 6.9.2012 12:57

i bez toho odvolání na osobu blízkou.Pokutovat mohou jen za přetupek a ten je podle přestupkového zákona č.200/1990 definován jako překročení rychlosti v obci o 30 km/hod a mimo obec o 50 km/hod a to jste rozhodně neudělal.

Vemte to jinak::
Autor: O. Kadlec Datum: 6.9.2012 11:19

Strčit 30km tam kde je 50km a k tomu kameru je šikana. A ten policajt to ví, a nechce spolupracovat. Jen víc takových policajtů - ovšem pokud by vám dal pokutu kdybyste je 70.

Za komančů byl v Praze úzus že se po městě jezdí sedmdesátkou. Policajti to většinou tolerovali, tou rychlostí se totiž pohyboval celý had. Kdo jel rychleji byl nápadný a koledoval si. Není špatně, že dnes již 70km v h netolerují, ale špatně je zákon. Takové přestupky, jakých jste se dopustil vy, se mají řešit domluvou, a ne pokutami a odebíráním bodů.

Nikdy asi nezapomenu, že politik který prosadil odnětí pravomocí policii a jejich předání úředníkům se jmenoval Šimonovský a byl z KDU.

Pane Šafránku,:
Autor: F. Matousek Datum: 6.9.2012 9:33

vy jste tusím povoláním lékar, ale dle mého jste se minul povoláním.

Mel by jste psát fejetony, glosy, povídky a mozná i románek by se vám povedl.

Písete totiz s takovým vzletem, ctive, skrytým humorem a ironií, ze bych si od Vás knihu povídek ihned koupil. A mohla by být o cemkoliv a stát i tri stovky ! Podle brýlí vás ihned poznávám a rád si vás ctu, alespon tady na Psu.

Re: Pane Šafránku,:
Autor: Š. Šafránek Datum: 6.9.2012 20:51

Pane Matoušku, velmi si cením Vašeho uznání; pro příležitostně píšícího člověka je taková poklona velkým povzbuzením. Pokud někdy něco vydám, určitě se o tom na Psu zmíním :-))

Pane Šafránku:
Autor: F. Vítek Datum: 6.9.2012 7:36

Ohrozil jste svou "pirátskou" jízdou 45 km/h na bezpochyby zcela zbytečné a čistě účelové třicítce? Předpokládám, že nikoli, jinak by to jistě bylo zmíněno ve fejetonu. Tak proč máte morální problém využít zákonného a ústavního práva nevypovídat proti SOBĚ (!!!) nebo osobě blízké, případně další zákonné možnosti a namísto toho se nechat ostříhat jako tupá ovce? Ten úředník měl v tomto víc soudnosti jak Vy. Jistě ani Vy nepochybujete o tom, že ta třicítka tam byla spolu s radarem instalována jen a pouze z důvodu zvýšení nemravného "výdělku" na pokutách a s bezpečností provozu nemá (stejně jako 99% podobných míst) společného vůbec nic.

Re: Pane Šafránku:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.9.2012 8:39

Umístění některých značek spolu s radary za účelem vybírání peněz naplňuje podstatu trestného činu zneužití úřední moci a mělo by být stíháno. Stejně tak i nedbalé rozmisťování přenosných dopravních značek různými organizacemi, kdy chybí ukončení a policajt by mohl zabavit řidičák kdekomu - značka omezila rychlost na 30km/h kolem výkopu, ale omezení platí ještě i po kilometrech silnice protože její platnost nebyla zrušena ani křižovatkou, ani dopravní značkou. Takového netrestaného šlendriánu existují spousty. Vzhledem k tomu, že nevhodné umístění značek všeobecně snižuje vážnost a informační hodnotu dopravního značení, měly by být příslušné úřady a organizace za mizernou práci a zneužívání úředních pravomocí trestány o několik řádů tvrději než jednotliví řidiči - tedy pokutami řádově v milionech.

Re: Pane Šafránku:
Autor: F. Vítek Datum: 6.9.2012 8:56

Měly by ... jenže u těch účelových měřících míst si vždy nějaký zástupný problém najdou a pokud do toho někdo (např OSBID o.s. - http://www.osbid.cz/2012/08/i-vy-muzete-pomoci-odstranit-zbytecna-omezeni-rychlosti/ ) nezačne moc rýpat, tak je vše formálně v pořádku. Prvotní problém je ovšem v řidičích ochotných bez výmluv platit - pokud by každý řidič zpochybňoval alespoň materiální znak daného přestupku (když už nechce jít hlouběji), nevyplatilo by se jim tyhle účelové pasti vůbec budovat. Ale ve chvíli, kdy 90% řidičů ochotně zaplatí za zcela nesmyslný přestupek, který nikomu neublížil a ještě to vydávají za ctnost, tak těch 10% neovčích řidičů jim ani nestojí za námahu.