7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

FEJETON: Nový světový Covid řád

V ČR již zemřelo hrozivých tisíc lidí, což se blíží dvěma tisícům ročně kvůli normální chřipce, světová ekonomika skomírá a vlády vládnou bez parlamentu pomocí vládních dekretů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 4.4.2020 6:27

Moravu a Slovensko sice považuji za svůj domov, Čechy kromě Prahy vůbec neznám a de facto je to pro mne cizina, ale to s těmi horami na Slovensku a doložkou bylo jen součástí úvodní fikce.

L. Novák 4.4.2020 0:10

Zábavy je dost. Stačí sednout k Internetu... :-D

L. Novák 4.4.2020 0:07

Za rok na Slovensko? Proč ne? To už bude mít většina obyvatel Slovenska onemocnění koronavirem za sebou a další přísná opatření v omezení pohybu budou zbytečná. Ledaže by se Číňani zase pojídáním nějakých rizikových živočichů nakazili novým neznámým virem a letecky ho šířili po celém světě... :-P

M. Mařák 3.4.2020 19:32

A měla těch 5%, nebo neměla?

Aha.

Kdo si to má pamatovat...

:-)

A brexit klauni? Ty už zase úplně miluji, páč konečně vypadli z matičky národů EU dobrotivé a přestanou škodit.

S. Sidlichovsky 3.4.2020 19:29

A tak bych mohl ještě dlouho pokračovat.

S. Sidlichovsky 3.4.2020 19:27

Měl bych pro Vás upřímnou radu pane Mařák. Ten seriál lží, které jste tu i na Virtually presentoval způsobil, že Vás už nikdo nebere vážně.

Ta rada je, změňte jméno.

A abych zkrátil naši konverzaci, připomenu Vám jen některé. Virtually: Váš jásot, že pí Le Pen dostala jen 5 % hlasů v regionálních volbách.(a zamlčel jste, že to bylo v době, kdy tu stranu po tatínkovi "čistila" až do úrovně vesnických bossů a postavila kandidáty v pouhých 596 obvodech z celkového počtu cca 37 000). Nebo, když jsem Vám poslal dotaz, zda ty podmínky "level playing field" pro UK pokládáte za OK (odpověděl jste, že musíte počkat na překlad do francouzštiny a když jsem se Vás ptal po cca 2 týdnech, tak jste odpověděl, že se starými záležitostmi nezabýváte.

Z NP: napsat, že Britové jsou neschopný národ,porovnejte si např, počty nositelů Nobel cen s kýmkoliv jiným s přibližně shodným počtem obyvatel)

Psal jste tu, že Boris pozval kohokoliv z Afriky do UK, Borisův návrh amnestie, se týkal jen těch, kteří žijí v UK již nejméně 15 let.

M. Mařák 3.4.2020 18:53

Václav Klaus to dělá tím svým obvyklým profesorsko pedantským způsobem elitního intelektuála, no a já zase polopatisticky a lidově, aby to skutečně každý pochopil. Tak dávejte trochu pozor, soustřeďte se a nevymýšlejte hámotiny, jářku, nebo co, když se již s Václavem Klausem společně tak snažíme, ufff.

M. Mařák 3.4.2020 18:23

To je fakt zoufalé pracovat s takovým materiálem, toto.

M. Mařák 3.4.2020 18:12

Přesněji řečeno je nechci používat (sociální sítě) osobně a nepotřebuji je k životu. Na odkazy se občas mrknu a někdy je i používám ve článcích, (nejdřív však musím odstranit rušič javaScriptu a reklam NoScript) pokud jsou zajímavé a ze solidních oficiálních zdrojů.

M. Mařák 3.4.2020 18:00

My se vás tady všechny v ČR spolu s Václavem Klausem a s celým IVK snažíme společně na něco upozornit.

Od toho bych vycházel a ne od nějakých neokomoušských Žlutých vest a já nevím čeho nepodstatného...

Jasné?

M. Mařák 3.4.2020 17:57

Každý den poslouchám v rádiu Franceinfo, které také nejčastěji čtu na netu doma, nebo v mobilu, no a pak Le Figaro, kromě toho mám rád Canteloup srandu na Europe 1 a zdejší regionální DNA. Le Monde skoro vůbec, velmi vzácně. To jsou mé základní zdroje informací, ty tzv. nezávislé zdroje mne vůbec nezajímají a fayzbuk, tvít a podobně kvůli globálnímu fízlování z principu nechci ani vidět

Televizi nesleduji vůbec.

Pořád jste se nevymáčkla...

P. Grigar 3.4.2020 17:55

..pane Mařáku, parlament EU by mohl sám nebo prostřednictvím francouzských poslanců tak nějak jaksi samovolně vzít na vědomí, že se ve Francii cosi děje. Když totéž činí ve věci Maďarska.. nebo jste snad na ten maďarský sodomósgomorós upozornil vy?

P. Grigar 3.4.2020 17:46

.. paní Lukavská,na tom určitě něco bude, on pan Mařák se občas prohlašuje za individualistu a jindy zase je sevřenou pěstí dělnické třídy. Někdy také cítí býtz redneckem a nejčastěji pléduje za více až tuze centralizovanou EU. Tož si vyberme..

P. Grigar 3.4.2020 17:41

..tož nakoukněte do předchozího rozpočtu a nemusíte se tak naivně ptát. Naučte se samostatnosti, já tady na věky nebudu a kdo vás pak bude vodit za ručičku?!

P. Grigar 3.4.2020 17:36

..jste mimo, pane Braune, leč u vás jde o jev obvyklý. Proto si dovoluji doporučit vaší ctěné pozornosti:

Ústava České republiky; Hlava třetí; Moc výkonná; President republiky; čl. 62-63, v celém znění.

E. Lukavská 3.4.2020 17:28

Tak podle toho jak jste mi odpověděl, čtete tak nanejvýš Le Monde, jehož zakladatel se musí dnes v hrobě obracet, a sledujete BFM TV. Na kvalifikovanější zdroje to u vás nevypadá.

P. Grigar 3.4.2020 17:27

..pane Mařáku, proti teorii dostatečného promoření populace, počítující v blíže nespecifikovaném období s blíže nespecifikovanými ztrátami osob, se začíná rýsovat jiná teorie, již v praxi ověřovaná. Infuze krevní plazmy s protilátkami, získané od pacientů již vyléčených z nemoci Covid 19.

Už zase ti zatracení Číňané..

V. Braun 3.4.2020 17:27

Nárůst 600% z nuly?

V. Braun 3.4.2020 17:23

Jelikož Zeman nejedná tak jsem rád že nemáme skutečnou krizi, jen by si to ještě měl uvědomit i předseda vlády.

P. Grigar 3.4.2020 17:15

..paní Lukavská, dnes dopoledne mě pobavil ČRO/TV zpravodaj z Francie p.Šmíd, na závěr svého vystoupení už dost naštvaně konstatoval, jak Francouzi bez roušek prskají v pekařství na pečivo. To mu fakt nezávidím..

P. Grigar 3.4.2020 17:09

..já bych to za vtip nepokládal. V dlouhodobém rozpočtu EU na r.2021-2027 se počítá s nárůstem výdajů na armádu ve výši 600(šest set)%.

Voľáke čudné toto..

P. Grigar 3.4.2020 17:04

.. já naopak doufám, že nebude doložky třeba a pan Mařák na Slovensko pojede. A třeba narazí na chlapce z Lúčnice.. to sú takí veľkí chlapi, mocní z bryndze, rýchli z žinčice.

P. Grigar 3.4.2020 16:59

..tak nějak s Vámi dosti souhlasím. K bodu c. bych dodal jediné.. president si v současné situaci jasně uvědomuje, na kom spočívá břemeno zodpovědnosti.

P. Grigar 3.4.2020 16:55

...marjapanno, já zapomněl na to hlavní!!! Až budete lyžovat na Slovensku, velmi opatrně volte slova a myšlenky. Tamnější chalani jsou dost hákliví a ruce jim jdou rychle od těla.. já jsem poloviční Slovák po matce, tudíž s vámi mám svätú trpezlivosť.

J. Kraus 3.4.2020 16:55

a) "...vzpoura hladových davů byla s úspěchem potlačena...". Nebude potlačena. Ozbrojené složky obecně jsou poddimensované. Budou chránit pouze strategické provozy (elektrárny, vodovody) a sídla státní moci. Část ozbrojenců odejde domů a bude chránit vlastní rodiny. Blíže třeba O.Neff - Tma nebo V.Cílek - Ruka noci podaná. Též zkušenosti z války v Jugoslávii. Lišit se to bude podle zemí, podle síly a akceschopnosti jejich ozbrojených složek a podle masovosti a intensity nepokojů. Zdá se, že třeba pořádkové síly francouzské jsou už dost nadržené. V tomhle bych důvěřoval Francii víc než třeba severským zemím, o Německu nemluvě. Bude to stačit?

b) "...mírnou infekci a podle mne velmi přehnané jednání politiků...". Snad ano, ale popud k takovému jednání vyšel z Číny. Čínský komunista, zvyklý ve svém optimismu nepříjemnosti spíše nezveřejňovat, by jistě neprováděl tak drakonická opatření, kdyby to nepovažoval za nutné. Mohl to, řečeno novospeakem, "ututlat", dodnes bychom se mu smáli a dívali se na něj s despektem. Dovedu si představit několik chlácholivých vysvětlení, proč najednou začali starci umírat nějak častěji. Pokud chtěl deklasovat Západ, byla jeho drakonická opatření mistrný tah. Mimochodem, chladírenské vozy místo márnic snad také nejsou fake-news.

c) Pan president Zeman by bezpochyby byl jedním z mála, kdo by ve chvíli skutečné krise byl schopen jednat s přehledem, chladně a logicky.

P. Grigar 3.4.2020 16:50

.. pane Mařáku, jenže zajíci se počítají až po honu. Dalším mysliveckým pravidlem je, že vysoký počet padlých v první leči je předpokladem vysokého počtu padlých na výřadu. A to se první leč odehrává vždy v nejslabším rajonu revíru.

P.S. k tomu běhání na balkonu si dovolím přičinit poznámku. Kdybyste se v té Francii neflákal, více pracoval, netratil čas starostmi o demokracii v jiných zemích a nevyžádaným edukováním zbytku vesmíru, mohl jste už dávno bydlet ve svém domě s pěkným pozemkem a běhat na zahradě, jako já. ;-)

Alsasko je tak krásné..

P.S.S. už máte nějaký důkaz stran mého ocasem vrtění ku Klausovi? Nebo mám přestat doufat, mohu si tu trapnou(pro vás) záležitost uzavřít a zařadit do složky "Mařákovy neprokázané pindy"?

M. Mařák 3.4.2020 16:42

Francie má navíc stále otevřené hranice, jak to tak vypadá:

https://www.euroskop.cz/8953/34626/clanek/prehled-opatreni-v-zemich-eu-proti-sireni-koronaviru/

P. Grigar 3.4.2020 16:36

..pan Mařák je srandista a ještě k tomu povedený.

Hlavně se mu ale nesmí odporovat nebo po něm požadovat důkazy jeho tvrzení, to je potom zle. To on nerad vidí..

P. Grigar 3.4.2020 16:33

..tož pane Kaine, a jak byste v této situaci postupoval vy? Nestyďte se a vemte to pěkně zgruntu, popište jednotlivé problémy a předložte jejich řešení.. lidi sedí doma, zábavy poskrovnu. Tisíce děkovných dopisů budou...

M. Mařák 3.4.2020 16:29

Nějakým způsobem se ten velký počet obětí v krátkém čase oproti velkému počtu obětí za rok musí řešit, to dá rozum, řekl bych.