9.12.2022 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

FEJETON: Nový světový Covid řád

V ČR již zemřelo hrozivých tisíc lidí, což se blíží dvěma tisícům ročně kvůli normální chřipce, světová ekonomika skomírá a vlády vládnou bez parlamentu pomocí vládních dekretů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 3.4.2020 16:26

To tvrdil kde kdo, i náš Doník blonďatá patka, navíc nejsem přesvědčen o tom, že to premiér skutečně tvrdil. Možná se mýlím.

Co se týče plaquenilu, tak i podle odborníků, což já rozhodně nejsem, jsou jeho pozitiva nejisté a zatím přesně neznáme vedlejší škodlivé účinky, víc Vám k tomu jako laik říct nemohu. Roušky, no to je zhruba to samé, tvrdí to navíc i světová zdravotnická organizace a rozčílilo to Hamáčka našeho národního. Tady pořád není jejich nošení povinné.

Co se týče zavírání hranic, také nejsem přesvědčen o tom, že to něco významně řeší. Je to spíše o přístupu k rychlosti promoření většiny populace, řekl bych, bohužel ten jediný opačný a menšinový se zatím používá jen ve Švédsku. Když nebude populace dostatečně promořená (50-66%), existuje nebezpečí nové vlny nákaz.

Tady na Alsasku největší ohnisko a zdroj nákazy způsobili evangelíci z celé Francie na svém týdenním setkání v Mulhouse. Tisíc posléze nakažených, u kterých později skutečně vypukla nemoc, se pak rozjelo domů a tady se to na druhý den v Mulhouse rozjelo. Do toho ty volby ve stejné době a ten fotbal v Lyonu. Možná v tom byl záměr promořit před tvrdou karanténou co největší počet obyvatelstva, ale nechci vytvářet konspirační teorie.

Odpověděl jsem Vám, jak jsem dokázal, na Vaše otázky. Tím, že jste mně je položila, ale vůbec nevysvětlujete, proč podle Vás neznám přítomnost Francie, kde již žiji přes třicet let a politiku sleduji velmi pozorně, no a o co se podle Vás hraje ve Francii a kdo je Macron.

M. Mařák 3.4.2020 16:01

Jak si ale představujete tu formu, způsob, nebo co, jakým by se měly ŽV obrátit na EU parlament. A z jakého důvodu, no a k čemu by to vůbec mohlo být?

Co se týče jejich akce, tak jsem stejně jako Václav Klaus toho názoru, že ve stranické parlamentní demokracii se politika na ulici nedělá, což platí i pro ČR a pro velmi ukázněné a disciplinované demonstranty hnutí Milionu chvilek.

E. Lukavská 3.4.2020 15:50

Tak např. proč vláda v lednu tvrdila, že corona do Francie nepřijde, proč vláda prohlásila lék plaquenil v lednu za jedovatou látku, proč vláda měsíc tvrdila Francouzům, že použití roušky je na nic, proč Macron tvrdil už v březnu, že zavírání hranic je chybné rozhodnutí a neodpustil si lekce z morálky na adresu "nacionalistů", proč pustili do Francie z Itálie, kde už infekce řádila, tisíce fotbalových fanoušků na jakýsi fotbalový zápas, proč po vyhlášení "confinement" (zákaz vycházení) trvala vláda na konání 1. kola komunálních voleb? Stačí?

E. Lukavská 3.4.2020 15:43

Tak např. proč vláda v lednu tvrdila, že corona do Francie nepřijde, proč vláda prohlásila lék plaquenil v lednu za jedovatou látku, proč vláda měsíc tvrdila Francouzům, že použití roušky je na nic, proč Macron tvrdil už v březnu, že zavírání hranic je chybné rozhodnutí a neodpustil si lekce z morálky na adresu "nacionalistů", proč pustili do Francie z Itálie, kde už infekce řádila, tisíce fotbalových fanoušků na jakýsi fotbalový zápas, proč po vyhlášení "confinement" (zákaz vycházení) trvala vláda na konání 1. kola komunálních voleb? Stačí?

V. Kain 3.4.2020 15:38

Zato ty vaše slinty Vlčku čtenáři přímo hltají.Je to vynikající zhrnutí situace.Odborníky na všechno se to v televizi jenom hemží.Nic bych za to nedal,že až se to začne uvolňovat tak náš stát bude mezi posledními a stejně si některé pravomoci které by ve fungující demokracii neměly co dělat ponechá.Hlavně takové ty šikanuzující.

K. Salajka 3.4.2020 15:34

Paralelu vidím v období 18. století, zakončeném korunovací Napoleona I.(myslím 1804). Evropská unie si počíná přibližně jako John Law, když radil Filipovi Orleánskému a pak Ludvíkovi XV. Založil Západoindickou společnost a na základě nafouknutých informací dosáhl nesmyslných cen akcií a vydával nekryté bankovky. Výsledkem byl ekonomický krach Francie, který zobrazil film o Hrbáčovi podle knihy Paula Févala. Všeobecná bída donutila rolníky z okolí Besanconu emigrovat do úrodných zemí na východě, například na Jižní Moravu. Když v roce 1789 svolal král stavy, nebyl už žádný způsob jak krizi řešit. Zde je opět paralela s aktuálním zasedáním EU o rozpočtu, které řídili lidé, kteří se mylně domnívali, že se o výdajích rozpočtu má rozhodovat dříve, než se určí příjmy.

Odbory ve Francii jsou zpovykané, ale mezi vestami jsou převážně slušní lidé. Kdyby měli reálnou odezvu u politiků, nechodili by na ulici. Diskreditovat jakoukoli demonstraci propašováním darebáků - to je malá násobilka každého ministra vnitra - pamatujete si na Zifčáka, nebo mrtvého Martina Šmída ? Když v Praze zasedal měnový fond, měli demonstranti dlažební kostky připravené v Praze na Vyšehradě v popelnicích.

R. Langer 3.4.2020 15:21

Ano, s těmi pragováky se z té doby znáte zřejmě osobně, že? Kolikátý že jste u toho podpisu byl? :-D

S. Ševeček 3.4.2020 15:12

za EU tady pan Mařák už dlouho plaiduje.

S. Ševeček 3.4.2020 15:11

je to Darwinvir.

R. Langer 3.4.2020 15:06

https://www.lidovky.cz/svet/francie-meni-nejvetsi-velkoobchodni-trh-v-provizorni-marnici-tela-zacnou-vozit-v-patek.A200403_100940_ln_zahranici_mha

No, zatím klídek...

J. Vlček 3.4.2020 14:46

Možná by vám to pan Mařák na požádání rád zasílal na vaši adresu, pane Jirko.

J. Vlček 3.4.2020 14:43

Já zapoměl na pana Jirku, který se v podobných slintech vyžívá. To se moc omlouvám.

J. Jirka 3.4.2020 14:10

Máte recht, ptal jsem se 99 pragováků, severočeských přadlen i všeholidu a nestojí o to vůbec nikdo z nich.

P. Nemec 3.4.2020 13:33

měl být vtipný, je jen hloupý

I. Polák 3.4.2020 13:33

Pane Mařáku! Píšete to do špatné země, pošlete to raději někam do Španělska, tam vám určitě zatleskají - tedy ti co přežili.

J. Vlček 3.4.2020 13:28

Pane Mařáku, vy v té vaší Francii nemáte nic lepšího na práci, než si stále plácat játra, a posílat vaše slinty sem, kde o ně nikdo nestojí?

Řešte si své problémy tam u vás, a neotravujte s nimi nikoho dalšího.

M. Hoblík 3.4.2020 11:47

Někteří už doložku nedostanou, protože jsou pitomí a mohli by venku škodit. Raději s cestou na Slovensko nepočítejte!

M. Mařák 3.4.2020 11:32

Sorry za překlep. A co jinak k věci kromě takových řečí jakýchsi nekonkrétních o ničem? Měla byste něco?

E. Lukavská 3.4.2020 11:20

Mohl byste mně naznačit, v čem konkrétně by se měly rudé revoluční gardy (Žluté vesty), jejichž cílem bylo zničení třetí francouzské republiky ...

Pan Mařák evidentně nezná historii Francie, která dnes žije v 5. republice, ani její přítomnost. Vůbec totiž nechápe, o co se ve Francii dnes hraje a kdo je Macron. Divím se, že ho NP vůbec tiskne, protože jeho příspěvky jsou zcela pod úroveň většiny přispěvatelů.

R. Langer 3.4.2020 11:01

Kéž by...

R. Langer 3.4.2020 11:01

:-D

P. Lenc 3.4.2020 11:00

Bože Mařák, tak nevím, to myslíte opravdu vážně, nebo jste jenom takový nepovedený srandista?

M. Mařák 3.4.2020 10:27

...by se měly obrátit na Parlament EU...

M. Mařák 3.4.2020 10:26

Zatím to není tak divoké, ale možná za týden, za dva, jinak dík. Dnes ráno se stavy zemřelých posunuly k číslu 4 503 a denně je to pořád pod pět set, zatím.

M. Mařák 3.4.2020 9:58

Mohl byste mně naznačit, v čem konkrétně by se měly rudé revoluční gardy (Žluté vesty), jejichž cílem bylo zničení třetí francouzské republiky a nastolení nového systému anarchií a chaosem v ulicích? To by mne skutečně zajímalo.

M. Marek 3.4.2020 9:19

Fejeton byl nejspíš míněn jako vtipný.

K. Salajka 3.4.2020 7:21

Řekl jste to přesně. Mařák nemůže vědět co to je demokracie. Jeho Francie se opět dostala do fáze, kdy nastoupil Napoleon. Dnes si dává Macron na stůl knihy de Gaulla, zítra se nechá prohlásit císařem. Válčit bude proti kácení lesů v |Brazílii a za uhlíkovou stopu. Jen se divím, proč se žluté vesty ještě na ten slavný EU parlament neobrátily. Že by nebyl pro všechny, ale jen pro ověřené demokraty?

P. Dvořák 3.4.2020 6:26

Ta věta není vtip. Jen se vloudila chybička. Panu Mařákovi za ní vypadlo jedno slovíčko.

"Ámen."

J. Sedlář 3.4.2020 0:45

Jééé, to je můj vlhký sem vidět microna jak se nezakecá. Už aby....

I. Kellner 3.4.2020 0:41

No, kámo, drž se...

https://pbs.twimg.com/media/EUof-0nWkAIOIGe?format=jpg&name=medium