7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

FEJETON: Nový světový Covid řád

V ČR již zemřelo hrozivých tisíc lidí, což se blíží dvěma tisícům ročně kvůli normální chřipce, světová ekonomika skomírá a vlády vládnou bez parlamentu pomocí vládních dekretů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 3.4.2020 15:06

https://www.lidovky.cz/svet/francie-meni-nejvetsi-velkoobchodni-trh-v-provizorni-marnici-tela-zacnou-vozit-v-patek.A200403_100940_ln_zahranici_mha

No, zatím klídek...

M. Mařák 3.4.2020 16:29

Nějakým způsobem se ten velký počet obětí v krátkém čase oproti velkému počtu obětí za rok musí řešit, to dá rozum, řekl bych.

P. Grigar 3.4.2020 16:50

.. pane Mařáku, jenže zajíci se počítají až po honu. Dalším mysliveckým pravidlem je, že vysoký počet padlých v první leči je předpokladem vysokého počtu padlých na výřadu. A to se první leč odehrává vždy v nejslabším rajonu revíru.

P.S. k tomu běhání na balkonu si dovolím přičinit poznámku. Kdybyste se v té Francii neflákal, více pracoval, netratil čas starostmi o demokracii v jiných zemích a nevyžádaným edukováním zbytku vesmíru, mohl jste už dávno bydlet ve svém domě s pěkným pozemkem a běhat na zahradě, jako já. ;-)

Alsasko je tak krásné..

P.S.S. už máte nějaký důkaz stran mého ocasem vrtění ku Klausovi? Nebo mám přestat doufat, mohu si tu trapnou(pro vás) záležitost uzavřít a zařadit do složky "Mařákovy neprokázané pindy"?

P. Grigar 3.4.2020 16:55

...marjapanno, já zapomněl na to hlavní!!! Až budete lyžovat na Slovensku, velmi opatrně volte slova a myšlenky. Tamnější chalani jsou dost hákliví a ruce jim jdou rychle od těla.. já jsem poloviční Slovák po matce, tudíž s vámi mám svätú trpezlivosť.

K. Nový 3.4.2020 0:19

"EU parlament ... bude jediná a poslední záchranná brzda proti diktátorské zvůli

národních vlád" - to je vtip?

Vždyt EP nemá ani vlastní zákonodárnou iniciativu, ignoruje návrhy poslanců na změny navržených zákonů, ...

EP je jen dobře zaplacená převodová páka Evropské komise.

P. Dvořák 3.4.2020 6:26

Ta věta není vtip. Jen se vloudila chybička. Panu Mařákovi za ní vypadlo jedno slovíčko.

"Ámen."

R. Langer 3.4.2020 11:01

:-D

P. Grigar 3.4.2020 17:09

..já bych to za vtip nepokládal. V dlouhodobém rozpočtu EU na r.2021-2027 se počítá s nárůstem výdajů na armádu ve výši 600(šest set)%.

Voľáke čudné toto..

V. Braun 3.4.2020 17:27

Nárůst 600% z nuly?

P. Grigar 3.4.2020 17:41

..tož nakoukněte do předchozího rozpočtu a nemusíte se tak naivně ptát. Naučte se samostatnosti, já tady na věky nebudu a kdo vás pak bude vodit za ručičku?!

K. Salajka 3.4.2020 7:21

Řekl jste to přesně. Mařák nemůže vědět co to je demokracie. Jeho Francie se opět dostala do fáze, kdy nastoupil Napoleon. Dnes si dává Macron na stůl knihy de Gaulla, zítra se nechá prohlásit císařem. Válčit bude proti kácení lesů v |Brazílii a za uhlíkovou stopu. Jen se divím, proč se žluté vesty ještě na ten slavný EU parlament neobrátily. Že by nebyl pro všechny, ale jen pro ověřené demokraty?

M. Mařák 3.4.2020 9:58

Mohl byste mně naznačit, v čem konkrétně by se měly rudé revoluční gardy (Žluté vesty), jejichž cílem bylo zničení třetí francouzské republiky a nastolení nového systému anarchií a chaosem v ulicích? To by mne skutečně zajímalo.

M. Mařák 3.4.2020 10:27

...by se měly obrátit na Parlament EU...

E. Lukavská 3.4.2020 11:20

Mohl byste mně naznačit, v čem konkrétně by se měly rudé revoluční gardy (Žluté vesty), jejichž cílem bylo zničení třetí francouzské republiky ...

Pan Mařák evidentně nezná historii Francie, která dnes žije v 5. republice, ani její přítomnost. Vůbec totiž nechápe, o co se ve Francii dnes hraje a kdo je Macron. Divím se, že ho NP vůbec tiskne, protože jeho příspěvky jsou zcela pod úroveň většiny přispěvatelů.

M. Mařák 3.4.2020 11:32

Sorry za překlep. A co jinak k věci kromě takových řečí jakýchsi nekonkrétních o ničem? Měla byste něco?

E. Lukavská 3.4.2020 15:50

Tak např. proč vláda v lednu tvrdila, že corona do Francie nepřijde, proč vláda prohlásila lék plaquenil v lednu za jedovatou látku, proč vláda měsíc tvrdila Francouzům, že použití roušky je na nic, proč Macron tvrdil už v březnu, že zavírání hranic je chybné rozhodnutí a neodpustil si lekce z morálky na adresu "nacionalistů", proč pustili do Francie z Itálie, kde už infekce řádila, tisíce fotbalových fanoušků na jakýsi fotbalový zápas, proč po vyhlášení "confinement" (zákaz vycházení) trvala vláda na konání 1. kola komunálních voleb? Stačí?

M. Mařák 3.4.2020 16:26

To tvrdil kde kdo, i náš Doník blonďatá patka, navíc nejsem přesvědčen o tom, že to premiér skutečně tvrdil. Možná se mýlím.

Co se týče plaquenilu, tak i podle odborníků, což já rozhodně nejsem, jsou jeho pozitiva nejisté a zatím přesně neznáme vedlejší škodlivé účinky, víc Vám k tomu jako laik říct nemohu. Roušky, no to je zhruba to samé, tvrdí to navíc i světová zdravotnická organizace a rozčílilo to Hamáčka našeho národního. Tady pořád není jejich nošení povinné.

Co se týče zavírání hranic, také nejsem přesvědčen o tom, že to něco významně řeší. Je to spíše o přístupu k rychlosti promoření většiny populace, řekl bych, bohužel ten jediný opačný a menšinový se zatím používá jen ve Švédsku. Když nebude populace dostatečně promořená (50-66%), existuje nebezpečí nové vlny nákaz.

Tady na Alsasku největší ohnisko a zdroj nákazy způsobili evangelíci z celé Francie na svém týdenním setkání v Mulhouse. Tisíc posléze nakažených, u kterých později skutečně vypukla nemoc, se pak rozjelo domů a tady se to na druhý den v Mulhouse rozjelo. Do toho ty volby ve stejné době a ten fotbal v Lyonu. Možná v tom byl záměr promořit před tvrdou karanténou co největší počet obyvatelstva, ale nechci vytvářet konspirační teorie.

Odpověděl jsem Vám, jak jsem dokázal, na Vaše otázky. Tím, že jste mně je položila, ale vůbec nevysvětlujete, proč podle Vás neznám přítomnost Francie, kde již žiji přes třicet let a politiku sleduji velmi pozorně, no a o co se podle Vás hraje ve Francii a kdo je Macron.

M. Mařák 3.4.2020 16:42

Francie má navíc stále otevřené hranice, jak to tak vypadá:

https://www.euroskop.cz/8953/34626/clanek/prehled-opatreni-v-zemich-eu-proti-sireni-koronaviru/

P. Grigar 3.4.2020 17:27

..pane Mařáku, proti teorii dostatečného promoření populace, počítující v blíže nespecifikovaném období s blíže nespecifikovanými ztrátami osob, se začíná rýsovat jiná teorie, již v praxi ověřovaná. Infuze krevní plazmy s protilátkami, získané od pacientů již vyléčených z nemoci Covid 19.

Už zase ti zatracení Číňané..

E. Lukavská 3.4.2020 17:28

Tak podle toho jak jste mi odpověděl, čtete tak nanejvýš Le Monde, jehož zakladatel se musí dnes v hrobě obracet, a sledujete BFM TV. Na kvalifikovanější zdroje to u vás nevypadá.

P. Grigar 3.4.2020 17:46

.. paní Lukavská,na tom určitě něco bude, on pan Mařák se občas prohlašuje za individualistu a jindy zase je sevřenou pěstí dělnické třídy. Někdy také cítí býtz redneckem a nejčastěji pléduje za více až tuze centralizovanou EU. Tož si vyberme..

M. Mařák 3.4.2020 17:57

Každý den poslouchám v rádiu Franceinfo, které také nejčastěji čtu na netu doma, nebo v mobilu, no a pak Le Figaro, kromě toho mám rád Canteloup srandu na Europe 1 a zdejší regionální DNA. Le Monde skoro vůbec, velmi vzácně. To jsou mé základní zdroje informací, ty tzv. nezávislé zdroje mne vůbec nezajímají a fayzbuk, tvít a podobně kvůli globálnímu fízlování z principu nechci ani vidět

Televizi nesleduji vůbec.

Pořád jste se nevymáčkla...

M. Mařák 3.4.2020 18:12

Přesněji řečeno je nechci používat (sociální sítě) osobně a nepotřebuji je k životu. Na odkazy se občas mrknu a někdy je i používám ve článcích, (nejdřív však musím odstranit rušič javaScriptu a reklam NoScript) pokud jsou zajímavé a ze solidních oficiálních zdrojů.

P. Grigar 3.4.2020 17:15

..paní Lukavská, dnes dopoledne mě pobavil ČRO/TV zpravodaj z Francie p.Šmíd, na závěr svého vystoupení už dost naštvaně konstatoval, jak Francouzi bez roušek prskají v pekařství na pečivo. To mu fakt nezávidím..

K. Salajka 3.4.2020 15:34

Paralelu vidím v období 18. století, zakončeném korunovací Napoleona I.(myslím 1804). Evropská unie si počíná přibližně jako John Law, když radil Filipovi Orleánskému a pak Ludvíkovi XV. Založil Západoindickou společnost a na základě nafouknutých informací dosáhl nesmyslných cen akcií a vydával nekryté bankovky. Výsledkem byl ekonomický krach Francie, který zobrazil film o Hrbáčovi podle knihy Paula Févala. Všeobecná bída donutila rolníky z okolí Besanconu emigrovat do úrodných zemí na východě, například na Jižní Moravu. Když v roce 1789 svolal král stavy, nebyl už žádný způsob jak krizi řešit. Zde je opět paralela s aktuálním zasedáním EU o rozpočtu, které řídili lidé, kteří se mylně domnívali, že se o výdajích rozpočtu má rozhodovat dříve, než se určí příjmy.

Odbory ve Francii jsou zpovykané, ale mezi vestami jsou převážně slušní lidé. Kdyby měli reálnou odezvu u politiků, nechodili by na ulici. Diskreditovat jakoukoli demonstraci propašováním darebáků - to je malá násobilka každého ministra vnitra - pamatujete si na Zifčáka, nebo mrtvého Martina Šmída ? Když v Praze zasedal měnový fond, měli demonstranti dlažební kostky připravené v Praze na Vyšehradě v popelnicích.

M. Mařák 3.4.2020 16:01

Jak si ale představujete tu formu, způsob, nebo co, jakým by se měly ŽV obrátit na EU parlament. A z jakého důvodu, no a k čemu by to vůbec mohlo být?

Co se týče jejich akce, tak jsem stejně jako Václav Klaus toho názoru, že ve stranické parlamentní demokracii se politika na ulici nedělá, což platí i pro ČR a pro velmi ukázněné a disciplinované demonstranty hnutí Milionu chvilek.

P. Grigar 3.4.2020 17:55

..pane Mařáku, parlament EU by mohl sám nebo prostřednictvím francouzských poslanců tak nějak jaksi samovolně vzít na vědomí, že se ve Francii cosi děje. Když totéž činí ve věci Maďarska.. nebo jste snad na ten maďarský sodomósgomorós upozornil vy?

E. Lukavská 3.4.2020 15:43

Tak např. proč vláda v lednu tvrdila, že corona do Francie nepřijde, proč vláda prohlásila lék plaquenil v lednu za jedovatou látku, proč vláda měsíc tvrdila Francouzům, že použití roušky je na nic, proč Macron tvrdil už v březnu, že zavírání hranic je chybné rozhodnutí a neodpustil si lekce z morálky na adresu "nacionalistů", proč pustili do Francie z Itálie, kde už infekce řádila, tisíce fotbalových fanoušků na jakýsi fotbalový zápas, proč po vyhlášení "confinement" (zákaz vycházení) trvala vláda na konání 1. kola komunálních voleb? Stačí?

M. Marek 3.4.2020 9:19

Fejeton byl nejspíš míněn jako vtipný.

R. Langer 3.4.2020 11:01

Kéž by...