22.9.2023 | Svátek má Darina


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
lm 28.9.2007 12:12

jaky by byl svet bez nabozenstvi?

 Trpi li jeden clovek halucinacemi - preludy, nazyva se tento stav  dusevni nemoc. Trpi li hodne lidi preludy, pak se to nazyva nabozenstvi.

Robert M. Pirsig

PPP 28.9.2007 8:55

to je otázka

Být nesmrtelný je jistě zajímavé, ale je to ducha důstojnější, snášet střely a sudby......kvůli nějaké pochybné nesmrtelnosti? 

Pišta 28.9.2007 8:10

Lidské ratio

Lidského ratia se nejvíc dovolával Hitler. A ten to jak známo dotáhl hodně daleko.

honzak 28.9.2007 11:43

Re: Lidské ratio

A to si zjistil kde? Komparací myšlenek géniů typu Marx, Uljanov, Kohák?

Pišta 28.9.2007 21:25

Re: Re: Lidské ratio

Přečti si Mein Kampf. Hitler ve své rasové teorii vycházel z Darwina. V každé druhé větě mluví o přirozenosti a zdravém rozumu. Proto odmítal náboženství. Proto tvrdil , že národ , který neumí ubránit své ůzemí ,na něj nemá právo , protože v přírodě také vítězí ten silnější. A člověk jako živočišný druh nemůže ignorovat základní zákony přírody. Proto je škodlivé udržovat při životě defektní jedince, protože tím se jen jejich defektnost předává dalším generacím a poškozuje tak celou společnost. Dovolím si citovat: "Každý národ má tolik půdy, kolik si jí vybojuje na jiných rasově méněcených národech. Nezabránit dalšímu množení těchto sice rasově méněcenných, ale velmi životaschopných a dychtivých národů znamená snižovat celkovou rasovou hodnotu lidstva, neboť tyto národy ubírají prostor jeho nejhodnotnějšímu kulturotvornému jádru. Z toho vyplývá jediný morální zakon, hlásající, že právo je v síle." Takže k čemu je nějaká humanita? Vždyť je proti zdravému rozumu. A pokud je Darwinova teorie platná, co je divného na tom, že musí platit i pro lidi? Tolik Adolf Hitler.

zdeněk 28.9.2007 0:44

Nesmrtelné může být jméno či čin

toť vše čím si můžeme být jisti.