21.9.2021 | Svátek má Matouš


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 5.8.2021 10:20

Těžko říci. Napadá mě, že by se třeba všichni sprinteři mohli dohodnout, že jsou nejlepší a patří jim zlatá a běžet je vlastně zbytečné.

I. Lyčka 4.8.2021 19:04

Podle dnešního rozhodnutí MOV bude tato plichta zrušena a oba sportovci budou skákat buď do vítězství nebo smrtí vyčerpáním jednoho z nich.

P. Brich 4.8.2021 16:48

Dalším nejsilnějším momentem bylo připuštění předělaného chlapa do soutěže žen:-P

J. David 4.8.2021 21:34

Nu, když máme okolo pěti tuctů pohlaví, co má MOV dělat? Kdo je male a kdo female? Kdysi byl diskus, kdo je vlastně Kirsensteinová, či Klobukovská, prý mužatky, odborníci bádali a testosteron mužatek zkoumali. Ale dnes v tom je bordel, genderový. Kolik disciplin a jakého pohlaví na OH bafuňáři připustí? Gender láčkovce a korýše? Tož, nebylo by lepší nakopat ty genderové úchyly do jejich gonád, když neumějí vytvořit zygotu? Ale znamenitě vyřvávají na Pride Parade. Mamlas Hřib, se exhiboval na majáles bos, jen pštrosí pera v řiti mu chyběla. Za mlada jsme buzíky házeli do kašen, aby zchladili vnitřní teplo, dnes být teplej, je privilej. Nu, asi jsem heterosexuální staromilec.

P. Brich 4.8.2021 16:38

"Ve zmíněném závodě o olympijské zlato měl rozhodnout jeden nepodařený pokus jednoho ze dvou nejlepších výškařů. "

A není nespravedlivé, že ve fotbalu rozhoduje jeden podařený pokus proti mnoha nepodařeným? A proč nutili naše střelce k rozstřelům a zlato tím pádem dostal jen jeden?

Politická korektnost zlikviduje i sport:-(

J. David 4.8.2021 20:45

"A proč nutili naše střelce k rozstřelům a zlato tím pádem dostal jen jeden?" Protože takové jsou ve střelectví regule s jednou hilznou v laufu. Dříve byl vítězem ten (při dvou hilznách v laufech) kdo měl při rovnosti zásahů v poslední položce menší počet "doppelšúsů". Holt, časy se mění. Skokani si mohou domluveně "plácnout", střelci nikolivěk, musí jít do rozstřelu o zlato a stříbro, aby se vidělo, kdo je lepší. Nu, stačí krapánek větru, holub (terč) se zhoupne v turbulenci, a je to v "pjordeli", nemaje double šús. Amatérsky i na stará kolena to bouchám, full (nebo hop) zvolám, co rána, to patrona, jenom nemáme ty terče se stopvkou oranžového oblaku. Penzi by nám to zruinovalo. Baba to nazývá vyhazování peněz "Pánu Bohu do oken", zařachat si na střelnici, okolní sousedi zase brsní, že z hřmotného rachotu jim zase kozy málo dojí, a solárníci ryčí, ze jim padající 2,4 mm broky bubnují na panelech a matou jim regulaci výkonu, jako u krup. Asi jsem se zakecal, mea culpa.

V. Koreis 4.8.2021 14:09

V golfu na americké tour bylo ještě asi před 20 lety běžné, že se v případě stejného skóre o první místo dělili dva nebo více hráčů. Tam ovšem šlo o velké peníze, klidně i kolem miliónu dolarů pro vítěze a "jen" asi polovičku pro druhého. Hráči také měli dvě možnosti: buď o první míst dál hrát tzv. sudden death, nebo se dohodnout a o součet cen za první a druhé místo se podělit. Většinou docházelo k dohodě. Ovšem, golfová asociace tohle zatrhla, jako neetické a dnes se musí o první místo hrát, dokud nezůstane jediný vítěz.

J. Jurax 4.8.2021 14:01

No jo, hlavní je se dohodnout.

Zajímavé je, že se nedohodli, že oba odejdou se stříbrem. Protože první vlastně nebyl nikdo, neboť jím může být jen jeden soutěžící subjekt. Nakonec druhý vlastně taky ... :-)

Řešením by bylo i hodit si mincí nebo holt první místo neudělit ... :-)

M. Vojta 4.8.2021 12:34

Přečetl jsem si všechny komentáře zdejších gaučmistrů a jedné jedné mistryně. Všichni jsou rozhořčeni dělbou a cítí se být ochuzeni o boj. Tak to malinko shrnu. Oba skokani skočili nejvýše ze všech ostatních a dobrali se k tomu stejným počtem pokusů. Skočili 239 cm! Výš už neskočili, i když se o to oba pokusili, ale oba zdůrazňuji, že skočili nejvýš ze všech, sic oba stejně. Měli se tedy ti, kdož skočili 239 rozeskakovat třeba na 180 a udělat ještě jeden závod do 239? A co pak? Tak gaučmistryně a gaučmistři, vstávat a cvičit. Nikdo z vás nikdy nic nedokázal a neumíte si představit, že nejlepší mohou být i dva.

J. Hrdlička 4.8.2021 13:08

V útocích ad hominem žádný gaučák nejste, tam jsou cítit patrně bohaté zkušenosti a praxe.

Bohužel vám uniklo, že se tady nekritizují sportovní výkony obou aktérů (pak byste měl s gaučáky pravdu) , nýbrž se tady většina lidí podivuje nad tím, jak pragmatickou domluvu a vyhnutí se riziku "pouhého" stříbra můžou někteří považovat za něco morálně úžasného, lidského, dojímavého atd. atd. . Někteří ještě hodnotí, řekněme, morální stránku takovéhoto handlu, což je věc, která se nemusí týkat pouze vrcholových sportovců, nýbrž jednoho každého člověka, takže proč by se k ní nemohli vyslovovat všichni.

M. Vojta 4.8.2021 13:57

Nepochopil jste psaný text. Nikde jsem nenapsal, že Vás za gaučmistry považuji pro kritiku výkonu. Označil jsem Vás tak proto, že nedokážete pochopit, že dva lidé mohou mít stejný a přitom nejlepší výkon a nejsou oba druzí, ale prostě oba nejlepší. Navíc, aniž byste cokoli sami dokázali, odmítáte uznat fakt, že přijali zlatou medaili v souladu s pravidly, přičemž vás ovšem ochudili o další,byť zbytečný boj.

J. Hrdlička 4.8.2021 14:16

A já jsem vám dost podrobně popsal, co bylo především kritizováno.

Takže ještě jednou, kritizováno bylo to, že někteří jejich rozhodnutí považují za něco úžasného, lidského, povznášejícího, ačkoliv šlo o ryze pragmatickou úvahu, že když nebudou pokračovat, tak mají oba zlato jisté.

Vaše slova o gaučácích postrádají logiku a smysl, není-li tím míněn sportovní výkon. Proč, to jsem také popsal v předešlém příspěvku. Takže s chápáním psaného textu je třeba být opatrný a vidět nejdříve břevno v oku svém :-).

M. Vojta 4.8.2021 14:24

Nuže pane Hrdličko, vyjměte břevno své a čtěte ještě jednou. Hezký den, i vám, opravdu.

J. Hrdlička 4.8.2021 15:48

Již se stalo. Co mám v příspěvku špatně, mi klidně můžete napsat.

P. Hnyk 4.8.2021 13:10

Pravidla atletiky pro vertikální skoky

Pokud se jedná o první místo, bude provedeno rozeskakování podle ustanovení P181.9

b) Každý atlet má na každé výšce pouze jeden pokus.

c) Rozeskakování začíná na další výšce, určené podle ustanovení P181.1, která následuje po poslední výšce zdolané atletem.

d) Pokud nedojde k rozhodnutí, laťka se zvyšuje, pokud závodníci byli úspěšní, nebo snižuje, pokud nebyli, vždy o 2 cm při skoku do výšky a o 5 cm při skoku o tyči.

e) Pokud atlet na některé výšce svůj pokus neprovede, automaticky ztrácí právo na lepší umístění. Zůstane-li pak v soutěži již jen jeden další atlet, bude prohlášen vítězem bez ohledu na to, zda se pokusil danou výšku překonat.

O. Musil 4.8.2021 13:29

Máte stará pravidla. Od roku 2018: d) Pokud se jedná o první místo, bude provedeno rozeskakování podle ustanovení P181.9, pokud tak bylo předem určeno soutěžním řádem nebo propozicemi dané soutěže nebo během soutěží, avšak před začátkem dané disciplíny, Technickým delegátem (nebo vrchním rozhodčím, pokud Technický delegát nebyl jmenován). Pokud se rozeskakování nekoná nebo se atlet, kteří by se měli rozeskakovat, v kterékoliv fázi soutěže rozhodnou dále neskákat, rovnost umístění na prvním místě zůstává.

J. Kalina 4.8.2021 16:48

tímto prosím pana Vojtu, zda by byl tak obětavý a našel a zde zveřejnil příslušné ustanovení pro tuto událost v propozicích závodu skoku do výšky na OH v Tokiu. Pokud tato možnost byla v propozicích před závodem, je vše v pořádku.

O. Musil 4.8.2021 17:11

Muselo by tam být extra to rozeskakování. Navíc je ještě v pravidlech ono "nebo když se soupeři dohodnou", což by teoreticky platilo vždycky a přesně tak to i bylo.

J. Fráňa 4.8.2021 11:43

Jestli se dá považovat něco za silný moment OH tak je to třeba jak Němec Jacob Schopf chladil našeho kolabujícího Dostála svým ledem. Nebo jak Nizozemka po pádu v rozběhu na 1500m upadla, vstala a závod vyhrála. Tohle byla jen vyčůranost.;-D

R. Langer 4.8.2021 10:52

Aha, takže se dohodli, že nejlepší není ani jeden z nich. Tak fajn. Ale že by to byl "nejsilnější moment"? 8-o

S. Ševeček 4.8.2021 9:43

zbabělost a handl.

J. Kalina 4.8.2021 9:42

tak především je třeba soudruzi zjistit zda tuto dohodu pravidla umožňují případně zda pro OH byla upravena nějaká výjimka z rozeskakování..

Pohled na tu radost byl ovšem hezký, jenom aby se nám to nezačalo množit.

M. Vojta 4.8.2021 13:59

Myslíte, jako že by všichni začali skákat do výšky 239cm?

V té výšce se to totiž stalo, ne na stodevadesáti.

J. Kalina 4.8.2021 16:38

??? nechápu. Jde o to co bylo v pravidlech před závodem o řešení takovýchto situací. V atletických pravidlech ČR je to zcela přesně stanovené. Rozeskakování není zase taková rarita. ???

190cm - co jako tohle?? Jen dodám, že většina přispěvovatelů by neskočila ani 120cm.

M. Zikmund 4.8.2021 9:23

Otázka je, zda by se tak dohodli, kdyby i s tím třetím nebyl vítěz žádný, ale všichni tři by byli druzí se stříbrnou medailí. To ale asi ne, protože logika jejich dohody nebyla o "nechci se hnát za vítězstvím", ale vítězství "hlavně neztratit". Domů přijedou s tiulem olympijský vítěz a zlatou medailí a nikoho nebude zajímat, že ještě někde jinde je stejný olympijský vítěz. Olympijská myšlenka a duch? Nikoliv, pragmaticky výhodná dohoda. Ale pro milovníky sportovní červené knihovny úžasná věc.

M. Šejna 4.8.2021 9:39

Vsichni tři by brali zlato.

Co je na tom nejasného?

M. Zikmund 4.8.2021 11:06

A ještě víc olympijská myšlenka by byla, kdyby se všichni účastníci dohodli, všichni skočili základ, pak skončili a všichni by brali zlato. To by byl teprve ten správný olympijský kýč.

M. Vojta 4.8.2021 14:07

Chováte se jako politik, zkuste to ve volbách. Překrucování faktů už vám celkem jde. (Ale pozor, i po volbách nemusí být vítěz první)

Tak si to shrneme- borci, skokani, nezískali zlatou za základní výšku, ale shodným pokusem se dostali na 239 cm, tedy výše ostatních a sami další výšku nepřekonali, opět stejným počtem skoků. Oba dva tedy skočili nejvýše, oba dva byli první, proto tuto možnost i pravidla ve skoku do výšky od r. 2018 připouští, ve skoku do dálky tomu již bylo dříve.

Nečertěte se, politiky překrucovače je prostě třeba opravovat (pana Ševečka ne, ten je jenom nešťastný)

J. Hrdlička 4.8.2021 14:18

No a? Přesně takhle to mohlo skončit už na základní výšce. Tu dají všichni, zvýšení nikdo a máme tu 12 vítězů.

J. Fráňa 4.8.2021 8:58

V rámci fair play se fotbalové kluby dohodli, že budou pouze remizovat. Je to spravedlivé a peníze do klubové kasy potřebuje každý. ;-D