19.8.2022 | Svátek má Ludvík


FEJETON: Nejbohatší lidé v Česku

28.7.2012

Mám sám ze sebe radost, že jsem - i když osamělý - dokázal překonat početný kolektiv pracovníků ekonomického magazínu Forbes, který je mezi širokou veřejností znám zejména tím, že vydává žebříček nejbohatších lidí světa. Mně se totiž podařilo zjistit, jaká skupina lidí se v blízké budoucnosti stane u nás v Česku nejbohatší. Jistě se budete divit, kteří lidé to budou. Sběratelé podpisů.

Já vím, že se vám to zdá nepravděpodobné, ale s vysokou pravděpodobností se tak skutečně stane. K úžasnému bohatství jim pomohou naše soudy. Mnohé by o tom mohl vyprávět pan Josef Král z Netolic. Jedním z řady jeho zákazníků se totiž "náhodou" stal za podvody mnohokrát soudně trestaný "podnikatel" Petr Stejskal. Panu Královi zůstal za dodané zboží dlužen. Po dohodě za ním jednoho dne dorazil s malou splátkou na úhradu části dlužených peněz. Jak káže dobrý mrav a zákon o účetnictví, Josef Král podepsal Petru Stejskalovi dokument o převzetí výše uvedených finančních prostředků – tedy splátky.

Byl to skutečně cenný podpis. Jednoho dne se totiž objevil pod falešnou směnkou na více než 800 tisíc korun, kterou recidivista Petr Stejskal uplatnil u soudu. Protože naše soudy pravost a oprávněnost směnky nezkoumají, vše vyústilo až v exekuci na majetek pana Krále, který díky ní přišel i o střechu nad hlavou. Marná byla jeho snaha, aby soud exekuci zastavil, marných bylo sedm let jeho boje se soudní mašinerií na všech úrovních. O svůj dům už definitivně přišel. Také o sedm let klidného života a spoustu peněz za právní služby.

Až nyní českobudějovický soud vynesl zatím nepravomocný rozsudek v jeho prospěch. Ani pravomocné rozhodnutí soudu o neexistenci půjčky stojící na počátku martýria pana Krále mu dům nemůže vrátit. A navíc – kdoví, jak to nakonec u soudu dopadne.

Z toho všeho jsem vydedukoval informaci uvedenou v titulku.

P.S. Koupím podpisy Petra Nečase, Karla Gotta, Karla Schwarzenberga, Petra Kellnera, Andreje Babiše a dalších osobností. Cena nerozhoduje.