3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

FEJETON: Na obzoru je OZOP

Spravedlivý virus vymete staré. To je dobře, protože zničili planetu. Mladí dají planetu zase do pořádku, až tedy ti staří vychcípají, takové je vyznění agitačního klipu, který byl zveřejněn pod hlavičkou německé veřejnoprávní televize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Flener 26.3.2020 10:14

OZOP = odmítání Zemana ozdravuje populaci.

R. Langer 26.3.2020 12:22

Jo, na MilChvilPrD je to obzvlášť vidět... :-D

J. Jurax 26.3.2020 16:13

Někteří, samozřejmě nesprávně myslící by mohli napsat "oblbuje populaci".

P. Kubáč 26.3.2020 10:06

JE pozoruhodné, že to chtělo koronavirovou epidemii k ověření tak banální - stovky let staré pravdy jakože "košile je bližší nežli kabát"

KinderMinister zdravotnictví a jeho miliony ( nasmlouvaných avšak nedodaných ) roušek by mohl vyprávět.

J. Ptáček 26.3.2020 9:41

Konečné řešení židovské otázky (Endlösung) nahradí Klimalösung (řešení klima) a současně Altlösung (řešení překážejících starých).

Aneb dvě mouchy jednou ranou.

L. Harvánek 26.3.2020 19:33

Jenže zestárne každý z nás.

J. Nevrkla 26.3.2020 9:39

Pokrokar Pehe si může pindat co chce. Nějak si nedovedu představit, že by ty kecy zelených globalistu ještě někoho zajímaly. To považuji za podstatné pozitivum této krize.

M. Krátký 26.3.2020 8:58

Ještě se nad celým socialistickým světem vznáší opar z Poučení z krizového vývoje ve straně i společnosti ( pokud je to nepřesná formulace - prosím omluvit a doplnit - děkuji ) a už je tu další - tentokrát OZOP - zářné zítřky jsou již blízko - hezký den všem

V. Petr 26.3.2020 11:14

Zářné zítřky jsou už blízko takových 70 let. A v Rusku ještě déle...

P. Rychetsky 26.3.2020 3:35

Pan Pehe je takove kladivo s nosem jako bigl. Cucha, cucha a snazi se najit nejaky hrebicek, do ktereho by tim kladivem prastil. Kladivem je globalni vlada a hrebickem jakykoli vetsi problem. Naposledy chtel pomoci globalni vlady vyresit financni krizi, pak stejnym kladivem chtel postavit hraz globalnimu tekutemu hnevu a ted by globalni vladou zastavil virovou infekci. Prask doleva, prask doprava, dozadu, dopredu. Pro kladivo je cely svet lesem hrebiku.

F. Kusák 26.3.2020 12:05

Škoda ho, kdysi jsem ho poslouchal rád, ještě na RFE, tam byl normální. Ale zase, nevím, kdo ho nyní platí. Ta instituce, v které pracuje, je značně podezřelá, a tak by se to dalo vysvětlit. Nechápu ovšem, že si neuchoval vlastní názor. Já mu tedy moc nevěřím. Ale podobně je na tom i Lída Rakušanová, kdysi taky skvělá redaktorka.

J. Kraus 26.3.2020 19:46

Ano, Lída Rakušanová, škoda i jí. Byla na těch krátkých vlnách tak krásně štvavá, často dost mimo, ale posluchače to rozradostňovalo a povzbuzovalo. A nevzpomínám si na nějaký náznak skutečné zloby nebo dokonce nenávisti v jejím štvaní. Nejen ona, ale všichni tam venku byli spíše neosobní, slušní, prostě dobře vychovaní. Nebo Tomáš Halík, excelentní Čapkolog intelektuálně všechny převyšující, kdysi profesně i osobně zcela podmanivý - co se to s ním stalo? Někdy se do něj snažím nějak vmyslit, třeba má pravdu i teď, ale nejde to.

Ale k tématu. Ohledně těch "odpovídajících globálně fungujících regulací a standardů" má pan Pehe jistě pravdu. Záleží jen na tom, kdo je bude určovat. Současný nemohoucí a rozkládající se Západ, dusící se v oprátce vlastních "regulací a standardů", těžko. Čína se během pár dní projevila v celé své dominanci, to ona teď může ne snad diktovat, ale nastavit nepsaná pravidla k přežití ostatních. Základní pravidlo zní "kdo nepracuje, ať nejí". Nebo jinak: kdo nebude chtít tvořit skutečné hodnoty, tedy přidávat k základu onu materiální nebo duševní nadstavbu, + armáda a další složky udržující chod státu, toho nebude nikdo platit. Peníze zůstanou těm, kteří si je vydělali a jen oni budou volit své zástupce. Nevím jak je to v Číně s důchody, snad nám pan Pehe nechá nějaké přechodné období, než se každý na stáří nějak zaopatří sám. Ale třeba už je mají i tam.

J. Jurax 26.3.2020 0:55

Jenom doufejme, že ten krásný nový zelený svět podle zelených magorů a horečnaté vize Flinten Uschi nikdy nenastane.

P. Dvořák 26.3.2020 3:16

Jste neschopný člověk. Nevidíte krásný nový zelený svět stejně tak, jako nevidíte CO2.

Taková Greta, to je kabrňák! Nejenže prodělala chřipku po nakažení COVID-19, ale jako důkaz předkládá, že "Skoro jsem se necítila nemocná, přiznává." a dále " . . . její příznaky byly velice mírné a její poslední chřipka byla prý daleko horší . . ."

Ta už žije v novém zeleném světě a sama uvnitř sebe si žije také v nějakém (pro normálního člověka nepochopitelném) světě.

J. Jurax 26.3.2020 3:31

Ano.

Jsem totálně neschopný vidět brave green world, ale zločinný kysličník jsem viděl. Akorát zmražený - jako suchý led.

P. Dvořák 26.3.2020 7:11

Suchý led je podpásovka, to se nepočítá. Ten vidí každý běžný smrtelník.

R. Langer 26.3.2020 8:10

:-D