22.9.2019 | Svátek má Darina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Student 12.8.2019 9:46

To já zase

mám problém s bezkontaktní platbou pomocí karty. Když není útrata větší než 500, stačí kartu jen přiložit k terminálu, či jak se to koncové zařízení jmenuje, a je hotovo.

Říkám si, kdy nějaký koumák přijde na to, jak terminál upravit tak, aby snímal na větší dálku, např. na deset centimetrů, a pak s ním vyrazil do nacpané tramvaje a prošel se oběma vagóny. Kolik by si tak mohl vydělat, kdyby si pokaždé načetl čtyři stovky? Řekněme, že by se mu to povedlo u deseti lidí. Kdyby to trvalo pár vteřin jako u pokladny, tak by jeden vagón mohl stihnout za minutu. Pak přejít do druhého...no prostě se trošku projet po Praze, no. Já myslím, že dvacka by doma byla. To na jedno odpoledne docela stačí, ne?

R. Langer 12.8.2019 11:45

Re: To já zase

Tak jednoduché to zatím není... ;-)

V. Student 12.8.2019 14:54

Re: To já zase

No právě. Zatím.

M. Stanovský 12.8.2019 12:30

Re: To já zase

Noste v peněžence dvě karty, žádnej koumák nic nepřečte, protože se to zmatlá dohromady. Já si pro jistotu ještě zalaminoval dva kousky alobalu a karty dávám mezi ně.

V. Student 12.8.2019 15:00

Re: To já zase

Nosit dvě karty? No nevím. Trochu mi to připomíná ten fór, jak se chlápek bál lítat, protože se bál bomby na palubě, ani pravděpodobnost jedna ku milionu se mu nezdála dost nízká. Tak mu poradili, aby si vozil jednu bombu svojí, protože pravděpodobnost, že se v letadle budou nezávisle na sobě nacházet dvě bomby, je asi jedna ku dvě stě miliardám...

A co se týká alobalu, byl jeden šachista, který se tak bál, aby mu během zápasu nevysílali do hlavy nějaké vlny proti přemýšlení, že si na hlavu dával kousky staniolu, že prý to ty vlny odráží. Smutné je, že lepší rada, tedy co se týká těch platebních karet, k dispozici zatím není...

M. Stanovský 12.8.2019 15:52

Já to teda nezkoušel, ale zkuste dát na čtečku v krámu dvě karty zároveň.

M. Stanovský 12.8.2019 12:32

Re: To já zase

Nemusejí být ani bankovní. Pravděpodobně stačí lítačka, odiska, inkarta, iredo nebo cokoliv jiného bezkontaktního (třeba firemní docházková).