8.7.2020 | Svátek má NoraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Krize snůVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 5, poslední: 31.12.2008 16:06, přehled diskusí

mám chápat váš příspěvek:
Autor: počtář Datum: 30.12.2008 15:43

tak,že máme držet ústa a čekat a dřít a hlavně věřit.Ale dnešní člověk, ten dělník a pod.také umí počítat a uvažovat. A tak přemýšlím,pracující tu krizi nezavinili ,to je fakt, ale jak vidíme zaplatí ji oni v podobě iniekcí těm ,co ji vlastně zavinily.Jinými slovy, když kapitalista vydělá zisk, tak je jeho, ale jakmile prokáže ztrátu, zaplatí ji daň. poplatník.Tak vážený pane s tím se může smířit tak akorát méně myslící.A ta zmínka o Hitleru, je nepravdivá ve vašem podání.Byl to slavoman a úchyl,ale byl to také ten , co postavil Německo na nohy i ekonomicky a to by žádný jen lichvář nedokázal.Tak prosím agitujte o trpělivosti svému otci a uvidíte jak dlouho to vydrží, pokud je ovšem pouze drobný podnikatel a nepodílí se na veřejných a státních zakázkách.Přeji šťastný a dobrý Nový rok.

Re: mám chápat váš příspěvek:
Autor: Kolombo Datum: 30.12.2008 16:39

pane vy jste dobrej! Dělníci ve Škodovce sice nezavinili krizi, ale ani předchozí konjunkturu. přesto si řekli o výrazné zvýšení platů, neb firma má dobré zisky. Na té bublině dosud vydělával kdekdo, zdaleka ne jen manažeři - díky "bublině" byla nízká nezaměstnanost, díky neustále rostoucím cenám nemovitostí a akciových indexů se lidi cítili být bohatí a nakupovali spousty ptákovin... Kdyby se "manažeři" drželi od začátku při zemi, dnes by tu sice nebyla krize, ale jestli bysme na tom byli líp než jsme - kdo ví? Takhle  si jeden myslel, že má milion a náhle zjišťuje, že fakticky má jen 750 tisíc. Nebýt  "bubliny" měl by nejspíš je půl milionu a byl by spokojen. Takhle  může prasknout vzteky, že ho někdo "připravil" o čtvrt milionu, který si on přece poctivě a v potu tváře "vydělal". Pořád je třeba hledat nějaké obětní beránky. Pravda, lichá představa milionu dotyčného přiměla rozhazovat mnohem víc, než kdyby znal realitu. Ale kdy bublina praskne nevěděl nikdo. Jestli někdo  za krizi může, tak jsou to politici slibující, že za lidi věci "vyřeší" a stát se "postará". Nepostará.

No hlavně díky bublině,:
Autor: Ivan Nový Datum: 30.12.2008 17:57

nebylo třeba vymýšlet nové věci, přístupy, řešení. Vytvářel se tak svého druhu vnitřní dluh. Ale na tento dluh se je možno dívat i jako na rezervu. Té je možno nyní využít.

Re: mám chápat váš příspěvek:
Autor: Liberta Datum: 30.12.2008 18:09

"Dělník" nebo "pracující" profituje z konunktury, stejně jako tratí při recesi nebo krizi. To je stav celospolečenské ekonomiky, nelze se od něho izolovat a říkat, že se ho týká jen to horší.  "Kapitalista" je rovněž daňový poplatník a ze svých zisků platí daně (daleko významnější a řádově nesrovnatelné s daněmi jednotlivých zaměstnanců).Státní peníze vznikají z daní všech, a pokud padne politické rozhodnutí, že budou sanovat soukromé krachující podniky, je to hodně výjimečné a má to zřejmě makroekonomické opodstatnění (pokud nežijeme v socialismu a je to samozřejmé).:-/

Re: mám chápat váš příspěvek:
Autor: Papouch Datum: 30.12.2008 19:03

Tu teorii ze "když kapitalista vydělá zisk, tak je jeho" doporucuju radsi napred zkonzultovat na mistne prislusnem Financnim urade. Zatim to vypadalo spis ze se o vydelany zisk rozdeli se statem a pripadna ztrata je jeho.