4.6.2020 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

FEJETON: Koronoskepticismus a M.A.S.H.

Pojem koronoskepticismus se nevžil a možná nevžije. Zadejte si to slovo do vyhledávače a vypadnou vám nabídky na jiné skepticismy, ať už se týkají koronaviru nebo čehokoli jiného. Hlavně klimaskepticismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 2.4.2020 17:53

Rozhodovat, jestli jednomu léčbu poskytnout a druhému ne dělají naši obvoďáci už roky.

Mají totiž limit na pacienta nadiktovaný od zdravotnich pojišťoven, který je výrazně nižší než činí průměrné náklady na léčbu odpovídající nejnovějším poznatkům. Mladým a těm, co hledají na internetu, léčbu si najdou a požadují ji, tak vyhoví s drahou léčbu jim předepíšou. Peníze střádají na důchodcích, kteří neznají internet a jsou vděční za aspiríny a jiné levné generické léky.

P. Hlobil 2.4.2020 16:33

spocital nekdo, kolik mrtvych nas stoji a bude stat tohle koronavirove blazneni? Kolik lidi zemrelo a zemre kvuli odlozenym a zrusenym vysetrenim a operacim, kolik lidi se psychicky polozi, a podobne? Minimalne jednu obet uz tu mame.. zdravotni sestricku :-(

Dokaze si vubec nekdo predstavit co se muze stat, pokud se vse brzy nevrati do zajetych koleji? Pokud zemedelci nezaseji a nebude jidlo? Rezervy se diky zmagoreni rozpustili...Trosku zjednodusuji, ale popremyslel o tom nekdo? O tom vsem se mlci.. a kdokoliv zacne zpochybnovat co se ted deje, okamzite na nej skoci ta stejna banda, co krici v pripade klimatu, barevnejch, homousu..

K. Nový 2.4.2020 21:00

Dívejte se na takto:

Spočítejte, kolik by stálo, kdyby to tu probíhalo jako ve Španělsku nebo Itálii. Kolik doktorů a sester nemusí umřít (a které by bylo velmi těžké nahradit). Kolik dočasných nemocnic nemusíme postavit (tak jak to nyní dělají v UK). No, a v té Itálii na karanténu došlo také a Fiat je též zavřený.

Takže, co stále se Vám italský způsob jeví lepší?

A. Podšer 2.4.2020 11:00

Při veškeré úctě k lidskému životu, koronavir si v drtivé většině vybírá daň v té části populace, která je až na výjimky neproduktivní a pro většinu států navíc znamená neúnosné ekonomické zatížení, ale přijatá opatření naprosto nelogicky uzemňují tu valnou část populace, na které produkce a systém stojí a o níž se nákaza sotva znatelně otře. A není vidět konec, ti, co šíří informace, se předhánějí v hrozivosti správ, což znamená, že ti, co vydávají opatření, nemají nejmenší důvod cokoliv zvažovat případně slevit, protože statistiky poskytují neprůstřelné alibi, až se jednou někdo odhodlá v zatím nedohledné době pokoronavirové vyčíslit způsobené škody a ukázat na pachatele hospodářského a společenského kolapsu.

I. Spálený 2.4.2020 14:33

Reálně mají senioři menší šanci, ale je to i sebenaplňující myšlenka. Pokud je v Itálii 75 let strop pro péči, znásobuje to ztráty v této kategorii.

V. Husák 2.4.2020 19:15

Velmi zajímavý a značně burcující rozhovor Davida Ickeho. Ještě lepší je video s českými titulky.

http://svobodnenoviny.eu/david-icke-koronavirus-je-monstrozni-podvod-elit/?fbclid=IwAR0xgfdBpgVitAeBGudd0XNx50E3pFOvwoyQ2MOwJpyQIXpg0C7no9Ncc0s

J. Lukavsky 2.4.2020 8:27

"Chybí mu padesát, možná sto metrů" kontinentální ledovec kdysi sahal na Šumavu, pak ale poslední doba ledová odtroubila ústup a tak začal couvat (několikrát se pokusil vrátit = morénové hráze šumavských jezer), ale bylo to marné. Trošku se zima vrátila v Malé době ledové. Pak ale se začalo oteplovat a zřejmě to pokračuje a bude i nadále. Tyto cykly teploty a je následující (nikoli předcházejcí) cykly CO2 už byly kdysi velmi dávno (geologové dokladují myslím 20 dob ledových). Takže problém jest: kolik ze současných 1,5 oC oteplení způsobil člověk spalováním fosilních paliv? J.L. end

I. Spálený 2.4.2020 14:47

Přidaný CO2 v atmosféře je fosilní. Tedy z uhlí, ropy, zemního plynu, vápence, sopek, permafrostu, plynů rozpuštěných ve velké hloubce nebo zkapalněných na dně oceánu. Nějaký dopad na teplotu jistě má. Klimatické modely se trojnásobně rozcházejí s realitou, takže proti nim asi třetinový. Pokud někomu přijde dočasný vzestup teplot o 0,007 stupně ročně jako katastrofa, případně to zveličuje podle modelů na vzestup 0,02 stupně ročně a to vydává za katastrofu, lze úspěšně pochybovat o jeho duševním zdraví. Nic jiného modelovaný vzestup teploty o 2 stupně za 100 let není.

M. Krčmář 2.4.2020 0:36

Bujďme přiměřenými pesimisty.