28.11.2023 | Svátek má René


FEJETON: Jeďte už všichni do Pelhřimova...!

11.6.2016

Poslanecká sněmovna se pomalu, ale zjevně propracovává k zákonu o dokonalém zdraví obyvatelstva. Jde to ztuha, někteří nezodpovědní jedinci narušují jednotnou linii matoucími pozměňovacími návrhy, jsou dokonce tací, co hlasují proti, ale pokrok nezastaví!

Na obzvláště zatvrzelé pak přinesl si pan ministr do sněmovny urničku. A zkuste protestovat tváří v tvář tak jasnému důkazu smrtelnosti poslance!

Kauza je zapeklitá!

To není jen tak zakázat kouření! Nelze tu neřest zakázat vůbec, protože co by si vláda, ministerstva, neziskové organizace a příjemci dotací bez těch 53 Kč z krabičky počali? Takže kuřbu zakázat jako takovou nemožno, i když by to bylo celkem logické a v souladu s požadavky zdravotníků.

Dilema je jasné – jak by se to udělalo, aby lid kuřivo kupoval, ale nekouřil ho?!

Výsledek, jako vždy, kdy pleten z exkrementu bič, hoden brouka Pytlíka - ̈zakážeme kouřit v hospodách, ať si lidi hulej doma! Co oči nevidí, to zdravotníky nebolí a státní rozpočet bude zachráněn!

varování

Zavřené hospody na vsi jsou pak obvyklé collateral damage, když se kácí les létají třísky a vůbec, je jich moc a čepuje se tam alkohol, metla lidstva! Nesmělé pokusy o zákaz či aspoň o zvýšení daní neprošly! Zde navrhovatelé narazili velmi rychle a velmi tvrdě! On kam by se ten státní rozpočet poděl, kdyby ke všemu ještě sanktusáci přestali chlastat, že?

A kdosi připomněl též prohibici v USA. I do ústavy se jim to v roce 1919 dostalo! A od té doby chlastalo se ve Spojených státech jako nikdy předtím a v roce 1933, kdy konečně dodatek Ústavy zrušen, bylo v USA 3x tolik tajných barů než v roce 1919. Též Al Capone neblahé paměti a gangsterismus vůbec byl plodem tohoto období!

A když to jinak nejde, dorazíme ta doupata neřesti povinností EET a to bylo, aby nebylo!

A nejedná se jen o cigarety a alkohol! Vždyť vaří tam guláš se šesti a vůbec je to hrůza!

Jo jo, guláš se šesti! A což teprve takový moravský brabec?! Bůček! Dietologové při vyslovení toho odporného názvu lehají popelem!

Vepřová šťáva se dá koupit v pytlíku, tak na co bůček?

A s tím hospodským gulášem se taky bude muset něco udělat. Třeba nahradit lososem, a taková chobotnice také není k zahození. Traktorista s dřevorubcem zapijí chutnou krmi z mořských plodů pramenitou vodou z kohoutku a národ rázem vyzdraví z poloviny chorob!

Má to jen drobnou vadu – ať děláš, co děláš, chobotnici nepodojíš! Konec konců, kdo o to stojí? Určitě ne ten chlapeček, co mu babička, zřejmě v neskonalé stařecké naivitě, zakoupila mléko ze statku!

„To je přímo od kravičky,“ hlásila radostně!

Mladý muž se zachmuřil! „To je z vemene?“ otázal se zhnuseně. „Fuuuuuj! Já chci z krabice!“

Samozřejmě! Pro trvanlivé převařené mléko se chodí do Hyper-Super. K čemu nějaká kráva? Známe to z pohádek, „živá voda“ - „mrtvá voda“. Tahle mrtvá voda je pro změnu bílá. Zkuste tím krmit tele a dlouho nepřežije! Naše vlastní děti jsou zřejmě odolnější...

Kráva třetího tisíciletí je fialová a pšouká skleníkové plyny, čímž zásadním způsobem ohrožuje planetu. Strašně nebezpečné zvíře!

kravka

Krom toho nám děti darebně tloustnou, tak stejně musí držet dietu! A kdyby jen děti. Epidemie obezity stala se další metlou lidstva, se kterou nutno zatočit!

Kdysi byli jsme cukrovarnická velmoc a cukr jsme vyváželi. Nyní cukr musíme dovážet, několikrát od té doby zdražil a přes to přese všechno obyvatelstvo tloustne!

Kampaň stíhá kampaň, a to nikoli cukrovarnickou, nýbrž proticukernou, všechno marno! Až člověka darmo napadá: „Je ono to vůbec tím cukrem?“

Dtto sůl, mouka .... doplň dle vlastní zkušenosti a fantazie. Při troše dobré vůle najde se na všem něco nezdravého, co člověka smrtelně ohrožuje!

Zajisté jen kouzlem nechtěného zjevil se pak v masmédiích fakt, že paní ministryně Šlechtová má ve své kanceláři dvě rakve, což zdůvodňovala potřebou rakve znormovat a zároveň zlepšit zákon o pohřebnictví. Nechci z toho vyvozovat závěry, ale faktem je, že člověka pak napadá ledacos. Zejména to nekorektní a neuctivé.

Před časem zmíněné preventivní kopání hromadných hrobů v Praze a Plzni je, v daném kontextu, už pak jen třešinkou na dortu...

A všechno dorazil pan profesor Zlatuška, který nahlédl, že právě teď je nutno řešit problematiku eutanázie! Problémy s financováním zdravotnictví vyřešíme totálním ozdravěním obyvatelstva a když se nám nepovedla důchodová reforma, zkusíme eutanázii?

Padají na mne z toho všeho chmůry!

Mám tomu rozumět tak, že je mou povinností v plné svěžesti a síle a bez zatěžování zdravotnického systému se dožít důchodu a to už budu mít toho zdravého života natolik plné zuby, že požádám o eutanázii z toho prostého důvodu, že už to nebude k vydržení?

Jak by řekli bratři Slováci: Zvonka to naozaj tak vyzerá!

P.S. Titulek článku je poněkud zavádějící – v Pelhřimově žádné krematorium není. Bude na něj ministerstvo financí muset sehnat dotaci.