31.3.2020 | Svátek má KvidoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Jak jsem Marianu vyvedla z míryŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 9.1. 2019 21:17, přehled diskusí

Byly doby,:
Autor: M. Mikulec Datum: 9.1.2019 21:17

kdy stačilo řídit se desaterem Božích přikázání. Dnes se v tom právním paskvilu nevyznají ani právníci. Proto je v této situaci tak snadné překročit zákon, ačkoliv to neplánujete. Což je špatně, když neznáte pravidla! Za každý nově přijatý zákon by měli zákonodárci dva zákony zrušit. Jenže to ani náhodou...EU by se zbláznila. Ostatně zákonodárci ani nestíhají přijmout ty "směrnice"z Brusele, za jejichž pozdní implantaci platíme do Brusele pokuty!

PROČ HNED NĚCO STRIKTNĚ ZAKAZOVAT?:
Autor: V. Kolman Datum: 9.1.2019 15:01

V rámci EU směrnic s okamžitou platností ukončit výrobu/dovoz pyrotechniky, která nepřípustně zvyšuje obsah CO2, znečišťuje ovzduší a navíc vytváří akustický a optický smog.

Vyvinout a začít prodávat EU ekologické rachejtle na elektrický pohon. Nehlučné, tiché, bez zbytečných světelných efektů. Časem se jistě podaří zvýšit i jejich dolet do větší výšky, nežli vypočtených 6m, snížením hmotnosti akumulátorů.

Re: PROČ HNED NĚCO STRIKTNĚ ZAKAZOVAT?:
Autor: I. Vermis Datum: 9.1.2019 18:56

A především by pyrotechnika měla být k dostání jen ve speciálních odborných obchodech a jen po krátkou dobu před koncem roku. Nebo by snad byl problém zaměstnat personál po zbytek roku? No, v naší zemi asi ano ...

Re: PROČ HNED NĚCO STRIKTNĚ ZAKAZOVAT?:
Autor: V. Kolman Datum: 9.1.2019 19:42

To je pane Vermisi diskutabilní požadavek. Vaše vize vypadá na první pohled rozumně. Ale na druhé straně by vámi nastíněná situace vedla k tomu, že by si "bouchací nadšenci" začali vyrábět vlastní, mnohem!! nebezpečnější pyrotechniku sami. A rozjel by se kolotoč utrhaných prstů, "vypálených" očích.....

Ten příklad s pejskem je dost mimo mísu,:
Autor: J. Lepka Datum: 9.1.2019 12:12

Všichni služební i myslivečtí psi jsou trénovaní a potenciální ránu vnímají jako pokyn k akci, o nějakém vyděšení nemůže být ani řeči. Spíš to vypadá na další level tažení zelených MAŠÍBLů k ochraně ovzduší, u aut to zabralo, zanedlouho budeme zase všichni chodit pěšky, tak teď je nutné obhájit svá křesla dalšími restrikcemi. Po dopravě a ohňostrojích přijde na řadu nezdravý životní styl, produkce skleníkových plynů prděním (po konzumaci luštěnin) se v rámci vyššího principu přehlédne, hlavně že se ušetří životy těch milých prasátek a kuřátek a zakážou fujtajbly jako tlačenka, jelítka či kuře s nádivkou.

Bác!:
Autor: F. Navr8til Datum: 9.1.2019 11:53

Rachejtlové silvestrovské šílenství, lze ještě tolerovat. Ale podstatně více mi vadí, když v průběhu roku si o půlnoci kdejaký hejhula odpaluje půlnoční ohňostroje a petardy na oslavu narozenin. Nejlépe z balkonu nebo na chodníku před panelákem.

Snížit množství oslavných ohňostrojů Silvestra!:
Autor: P. Hlosta Datum: 9.1.2019 9:47

Podle mého názoru by mohlo být zákonem umenšeno množství ohňostrojů na ty, které jsou pořádány organizacemi a spolky, které o to zažádají a bylo by jim nějaké místo k tomu povoleno. Ovšem že je to nárůst byrokracie, ale ta je vždy při nějaké regulaci. Je nesmyslné, aby kdekdo si u domu, či libovolně odpaloval petardy, rachejtle, případně dělal konkurenci velkým ohňostrojům obcí, měst. Je to jistě také o kšeftu, kdy se vydělají dost velké peníze na poměrně nebezpečném zboží. Ale jde především o eliminaci veřejného ohrožení, osobního ohrožení při zacházení s nebezpečným materiálem, také o hygienu a určitě ne v poslední řadě o ochranu zvěře a přírody celkově.

Příliš hodně lidí pod vlivem alkoholu a drog se na vyvrcholení okamžiku oslav pouští do naprosto nebezpečné akce s výbušným hořlavým materiálem. Hasiči a záchranáři mají plno práce a určitě by jim nevadilo snížení těch otřesných případů, které musí řešit. Také je to nemálo finančně náročné a pojišťovny by také nebyly proti.

Co tedy brání našim zákonodárcům, aby se postarali o snížení množství provozovaného šílení? Bude to nejspíš populistické vnímání problému. To radši budou řešit naprosto občanu nepochopitelné hovadiny odehrávající se na parlamentu, jako jsou sprostá napadání se mezi sebou při záběrech kamer ČT.

Můj názor určitě není osamocený. Občané by se měli chovat odpovědněji a to i při pití alkoholu, nebo spíše hlavně tehdy.

Re: Snížit množství oslavných ohňostrojů Silvestra!:
Autor: J. Lepka Datum: 9.1.2019 12:01

Dobrá rada, toť nejmenší drobná mince, milý Hlosto, ostatně nemáte pocit, že naši zákonodárci vyplodili již nadlimitní množství kosočtercovin, než redukovat množství ohňostrojů? A zamyslel jste se také nad dopadem na hradní ekipu?

Re: Snížit množství oslavných ohňostrojů Silvestra!:
Autor: J. Krásenský Datum: 9.1.2019 17:50

Všechny ty zákonné kosočtvercoviny jsou důsledkem snahy nahradit mizející morálku. Slušnost se však uzákonit nedá. Slušní lidé neodpalují petardy tam, kde to může vadit lidem i zvířatům. Stejně tak nekouří, nedělají zbytečný hluk natož zápach byť značkové voňavky. Už staří Řečtí filosofové definovali kardinální ctnosti, my na ně zapomínáme v domnění, že ohrožují naši osobní svobodu.

Re: Snížit množství oslavných ohňostrojů Silvestra!:
Autor: Z. Lapil Datum: 9.1.2019 13:05

Už jste někdy viděl, jak se někdo začne chovat zodpovědněji, protože mu to přikáže zákon? Notabene zákon, který cosi někomu povoluje a někomu nikoliv?

Platí pravidlo:
Autor: J. Dudek Datum: 9.1.2019 7:06

Text lze také shrnout do jediné věty. Čím větší blb, tím větší rána...

Re: Platí pravidlo:
Autor: P. Princ Datum: 9.1.2019 12:20

Já to znám takhle : prázdný sud nejvíc zvučí.

Zrovna kos neni stastny priklad ... ten ma uplne jine proble:
Autor: I. Kozák Datum: 9.1.2019 1:43

Zrovna kos neni stastny priklad ... ten ma uplne jine problemy...

https://www.denik.cz/z_domova/konec-kosu-v-cesku-decimuje-je-vir-v-okoli-prahy-uz-temer-vyhynuli-20190103.html