19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

FEJETON: Hledání mravního majáku

Naše nezávislá, nezisková a nevládní organizace „Nenávist zdarma“, která sídlí na Úřadu vlády, si vytyčila náročný úkol. Najít Čechům novou mravní autoritu. Je smutné, že národ Husa, Havlíčka a Havla nemá od smrti posledně jmenovaného mravní maják, který by mu ukázal správnou cestu v dnešní složité době.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Jandáková 25.9.2017 22:12

Mravní maják. Majáčék ! ) Světýlko ve tmě, veď mne!-) Nezhasneš-li ve mně, nezhyneš mi, z e m ě.

K. Kořinek 25.9.2017 21:19

Parazité si vždy najdou

cestu k penězům. Takže i tato jedna z celkem 13 000 neziskovek v České republice.

F. Houžňák 25.9.2017 17:38

Ano, velmi pěkné, nepochybuji o tom,

že pro pana Zbránka má už Evropská Únie připravenou celu. To je třeba exemplárně zatrhnout, aby si každý buran mohl dělat beztrestně srandu z eurounijních autorit.

J. Pražák 25.9.2017 11:51

"...Češi vůbec nechápou, co jsou to ty evropské hodnoty...."

Pokusím se to vysvětlit. 1. porušování zákonů a právních norem, vč. těch, které si sami EUrovůdci odhlasovali, 2. plýtvání a rozkrádání prostřednictvím "dotací" (rozumím tomuto pojmu správně, že se jedná o naše daně, které bez našeho rozhodnutí přidělují převážně na předražené nebo nesmyslné, neživotaschopné projekty?), 3. odmítnutí ostrahy Shengenské hranice,

4. organizované dovážení nezaměstnatelných, pologramotných, agresivních divochů z Afriky a Asie, kteří vyznávají úplně jiné životní hodnoty a mají úplně jiné vzorce chování, než evropští starousedlíci, 5. porušování měnové politiky, tedy neplnění dohodnutého max. 3% schodku rozpočtů jednotlivých států, "zachraňování" předlužených států jako je Řecko, Italie Portugalsko,.... v rozporu se statusem ECB tak, aby na tom vydělaly německé banky a penzijní fondy, 6. Islamizaci Evropy, i když je evidentní, že islám je založen na stejném ideologickém základě jako nacismus (Übermensch odpovídá muslimovi, pro Untermensche je v islámu termín dhimmi,.......)

7. Trvalý výjimečný stav, zatím pouze ve Francii, který omezuje normální život, stojí miliardy € a stejně nezabrání dalšímu vraždění nevinných „islamisty“. 8. Technologické zaostávání způsobené byrokracií, která nařizuje nesmyslné „normy“ a požadavky na výrobky i způsob života a podporou studia nevhodných, v praxi neupotřebitelných oborů, jako je politologie, kulturologie,... na úkor technických a přírodovědných oborů). 9. Úpadek školství a vědomostí absolventů „závazkem EU“, že do r. 2020 bude mít 40% obyvatelstva EU vysokoškolské vzdělání (každá toaletářka bude mít VŠ). Pro montovny je zbytečné někoho vzdělávat na polootrockou práci. atd.....

P. Janos 25.9.2017 21:13

Re: "...Češi vůbec nechápou, co jsou to ty evropské hodnoty...."

Jojo, krásně napsáno.... bohužel

J. Farda 25.9.2017 10:19

Že žádný mravní

maják nemáme? Autore autore! A co rozhlasový přenos proslovu p. presidenta Zemana, kdy nám k nedělnímu obědu tak výstižně přeložil slovo pussy? A co p. presidentem Klausem v televizním přenosu z Chile předvedené zmizení ceremoniálního pera trikem, za který by se nestyděl ani David Copperfield? Proto pryč s falešnou skromností! :-)

A. Nový 25.9.2017 11:03

:-))

Co čenochy, pořád bijete??

J. Farda 25.9.2017 11:21

Re: :-))

Brutálně a denně!

J. Kyselková 25.9.2017 16:38

Re: Že žádný mravní

Ferdo - ta popiska Vás poznamenala - ale, že to byla potupná fotomontáž pro slintavé tupce Vám nedocvaklo ?

P. Lenc 25.9.2017 16:43

Re: Že žádný mravní

Pane Fardo, takové propisky a pera má, aspoň dle jeho vyjádření kolem stovky bývalý Německý prezident. A dokonce se s tím chlubí.Zvláštní, že?A dík za inteligentní článek.

J. Farda 25.9.2017 20:21

Re: Že žádný mravní

Pane Lenci, souhlas, byla to zbytečnost, lapálie, ale ta ostuda kvůli předvedené ekamotáži! Chtěl jsem téma příspěvku ironizováním trochu odlehčit, ale jak vidím, vždy si u skalních Klausovců nebo Zemanovců naběhnu na vidle. Panu Klausovi už naopak, a nejen, přiznávám vzácnou prozíravost v záležitosti Lisabonské smlouvy. Tož tak ... a mějte se! :-)

J. Farda 25.9.2017 20:15

Re: Že žádný mravní

Milá Kyselico, tupci nedocvakne, na to trebuje Vašu nápovědu. :-)

J. Farda 25.9.2017 20:39

Re: Že žádný mravní

Eh klatě, má tuposti, zkomolil jsem Vaše jméno - vodpusťtě, už se to opravdu nebude opakovat! :-)

J. Kyselková 25.9.2017 21:04

Re: Že žádný mravní

Milý pane Fardo - bububu !

J. Farda 25.9.2017 23:20

Re: Že žádný mravní

:-) Mějte se!

V. Kain 25.9.2017 20:28

Re: Že žádný mravní

Tu blbost s tou propiskou tady rozvířili idioti jako jste vy a nejraději by za to Klause zavřeli.

J. Farda 25.9.2017 20:43

Re: Že žádný mravní

Díky za kompliment, ale ve svém hněvu se mýlíte v osobě, opravdu v televizi nepracuji a na zveřejnění toho TV záznamu jsem tehdá neměl sebemenší podíl ... a uklidněte se už prosím, za ostudu, ani za mezinárodní, se u nás nezavírá. Aji vy se mějte! :-)

K. Kořinek 25.9.2017 21:21

Re: Že žádný mravní

Fardo a co Havlova výzva k přepadení Iráku ? Je fakt, že k nedělnímu obědu nám to nedali !!

J. Farda 25.9.2017 23:29

Re: Že žádný mravní

Tak to jsem Kořínku, na rozdíl od Zemanovy překladu neslyšel a Klausova eskamotérského kousku v TV přenosu neviděl, ani bohužel nikde nečetl, sorryjako! A má sedmašedesátiletá paměťová stopa zaznamenává jen přímé vjemy, ale to Havloid opravdu, ale opravdu nejsem ... :-/

M. Pivoda 25.9.2017 8:27

Demokraie jako vůle om(r)daných

"Páter Halík je přesvědčeným zastáncem demokracie. Za největší nebezpečí pro demokracii považuje svobodné hlasování."

Zcela vážně (bez bez sarkasmu či humoru, i přes skandální nadpis mého diskuzního příspěvku) musím říci, že v tomto má Páter Halík určitě pravdu. Dovolte mi uvést skutečný případ z mého pracovního prostředí v dobách přechodu od českého reálného socialismu do českého kapitalismu kolem roku 1989. Nahlédněte pravdě do očí.

Všechny dámy na mém slovutném pracovišti (ÚTMŘ při VUT Brno) stačil sexuálně obšťastnit Alexandr Čestnější. Vědělo se to o něm, ale byl jaksi tolerován. Měl proto sice hodně skrytých nepřátel (ať už od dotčených manželů či zarytých moralistů), ale pro naše ústavní dámy to bylo určitě zpestření jejich nudného manželského života. Takže když se v prosinci 1989 volil mluvčí Občanského fóra za ÚTMŘ, byl zvolen právě Alexandr (teprve později objevený jako registrovaný agent StB). Zanedlouho byl pak Alexandr jmenován i ředitelem ÚTMŘ a až do doby zrušení všech ekonomických výzkumných ústavů, tj. na podzim roku 1991, vykonával tuto funkci nerušeně. Kolik škody mezitím stihl napáchat je na velmi dlouhý spis. Byla to ale vůle lidu (úspěšně om(r)daného).

Slyšeli jste pravdu bez servítků.

M. Prokop 25.9.2017 8:45

Re: Demokraie jako vůle om(r)daných

A od té doby s tím otravujete všude, kde se objevíte.

J. Farda 25.9.2017 10:23

Re: Demokraie jako vůle om(r)daných

Nenaznačujete snad, že se k funkcím mluvčího OF a ředitele ústavu promr...?! :-)

M. Pivoda 25.9.2017 11:04

Já nic nenaznačuji, já jako přímý pozorovatel to tvrdím

Cesta přes ženy byla to určitě podstatná komponenta Sašova úspěchu. Žádná žena z našeho ústavu nikdy proti Sašovi nehlasovala. A ten jejich počet (z celkového pčtu zaměstnanců) se v cekovém součtu významně projevil. Hovořím o polistopadovém období roku 1989.

Z předlistopadového období je zajímavý případ poměrně slušného komunisty ing. Jidřicha Sádlíka, CSc. Ten dostal od ředitelky jako stranický úkol, aby omezoval Sašovy služební cesty (protože tou dobou zrovna Saša upadl politicky nemilost). Jenže Saša zašel se svým cestovním příkazem přímo za ředitelkou, tu patřičně zpracoval, ta mu cesťák podepsala a na tu služební cestu Saša pak skutečně odjel. Jako "svině" se v dané situaci jevil Jindřich Sádlík, nikoliv ředitelka. To psychicky Jindřich už nevydržel a proto se rozhodl z ÚTMŘ odejít. Odešel na Ústav Marxismu-Leninismu při VUT Brno. Potkal jsem se s nim opět až po listopadu 1989.

A. Nový 25.9.2017 11:12

Pi vodo, Pi vodo

"Slušný komunista" odešel do Ústavu Marxismu-Leninismu. :-)))

M. Pivoda 25.9.2017 12:06

Odtajni se anonyme A. Nový 840

Ano, v poměru k ostatním Jindřich byl poměrně slušný komunista. Ocitl se ale ve velmi nepříjemné situaci - a zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

J. Farda 25.9.2017 11:19

Re: Já nic nenaznačuji, já jako přímý pozorovatel to tvrdím

Zajímavý, ač banální, příběh životního úspěchu per vaginam, čiže nic nového pod Sluncem. Talent se prostě vždy prosadí! Díky a mějte se! :-(

M. Pivoda 25.9.2017 12:09

Pro: J. Farda

Cesta přes ženy byla podstatná komponenta Sašova úspěchu (jak jsem se zmínil výše). Talent určitě měl.

B. Rameš 25.9.2017 11:55

Re: Demokraie jako vůle om(r)daných

Potlačím pro jednou své ironické já a vezmu to na vážno. Přímá demokracie může fungovat jen ve skupině voličů o určité velikosti, řekněme v řádech tisíců. To už je příliš mnoho na to, aby jedinec dokázal přimět dostatečné množství ke svému zvolení (třeba Vámi popsanou metodou) a dostatečně málo, aby se lidé alespoň přes nějakého známého navzájem znali a mohli si vyhodnotit, kdo je kdo.

M. Pivoda 25.9.2017 12:04

Pro Bohuslava Rameše

Ano, je to složitější. Ale kdo se (jakoukoliv přízemní metodou) jednou dostane do vedoucí pozice, může pak ovlivňovat mnohem více občanů demokratického státu.

Nebudu zde podrobněji rozkrývat jedno specifické prostředí, ve kterém jsem měl možnost se účastnit. Ale asi za měsíc (snad) budu mít k tomu hotový písemný materiál. Je to dost složitý případ na Pepu z Depa. Já jsem ale zvyklý psát poměrně složité případové studie z prostředí byznysu.

J. Karlík 25.9.2017 16:03

Re: Pro Bohuslava Rameše

Nechte plavat slozite pripadove studie a venujte se politice. Postreh, ze demokraticka volba spociva v poctu obstastnenych panicek je zcela novy. Strana, ktera bude mit nejvice Alexandru, demokraticky zvitezi. Ani se nedivim, ze ten vas ustav zrusili.