28.5.2022 | Svátek má Vilém


FEJETON: Greta Thunberg

10.2.2020

Zajímavé poodhalení tušené reality

Nevěřím na věštění z karet, ruky, křišťálové koule ba ani z třikrát převařeného lógru. Těžko ovšem zpochybnit třeba takovou astrologii neboli hvězdopravectví, obor zabývající se hledáním vztahů a souvislostí mezi děním na obloze a na určitém místě Země v souvislosti s vývojem jak jedince, tak celého lidského společenství.

Zato nad numerologií (označení pro různé iracionální a pseudovědecké výklady významu čísel, prostředek pro různá věštění a hledání esoterních souvislostí - Wikipedie), odvozené právě od astrologie, jsem v rozpacích, zvláště když jejím zakladatelem měl být tak solidní myslitel řecký filosof, matematik a astronom Pythagoras, který žil okolo roku 500 před naším letopočtem. A nápadným shodám čísel věnoval velkou pozornost po mnoha staletích i Sigmund Freud třeba v Úvodu do psychoanalýzy.

Greta Thunberg je sedmnáctiletá švédská dívenka, která na mě zvláště chováním nepůsobí nejlepším dojmem. Žije si však svůj život, byť ne zcela zdravý, až bych řekl dusíc se v nějaké bublině plné kysličníku uhličitého. Avšak to, že svými klimatickými vizemi, jež světu vnucuje někdy až hysterickým způsobem, fascinuje tato záškolačka půl planety, mě děsí.

Rád bych se o tajích jejího uvažování dozvěděl víc, ale nejsem ani psycholog ani psychiatr a tlusté odborné příručky kvůli tomu nemíním louskat. Takže jsem se zkusmo obrátil na numerologii, která překládá jednotlivá písmena křestních jmen do řeči čísel a jejich významů:

Jméno: Greta. Význam slova: Perla. Jejím osobním číslem je šest a znamená Něžnost. Marně bychom v šestce hledali oporu nebo silný charakter. Vždy bude jemná, milá, ale i ovladatelná a zneužívaná ostatními. Vždy bude chtít dosáhnout příliš vysoký cíl, ale ne vždy se jí to podaří. Zklamání, nedůvěra okolí v její schopnosti, její komplexy méněcennosti a podceňování sebe sama se nadlouho podepíší pod její neúspěchy. Teprve až si šestka sama uvědomí, že není a ani nemusí být stejná jako ostatní, pak dokáže využívat své vlastní zdroje a sílu na to, aby dosáhla úspěchu - po svém a ne podle očekávání jiných.

Tak si to porovnejte s realitou…Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.