Neviditelný pes

FEJETON: Diskriminuji a diskriminovat budu

21.4.2017

„Slavný soude, jsem si plně vědom právních důsledků toho, k čemu se v této vážné chvíli veřejně přiznávám: Ano, podle zákona jsem diskriminátor!

Vím, že si tím ještě přitížím, když dodám, že toho nejenže nelituji, ale že ve svém proti­zákonném diskriminačním konání chci dále pokračovat a dokonce ho ještě tvůrčím způsobem rozvíjet.“

Jsem připraven stát se v této oblasti práva prvním evropským mučedníkem. Jako podni­katel i člověk budu dále psát své inzeráty zásadně a pouze diskriminačním způsobem. Na mé kruté potrestání dle naším parlamentem přijatého antidiskriminačního zákona by mohl stačit i můj osobní inzerát připravovaný do internetové Se­znamky.

Proč? Protože mne nikdy nikdo nedonutí do něj napsat, že hledám člověka za účelem společného života. Ne, já nehledám nějakého imaginárního člověka:

„Já hledám konkrétně ženu.“

Přidám další přitěžující okolnost:

„Ženu kolem šedesátky.“

Všímejte si, jak v rozšiřování přitěžujících okolností úspěšně pokračuji:

„Nekuřačku.“

Je vám to málo – tak ještě přisolím:

„Sportovně založenou.“

A kdyby to prokurátorovi nestačilo:

„Se smyslem pro humor.“

Ještě hřebíček do rakve:

„S kladným vztahem ke zvířatům.“

A pro jistotu vyšetřovací vazby:

„Římsko-katolického vyznání.“

Tak tohle všechno je silně protizákonné. Stejně, jako do jiného inzerátu napsat, že do firmy sháníme skladníka (nikoli skladnici), neboť náš skladník je nucen běžně manipulovat s předměty těžšími 15 kilogramů, což dle jiného zákona skladnice nesmí.

Nedej Pánbů, aby nějaký vědecký či lékařský ústav zaměřený na zkoumání genetických informací a na podporu lidské reprodukce napsal do inzerátu, že hledá muže do 30 let jako dárce spermatu. Hned je v průšvihu – porušil antidiskriminační zákon. Podle něj totiž ne­smíte hle­dat ani popeláře, ani horníky, ani pracovníky ostrahy u vchodu do baru.

Možná, že by však prošel tento inzerát: „Hledáme člověka disponujícím ženským pohla­vím pro práci v soukromém veřejném domu.“

Když bych se nad touto na první pohled nekonfliktní formulací zaradoval, dopustil bych se rovněž velké chyby. Tenhle inzerát zas porušuje úplně jiný zákon. Takže si v podstatě nevyberu...zpět na článek