15.1.2021 | Svátek má Alice


Diskuse k článku

FEJETON: Dělicí linie?

Možná jste si taky všimli reklamy „Znalci platí palci“: vybízí k placení mobilem, při němž se identita prokazuje otiskem palce. Podobnou věc zavádějí teď s odvoláním na evropské předpisy různé banky. Má to jeden (malý) háček: k takové manipulaci potřebujete chytrý telefon. Staromilci, kteří se drží „obyčejného“ mobilu (a k nimž patřím), utřou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Pakosta 19.10.2020 20:04

Paní Šustrová, vydržte! Telefon mám, stejně jako Vy, na telefonování, nikoliv na to, aby se na mne vytahoval, že je chytřejší než já. A chystám se u toho zůstat i nadále. Tlačítkové, tedy "hloupé" telefony, se stále ještě prodávají. Za rozumné peníze, podotýkám. A kdybych takovou věc ztratil, nezruinuje mne to, zatímco dnešní mladí bez mobilu jako by nemohli ani dýchat, natožpak myslet. Nehledě na to, že mobil za deset nebo dvacet tisíc je pro zloděje mnohem zajímavějším artiklem, než moje Nokia E52. Platím hotově anebo kartou, banku zvládám z počítače doma - k čemu by mi byl banking v telefonu?

T. Zlesa 19.10.2020 20:13

Taky jsem to dělal z PC, ale po vyzkoušení mobilem už skoro jen z mobilu. Z PC tak 1x za 1-3 měsíce. Mám dvě banky v mobilu. V PC mám zkušenost se čtyřmi. Ne každá to má přívětivé, ale dá se na vše zvyknou rychle. Tlačítkový telefon je dobrý pro někoho, kdo ho potřebuje mít v kapse. Placatý je v kapse ohrožen při práci, při sedání, klekání, např. na zahradě.