27.9.2021 | Svátek má Jonáš


FEJETON: Čekání na policii

18.4.2013

Vybrali mi auto, asi se vám to už někdy stalo. Ráno mě probudil sousedův syn, jsme v našem domě vlastně jen dvě rodiny a zvonek máme hlasitý, rozhodně moc hlasitý na zvonění v sedm ráno...

Teď sedím v kanceláři, kterou mám ve stejném domě, a čekám na policii. Průběh to má standardní, čekám.

Jednou jsem v Praze na Smíchově čekal po autonehodě pět hodin. Tehdy se to vyplatilo, byla to lehká bouračka, mojí vinou. Ten poškozený řídil zrezlé Leninovy sáně a já favorita, měl jen prohnutý blatník, nakonec mě to stálo pět set a tu trochu síly, když jsme blatník rovnali. Někomu jsem to vyprávěl a ten chlapík se pochlubil sedmihodinovým čekáním někde před křižovatkou na Vary, v zimě, v noci, ve škarpě.

Druhý, kterému jsem dneska volal, byl můj pojišťovák, možná jsem ho budil - řekl volej policii, po hodině mi volal se sdělením: máš sice všechny pojistky, na které si vzpomeneš, ale tahle "malá" škoda se jich netýká. Vlastně jsem ty policajty volal zbytečně.

Tak volám zpátky na policii, zrušte akci, a co mi řekne místní úředník? Zavolejte si na 158, tam jste to ohlásil. Byl to kvalifikovaný člověk, věděl dobře, o co jde (on mi volal že kolegové dorazí nejdřív za hodinu nebo dvě) a poslal mě stejně zpátky na 158.

Volal jsem 158, přepojili mě zpátky na toho úředníka v Mostě, co dodat? Nechal jsem ten případ běžet svým životem.

Mám pojistku, kterou právě ruším, pokud se mi na autě stane větší škoda, tak v něm stejně umřu, policii to nechám zdokumentovat... Bydlím na klidném místě v okresním městě, já "vím" docela dobře, kdo to udělal, ale nemohu s tím dělat zhola nic, bylo by to politicky nekorektní vyjádření.

Náš systém možná nefunguje, právě proto tu čekám.

Čekám.

Tak si sedím a čekám, píšu blog, mobilní budu asi za tři dny, dostupnost náhradních dílů je mizerná. Přesto plánuji zůstat věrný našemu státu i značce vozidla, pořádně umím jen česky, s policií se stýkám naštěstí sporadicky a Land Rover představil nový model, opravdu nádherný..

Píšu a čekám.

Nakonec přijel jeden policista, šikovná, bez ironie. Technik ovšem neměl čas. Tak jsme auto jen vyfotili. Stejně mi to pojišťovna nezaplatí.

Tři hodiny mého času.

Dnes jsem vypověděl všechny pojistky u aut, mám jich víc. Zaplatil jsem za posledních pět let minimálně tři sta tisíc na pojistném a inkasoval jsem padesát za jednu nehodu, špatná investice.

Ještě mám jít na policii, ale k čemu? Abych podepsal protokol? Půjdu, jsem občan, nejsem zloděj. Ale, promiňte to expresivní vyjádření, sere mě to!

18:56 hod. - Volá mi policista: Proč jste se ještě nedostavil? Chucpe!

http://kounovsky.bigbloger.lidovky.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.