29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

FEJETON: Čeho si vážit

Přestože jsem v minulosti ničím v zásadě netrpěla, jezdila po světě, pracovala a dělala, co mě baví, nemám teď vůbec pocit, že by mi někdo „sebral hračky“...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 4.8.2020 17:11

Také proč ne. Stát rozdal lidem půl bilionu, aby se zklidnili a přemýšleli, aniž by museli dřít.

R. Benýšek 4.8.2020 14:03

Kyselé hrozny a sladké citrony. Když nemůžu mít a dělat to, co jsem dříve chtěla, a musím to, co jsem nechtěla, tak neuroticky přesvědčím sama sebe, že je to takhle lepší.

M. Valenta 4.8.2020 11:21

Čím dál, tím lépe ta koule vypadá. To máte pravdu.

Z. Lapil 4.8.2020 10:08

Krásně jste zakopla o jednu důležitou životní moudrost: je nutné vidět věci v měřítku. Tisíce coronavidových mrtvých na světě denně? Jo, je to smutný pro většinu z nich a pro většinu jejich známých, ale jen na téhle planetě umírá den co den nějakých 30 000 000 lidí, o ostatních bytostech nemluvě.

Nechci tady a teď rejpat do karantén a roušek a vůbec, jen se ptám: je horší smrt z covidu-19 nebo z vyplašení?

V. Čermák 4.8.2020 11:06

Myslím, že článek není o smrti, ale o příležitosti zastavit sa, zamyslet se a možná pak něco začít dělat jinak.

Z. Lapil 4.8.2020 12:50

Nejsme ve při.

J. Anděl 4.8.2020 17:27

Příležitost zastavit se jsme měli i předtím, ta je vždy v přítomnosti, nikde jinde.

Teď jsme měli povinnost zastavit se. Jako když si člověk zlomí nohu a má jí v sádře - tak teď jsme měli sádru všichni. Na tom samotném faktu nevidím nic báječného.

Samozřejmě je zdravé brát si z každé zkušenosti to lepší a přínosné, o tom není sporu, je to lepší, než nadávat a fňukat.

V. Čermák 4.8.2020 19:12

Báječné není správné. Spíš, že v každém Zlém je něco Dobrého.;-D

J. Anděl 4.8.2020 19:58

To je.

Já zatím nemůžu s čistým svědomím napsat, že nechci návrat do časů před Covidem, jako to napsala autorka. Ale pracuju na tom, abych mohl.

Racionálně vím, že se tam už nikdy nevrátíme. Celá ta záležitost ve mně ovšem vyvolala mocnou deziluzi ohledně naší svobody a minimálně část mé duše by si přála vrátit se do blažené nevědomosti před Covidem, kdy jsem si myslel, že alespoň nějakou svobodu a kontrolu máme.

Jiná část mé duše mi říká - nádech, výdech, ta deziluze je v konečném důsledku užitečná, přestaneš plýtvat energií v místech a směrech, kde to nemá cenu.

Vám osobně jako diskutérovi, který fandí Babišovi, mohu k tomu dodat, že jakkoliv já mu nefandil, jeho kritika opozicí mi ve světle změn, ke kterým došlo a dochází právě teď po celém světě, připadá dětinská.

J. Nevrkla 4.8.2020 9:19

No někteří to budou vidět jinak. Třeba ten, kdo přijde o práci a těžko bude hledat jiný zdroj obživy, komu zkrachuje podnikání, kdo přijde o úspory či perspektivu pro sebe a své potomky.

A. Pakosta 4.8.2020 8:02

Úžasně dojemné, paní Emingerová. Zbývá snad už jen pokleknout před Babišem a políbit mu boty, z vděčnosti za to, jak nás dokázal lusknutím prstu všechny krásně zklidnit. Protože to "zklidnění", kterým nazýváte nucené vypnutí ekonomiky a veřejného života celé země, nepřinesl nějaký virus, ale politici. A vypadá to, že se chystají to zopakovat.

A pak - rozumný člověk žádné zklidnění nepotřeboval, protože ani předtím nešílel v honbě za jakýmsi zlatým prasetem spolu s tisíci svých fejsbůčkových "přátel" a twitterových nohsledů. To, že jste náhle s údivem zjistila, že život je krátký a je dobře prožít si každý den, jako by to byl ten poslední (neboť on klidně tím posledním být může), je fajn a jistě k dobru nejen Vašemu. Spousta lidí to ale věděla už dávno - viz výrok Jana Wericha:

Jakožto doživotní majitel jednoho života mohu říci, že život vždycky stál, stojí a bude stát za to, aby jej člověk prožil. Ono se s ním popravdě ani nic víc dělat nedá.

J. Simandl 4.8.2020 8:16

Přesně tak, pro někoho nebylo třeba této tzv. "pandemie" k tomu, aby si člověk uspořádal život.

D. Bystriansky 4.8.2020 11:36

R^

D. Bystriansky 4.8.2020 11:38

Patří pod pana Simandla;-)

V. Čermák 4.8.2020 11:13

No ano. Ekonomiku vypnuli politici, kupodivu na celém světě a také uklidňovali lidi. Takže nemusíte klekat před Babišem, ani Němci neklekají před Merklovou a Francouzi před Macronem.

I. Pávek 4.8.2020 7:58

Ano, tu fotografii mám nadstavenou na počítači jako uzavírací obrazovku mnoho let a vždy když otevřu počítač mi naskočí. A vždy se zamyslím kde tam jsme s našimi problémy. A taky že Země tak vypadala za dinosaurů a bude tak vypadat i po nás, za vlády krys. Všechno k tomu spěje.

V. Dosoudil 4.8.2020 7:54

Jako návod ke ztrátě nálady, chuti k životu a rezignaci je tento článek dokonalý. Pokoru vidím v úplně jiné dimenzi.

M. Krátký 4.8.2020 3:54

Hezké dobré ráno všem R^R^R^