18.1.2021 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

FEJETON: Boj s minulostí

Chtěla jsem původně psát o něčem jiném – o tom, jak mě při pohledu na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii na Staroměstském náměstí zaujal nově vztyčený mariánský sloup, ale ráno jsem se v novinách dočetla, že společnost HBO stahuje film Jih proti Severu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 15.6.2020 12:58

To je právě ten průšvih.. Ono je totiž velice snadné ".. o minulosti mluvit, a jednostranně poukazovat na to, co v ní bylo špatné " - to se přece u nás oficiálně děla po celých 30 let od sametovky a právě z toho důvodu se ty sochy dnes bourají.. Stejně jako v UeSeJ se po několik dekád v intelektuálských kruzích "mluvilo o tom" to co bylo špatně - a výsledkem je že se tam dnes nejen bourají sochy, ale drancují a hoří města..

Něco tomu očividně chybí, právě ta pluralitní diskuze, kde by se různé (všechny ) vrstvy společnosti dohodly nejen na tom je a bylo špatně, ale taky co bylo je a udělá se společně dobře.

Jenomže bez toho připomíná tento svět jen onu groteskní scénu z filmu Trhák, ve které stojí (do země) zaražený pilot, a režisér k tomu říká " Bouřlivou scénu jsme škrtli a do hloubky, jak vidíte, jdeme"..;-D

K. Salajka 15.6.2020 8:18

Což aby Helsinský výbor usiloval o zrušení embarga v našich TV /soukromých i veřejnoprávních/na okolnosti úmrtí Dorna a domáhal se spravedlivého potrestání vrahů tohoto afroameričana ? Nebo budeme přidělovat nadále lidská práva jako myšička kašičku ?

P. Victorin 15.6.2020 7:03

Fejeton obsahující rozumný názor...R^:-)[>-]