15.5.2021 | Svátek má Žofie


FEJETON: Bizár

9.10.2014

Viděl jsem muže, co si skalpelem zaživa rozříznul penis a jiného muže, který zpíval do ochraptění Óoooo, Makaréna a přitom poskakoval, oblečený v latexu. Viděl jsem ultimátní duckface Barbory Tachecí. A viděl jsem letošní podzimní předvolební kampaň. Na stupnici bizarnosti to má plusmínus stejné hodnoty.

Jediné, čemu se v kampani divím, je to lustrování kandidátů přes média. To je neuvěřitelně bizarní směs homeopatie, vúdú a víry v abiogenezi, nebo tak něco. Jedna paní si napíše titul před jméno, nato se ozve vysoká škola, že u nich ten titul nezískala, paní se ohradí, že ho má z jiné školy, dva dny tím všichni žijou, třetí den ta jiná škola napíše, že teda jo, médiama kolují scany diplomů a obrázky dopisů, a pak konec. O pár dní později čtu, že ta paní je podezřelá ze styků s lobbistou a veřejným nepřítelem, kterýžto styk se měl uskutečnit nějak velmi absurdně, na detailech nezáleží, ale bylo to cosi jako “chodila na porady do domu, kde sídlí firma, jejíž majitel nikdy nepopřel, že s dotyčným lobbistou byl na dovolené”. No a teď nějaká jiná paní měla potřebu vydat prohlášení o tom, že má aktivity v nějakém lyžařském středisku, kam jezdí nějací negativně známí lidé, ale to přeci ještě neznamená, že s nimi je nějak spojená. No a média mají potřebu tohle považovat za zprávu. Opravdu?

Opravdu???

Čert vem pitomé billboardy a ještě pitomější videa a úplně nejpitomější letáky, ale co mi hlava nebere, to je právě tohle chování médií, co z takových píčovin (pardon, chtěl jsem napsat “píčovin”) dělají témata a kauzy. Zkoumat, jestli se někdo nezná s někým, jehož žena kdysi okopávala karfiól na statku, kam jezdil Rittig, to je čistý bizár, to jsou dummy zprávy, vata nakašírovaná sádrou…

P.S. Jak jsem to dopsal, tak na mne vyběhla zpráva “Kandidátka ANO v Doksech měla sexuálního otroka”. No. A. Sakra. Co. Má. Bejt?

Převzato z webu Kuřecí con carne se svolením autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.