21.1.2021 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

FACEBOOK: Na cestě do totality

Kreténi ubozí, košťata rasistická, do hoven Afriky vás na měsíc strčit, ony by vás ty kecy přešly, fuj tajksl…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 7.7.2019 21:08

Němečtí Zelení otevřeně hlásají, že lidi, kteří jsou

členy AfD nebo AfD volí, je "třeba odstranit z veřejného prostoru". Jako předstupeň jsou zatím mazány ze "sociálních sítí" komentáře a ostatní výroky takovýchto lidí, restauracím a jiným podnikům, kde AfD chce uspořádat třeba večeři, je vyhrožováno, jsou jim rozbíjena okna a rozmláceno zařízení (o to se starají zelené Lidové milice, tedy Antifa), Antifa vyhrožuje dětem a jiným rodinným příslušníkům majitelů, a to i v zahraničí (Polsko). "Odstranění z veřejného prostoru" je jenom další stupeň, ke kterému pokrokové síly nepochybně v dohledné době přistoupí.

J. Anděl 7.7.2019 17:00

Už ne, už nemůžu.

Všechna ta přirovnávání banů na socsítích k vraždícím a likvidačním totalitám jsou tak trapná, že odpuzují ještě dřív, než si člověk přečte článek. Resp. v mém případě ani nepřečte.

M. Pechar 7.7.2019 17:25

Re: Už ne, už nemůžu.

Děláte chybu, že nepřečtete. Pakliže jsou z nařízení shora cenzurovány nepohodlné názory, je to jen krok k „cenzurování“ nepohodlných lidí; jednotlivá stádia? Dehonestace, vyhazovy, kriminály, popravy...

Proč vůbec „diskutujete“ pod článkem, který jste si nepřečetl?

J. Jelínek 7.7.2019 17:33

Re: Už ne, už nemůžu.

Někdo se chystá popravit Štěpánka? Vyvalte sudy!!! Ale vážně - ona tady probíhá nějaká diskuse? Nevšiml jsem si, zde probíhá regulérní souboj s kremelskými trolly, nic víc.

M. Pechar 7.7.2019 17:41

Re: Už ne, už nemůžu.

Štěpánek píše o Facebooku, ne o své popravě. Zkuste, prosím, diskutovat k věci.

J. Anděl 7.7.2019 18:58

Proč ne? Nesmí se to?

Ostatně můj příspěvek není diskuse. Můžeme ale diskutovat, jestli chcete, proč může dávat smysl nečíst články, které už jste četl mnohokrát. A jestli je tenhle jiný? Pak je chyba dát do motta oběhanou hlášku o nacistech.

Autorův boj proti Facebooku se mi dlouhodobě jeví dětinský a nafouklý. Zákon, který vlastníky serverů činí odpovědnými za obsah, považuji za špatný. Právo majitele serveru banovat ovšem považuji za správné.

Podobně jako u zdůvodnění soudu o nevhodnosti pokuty za prohlášení o vyžadování podpisu odsouzení ruské anexe Krymu u ruských hostů soudím, že trh je dost bohatý, aby člověk měl kde publikovat prakticky cokoliv. Normální kapitalismus, s výhradou ke zmiňovanému zákonu.

Jsou oblasti, kde se mi vývoj nezdá dobrý, viz aktuální článek pana Kechlibara z univerzitního prostředí, ovšem zrovna u Facebooku se Štěpánkem nesouhlasím. Nezávislost je vždycky trochu těžší než konformita. Fňukat nad tím je otravné. Nebuďme naivní jak dvanáctiletá aktivistka.

P. Grigar 7.7.2019 14:58

Odpusťte mi dotaz, možná hloupý..

.. a to jako na tom Facebooku či jak to jmenujete, musí mít svůj chlíveček každý?! Jinak přestává existovat? Tož to já su jako mrtvý?!

Cogito, ergo sum.. už zrušili, neplatí?

M. Pechar 7.7.2019 16:30

O to přece nejde

Jistěže nemusí, já ho taky nemám; pak se ke mně zprávy z pracovního kolektivu dostávají se zpožděním, ale přesto nechci mít s FB nic společného.

Nicméně o tom článek není. Článek je o tom, že FB neměří všem stejně a ani desetina toho, co prošlo jednomu, neprojde druhému, což je nemravné. A článek je také o tom, že k těmto křivým podmínkám došlo kvůli intervencím shora, což je ve svobodném světě nepřípustné; s ohledem na výsadní postavení FB obzvlášť.

F. Navrátil 7.7.2019 9:17

Není důvod k hysterii

Předseda ODS Fiala mluví distinguovaně, spisovně a umí správně používat příbor. Ovšem skutečnou tváří ODS jsou lidé jako starosta Řeporyjí Novotný nebo podřezávač radní Lang. Občané nejsou hloupí. Oni si to přeberou, ať už Facebook řádí v diskuzích jako kuna v kurníku.

M. Prokop 7.7.2019 12:46

Re: Není důvod k hysterii

Jistěže není důvod. Každá strana má své "exoty", obvykle i více a horší než ODS.

Pokud by občané skutečně nebyli hloupí, je spousta stran bez voličů, namátkově ANO, SPD, KSČ(M), Zelení, Piráti, lidovci, TOP, ....

F. Navrátil 7.7.2019 12:56

Re: Není důvod k hysterii

Takže dle vás jednohlasná volba je znakem moudrosti? Děkuji, již jsem takovou dobu zažil a důrazně nedoporučuji.

L. Novák 7.7.2019 14:31

Re: Není důvod k hysterii

Autora článku Štěpánka jsem vždy považoval za "exota ODS" a byla to i jedna kapka mezi dalšími, proč nevolit ODS...

D. Stirský 7.7.2019 8:55

Na FB je jedna skupina - o památkách v Česku. Občas tam přidám nějaké fotky. Jednou mně byly smazány - nedodržel jsem pravidlo, abych přesně označil místo pořízení fotek. A také jsem se nesvalil na zem a nekopal jsem nohama. Znovu jsem si přečetl pravidla skupiny a řekl jsem si: moje chyba.

Z. Lapil 7.7.2019 10:24

Re:

Jenže to je nezávisle kontrolovatelné kritérium, samozřejmě nebudeme-li trvat na tom, že "Někde v Evropě" je přesné určení místa. "Nesmí být urážlivé" je kritérium gumové.

Například: je následující odkaz vyvoláváním nenávisti? Je to socha Golema na Kuksu, v prapůvodu s nápisem Iure erui (právem jsem dobyl; čtěte tam i zpět) a v r. 1729 byla soudně označena za urážlivou.

https://www.turistika.cz/mista/kuks-pribeh-sochy-goliase/detail

P. Portwyn 7.7.2019 12:22

Re:

Ono jde především o to, že někomu je fotka s popiskem "někde v Evropě" smazána, zatímco jinému projde.

Pokud by kritéria byla objektivní, musí být smazány obě, nebo žádná.

Pravidla, která jsou pro každého jiná, žádnými pravidly nejsou.

M. Prokop 7.7.2019 12:47

Re:

Jde o to, zda někdo upozorní. A progresivisté jsou velmi výkonní udavači.

P. Portwyn 9.7.2019 16:46

Re:

No, nevím.

Mně jednou smázli na diskuzi s přihlášením z FB příspěvek, kde jsem ocitoval agresívní kydy kohosi - v uvozovkách a s jmenováním zdroje. Tak jsem jim napsal, koho jsem citoval a zda ho smáznou taky. Nestalo se nic - ten původní příspěvek tam zůstal viset.

Z. Lapil 7.7.2019 13:47

Re:

Tak.

D. Stirský 7.7.2019 14:08

Ty fotky smazal správce skupiny. Pořád je třeba opakovat: FB je dobrovolný a pro uživatele ZADARMO. Nikdo nikoho nenutí jej používat. Má své plusy i mínusy. A pak: z 90 % to mazání dělají nějaké softwary, které jsou poměrně “nedůvtipné”. Dáte tam fotku, co já vím, Hitlera a Stalina a napíšete hrůzách koncentráků a GULAGů a smažou vám to.

M. Pechar 7.7.2019 16:40

Re:

Když už píšete o pravidlech, jistě, neznalost nejen zákona neomlouvá, nicméně jak by se vám líbilo, kdyby jednomu porušování pravidel procházelo a jinému ne?

Aby bylo zřejmé, jak to myslím, uvedu velmi přehnaný hypotetický příklad: Představte si to tak, že jeden by tam dával porno (to je samo o sobě proti pravidlům), druhý fotky krajiny; ani jeden by neuvedl místo pořízení fotek, ale smazány by byly jen tomu druhému, protože neuvedl místo pořízení fotek.

A o tom se v článku píše – vyvoleným (těm se správnými názory) je tolerováno leccos, zatímco těm druhým jsou blokovány účty za předem nejasných podmínek (v době, kdy je nepohodlný názor dehonestován nálepkou nenávist...) za mnohem menší „prohřešky“, tedy pokud to vůbec prohřešky jsou; obávám se, že to nejsou prohřešky proti pravidlům FB, ale nepohodlné názory, klidně ve vší slušnosti formulované.

Tož tak.

K. Dvořák 7.7.2019 8:25

Na Facebooku řádí nadšení svazáci, kteří

si říkají elfové a neuvědomují si, že budou brečet, až je ten systém semele. Mohou se jit zeptat Pavla Kohouta.

J. Kulheim 7.7.2019 8:06

JSI MIMOŘÁDNĚ HLOUPÝ.

Autor: J. Richtter Datum: 6.7.2019 21:47

Já si to někdy uvědomuji. Zejména, když se do diskuse zapojí, veleduši podobní vám. Takový jsem se narodil. Právě na NP hledám moudrosti, a narazil jsem na vaše diskusní příspěvky. Včera jsem napsal, že sice nemáte rudou legitimaci, ale máte komunistické myšlení. Co mne k tomu vedlo. Pro mne je individuální svoboda na nejvyšším stupínku lidsdkých hodnot. Pokud chci svobodu projevu pro sebe, tak ji musím chtít i pro vás. Svoboda není bezbřehá. Je to především odpovědnost za sebe, svou rodinu a své okolí.

Socialisté mají také rádi svobodu, ale pro sebe. Odpovědnost za sebe , svou rodinu a své oklolí, rádi přesunou na někoho jiného. Ti, kteří nesdílí vaše názory, jsou blbové, burani, lůza, jsou mimořádně hloupí, odpad. Dokonce si myslíte, že píšete pravdu. Rozdáváte rady o které vás nikdo nežádá. Pro vás jsou lidé prvního řádu a druhého řádu .

Tak se chovali komunisté.

F. Houžňák 6.7.2019 16:06

Samozřejmě pravdaláska a všichni pokrokoví lidé

ječí, že Facebook je soukromá firma a může si dělat co chce, tedy v případě, že potlačuje názory jim nepohodlné. Ovšem předtím této soukromé firmě nařídili zákonem, že tyhle názory a vyjádření musí mazat, po pohrůžkou drastických sankcí. To je podle nich samozžejmě v pořádku. Jako za nacistů a bolševiků.

J. Matuška 7.7.2019 12:08

Re: Samozřejmě pravdaláska a všichni pokrokoví lidé

1*

B. Lukáš 6.7.2019 15:45

Doba planého žvanění.

"A.Einstein: Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů".

Tato doba již nastala, nebude na chleba a základní lidské potřeby, nebudou osobní kontakty a dobré mezilidské vztahy. Hlavně však, že bude dostupné žvanění či přeposílání planých textových nebo video informací prostřednictvím svých chytrých mobilů s přístupem na sociální sítě. Žijeme v podivné době plné tretek, odpadků a planého žvanění.

J. Matuška 7.7.2019 12:14

Re: Doba planého žvanění.

Pane Lukáši, jsem starej paprika, ale nové technologie s nadšením vítám. Analyzovat informace a potom si vybrat pro sebe TO vyhovující, není jednoduché. Ano, "myšlení bolí..."

B. Lukáš 7.7.2019 13:52

Re: Doba planého žvanění.

Možná, že jsem paprika ještě starší , nové technologie vnímám a vítám, pokud zkvalitňují život většině slušných lidí. Jsem si vědom, že mé názory -staříka mají stejnou hodnotu jako mlácení prázdné slámy, přesto mne dosud smysluplné myšlení nebolí, plané žvanění a fráze jsem však nikdy neměl rád.

M. Pivoda 6.7.2019 15:07

Vězte, že žijeme v technologicky intenzivní době

"... Facebook už dávno není platformou, kde si lidé povídají pouze o tom, kdo s kým chodí, kde byli na výletě, kam pojedou na dovolenou či co měli k obědu. Řeší se tu také politika, vede se tu politická soutěž a někdy doslova politický boj ...."

To je ale normální vývoj v jakékoliv oblasti. Tzn. normální z hlediska statistického výskytu, nikoliv žádoucnosti (srovnáváním se s nějakou normou).

Poučení spočívá v tom, že je velmi důležitý technologický náskok a pak můžete získat konkurenční výhodu před soupeřem. Strategií "klopýtání za vývojem", tj. napodobováním západu (či dříve východu), silnou konkurenční výhodu nikdy nezískáte. Ani vy, ani Česká republika. Kdo měl náskok, dnes diktuje podmínky.

P. Portwyn 7.7.2019 9:49

Re: Vězte, že žijeme v technologicky intenzivní době

Pane Pivodo, ten článek je o něčem jiném.

Nebo jste to myslel tak, že komu se nelíbí jednostranná cenzura, měl vymyslet Facebook sám a dřív?

M. Pivoda 7.7.2019 10:10

Pro Portwyna

Myslím to tak, že "cokoliv lze zneužít, bude zneužito".

Facebook byl pro byznys a politiku nezajímavý do té doby, než narostl do patřičné velikosti. Pak ho začali zneužívat jak pro byznys, tak i pro politiku. Facebook se bránil tím, že poskytuje a garantuje jen technologii, nikoliv (informační) obsah. Jenže ho pak politici tlačili do cenzurování obsahu, jinak, že ho zavřou. Mocenské páky na to mají.

Facebook je tedy nucen cenzurovat, aby v daném prostředí přežil. Ale jak? Porozumění přirozenému jazyku počítačem (umělá inteligence) zatím nezvládne sofistikovanější triky. Takže počítačová cenzura, například mazáním identifikovaných sprostých slov, se může jevit jako jednostranná.

Platí ale určitě to, že kdo technologii vynalezne a prosadí jako první, určitě může těžit z technologického náskoku.