15.9.2019 | Svátek má Jolana


EVROPA: Titanic ještě pluje

14.8.2013

V době mediálního šílení nad podivným pádem vlády, nad kroky pana prezidenta a nad činy "úřednické" vlády v demisi se mi o těchto dějích nechce psát. Nebo snad jen maličko.

V času svého působení v komunální politice jsem se přesvědčil, že i stotisícové město je, co se ovladatelnosti týká, Titanikem. Změnit jeho směřování, přibrzdit, zrychlit, to jsou procesy značně zdlouhavé. O státu to platí dvojnásob, ale jsme my ještě vůbec státem nebo spíše přehlíženou a stále peskovanou gubernií EU?

Z uvedeného vyplývá, že mne činy dočasné vlády příliš nevzrušují. Bědují a stěžují si samozřejmě ti sesazení z výnosných postů a pochrochtávají si nově dosazení.

A Titanic jede dál - přímo na útesy. Existenční otázkou je, proč a zda se s tím dá ještě něco dělat.

Na otázku proč si odpovídám: Protože Evropa zblbla - zahodila všechny tradiční hodnoty, rodinu, víru, přirozenou slušnost a soucitnost, pocit sounáležitosti, vlastenectví, úctu k své vlastní historii.

A tyto hodnoty nahrazuje něčím pro mne naprosto nepochopitelným. My, Evropané, prý odpovídáme za osud planety. Nesmíme produkovat oxid uhličitý. Musíme finančně i hmotně podporovat civilizace nám zjevně nepřátelské, nenávistné, nesmiřitelné. Rostlina, brouk, živočich, jemuž prý hrozí vyhynutí, je důležitější než existenční zájmy, případně i životy lidí. Musíme prý přijímat a živit imigranty ze zemí, v nichž se nemohou sami uživit - a to i takové, kteří nejsou schopni a ochotni pracovat a přizpůsobit se zvykům a právnímu řádu hostitelské země. A musíme se prý tak chovat k vlastním občanům, stejně neochotným pracovat a respektovat zvyky živitelů. Atd. atd.

A jsem u České televize, ale i u role většiny sdělovacích prostředků a poslední dobou bohužel i školství. Tyto zhovadilosti jsou nám denně vtloukány do hlav ze všech stran.

Nejsem schopen ani ochoten sledovat denně televizní vysílání. Kdykoliv tak ale učiním, jsem zakrátko šokován.

Například 11.8.2013, ČT 2 - dokument USA, Konec světa podle Nostradama. Velmi se omlouvám za výraz, ale tohle veledílo zaslouží název sračka. Kromě blábolů pseudovědců o kalendářích Mayů a podobně mne uchvátilo sdělení tvůrců "dokumentu", že hrozí totální roztání arktického ledu, čímž dojde ke katastrofálnímu vzestupu hladin světových moří.

Zde si dovolím připomenout učivo z fyziky cca páté třídy, kdy jsme se dověděli, že voda je látkou v mnoha ohledech neobyčejnou. V tomto případě, že specifický objem vody je nejnižší (specifická hmotnost nejvyšší) při 4 °C. Od této teploty do plusu i minusu již objem vody na jednotku hmotnosti v jakémkoliv skupenství stoupá.

Zmrzne-li tedy voda o teplotě 0 °C na led o téže teplotě, objem ledu bude o cca 10 % větší, než objem vody, jejímž zmrznutím led vznikl. Proto kry i ledovce plovou ve stavu, kdy 10 % je nad vodou, 90 % pod vodou.

Roztaje-li tedy veškerý plovoucí led (a tím arktický led led nesporně je), zmenší se změnou skupenství jeho objem, který byl nad hladinou i pod hladinou, o 10 % a hladina moří a oceánů se tudíž nezmění ani o zlomek milimetru. Zkuste si to v ledničce.

Tolik příklad. Podobné debilní bláboly běží ovšem na všech televizních kanálech denně 24 hodin.

Takhle se vytvářejí pocity strachu, provinění, takhle se naopak bagatelizují reálná nebezpečí, zkrátka takto se vymývají mozky.

Islám je prý mírumilovnou a přátelskou ideologií. Mám tu knihu a četl jsem ji, vím tedy, že toto může tvrdit pouze idiot, který neví, o čem mluví.

Homosexualita je prý něco, čím se lze pyšnit, dokonce je to vtloukáno do hlav už i školákům. Asi se lidstvo bude muset množit klonováním, neboť heterosexuální vztahy budou brzy nezákonné.

Všecko české je prý víceméně špatné, děláme jen ostudu. Pouze díky evropským dotacím se u nás něco postaví. Evropská unie zřejmě bere shůry nějaké hodnoty (něco jako mana), jež potom láskyplně rozděluje. Co se za ně staví, je samostatnou, a to dost děsivou kapitolou.

Příšerné větrníky, pole solárních panelů, a proto drahá elektřina. Všude řepka, a proto drahý olej i mouka. Vyhazování stamilionů kvůli různým chřipkám. Atd. atd.

Všechny tyhle nesmysly a všivárny šíří s chutí hromadné sdělovací prostředky, včetně těch "veřejnoprávních", jež ovšem financujeme povinně.

Nesdílím přesvědčení pana Hájka, že se jedná o velké spiknutí. Spíše jde o systematické šíření polopravd a lží nesolidní a nedovzdělanou novinářskou lůzou, dílem za peníze a dílem z blbosti.

Na druhou otázku, již jsem si položil, tedy zda se s tím dá něco dělat, odpověď neznám. Obávám se, že v naší pseudodemokracii, přiznávající veškerá práva jakýmkoliv agresivním nátlakovým skupinám na úkor dnes již menšinové skupiny občanů vytvářejících hodnoty, není šance na zvrat.

Titanic míří na útesy – někteří snad přežijí.Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.