11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

EVROPA: Přichází novodobá inkvizice

Něco je špatně: Zákony, které tvoří národní parlamenty, jsou vesele ignorovány nadnárodními koncerny. Lid ve volbách už neurčuje, kam společnost půjde. Určují to internetové společnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 8.1.2018 22:42

Evropa je na odpis

Jen mě mrzí, že jsme podnikali tak dlouhou a trnitou cestu od totality k totalitě. Jediný, kdo to věděl a varoval, byl Václav Klaus. Proto hloupí lidé nemají rádi chytré a vzdělané lidi.

I. Teren 8.1.2018 20:55

Autorka sa v napise myli

Prichadza nova totalita. Inkvizicia je len zaciatok.

P. Rudolf 8.1.2018 20:42

Boží

Autorka, jinak ředitelka společnost Next Finance s.r.o. (pokročilejší stupeň počítačové gramotnosti snad samozřejmostí), ve svých článcích téměř ředitelka světa (všechno ví, všechno zná), neví, co to jsou sociální sítě a soukromá společnost Facebook, a jak se na nich chovat.

A největší bomba nakonec - tato pravičáčka, hubou liberálka (ideální pro "svobodné"), se dovolává státu, aby zasáhl v její soukromé při. Tito pravičáci z leknutí nemají chybu.

M. Prokop 8.1.2018 20:50

Re: Boží

To jste agente jen zase něco nepochopil.

P. Han 8.1.2018 20:54

Re: Boží

Autorka píše o cenzuře soukromých zpráv, nikoliv toho, co veřejně vyvěsí. Do soukromých zpráv nemá nikdo co lézt. Jsem adminem jednoho fóra a členem několika dalších a do soukromých zpráv nemá přístup ani vlastník toho fóra. Ale neplačte, takových blbů jako vy se tu projevilo už několik dávno před vámi.

C. Horák 8.1.2018 22:11

Re: Boží

Jééé, Šichtařová neví, co jsou sociální sítě! A taky neví, jak se na nich chovat! A neumí bruslit! A dokonce chce, aby... ježíši, to je tak nechutné, že to ani nemůžu napsat... aby právo platilo pro všechny stejně!

Teda Rudolfe, pěkně jste si ji podal, jen co je pravda. To si za rámeček nedá!

Z. Koutecký 8.1.2018 19:37

Pláčete na nesprávném hrobě,

paní Šichtařová. Jediný správný postup je podat žalobu na porušení "listovního" tajemství. Pokud máte pravdu a pokud jsme ještě pořád demokratický a právní stát, tak byste měla tu při vyhrát. Při Vašem vzdělání, postavení a finančních možnostech je takový soudní spor i v našich poměrech pro Vás jistě realizovatelný. Váš článek o případném vítězství v takovém sporu by byl pak stokrát cennější a povzbudivější než pouhý nářek nad tím, co všichni stejně víme.

J. Kulheim 8.1.2018 19:53

Neraďte a konejte.

Paní Šichtářová nikoho o rady nežádala.

I. Širůček 8.1.2018 20:23

Re: Neraďte a konejte.

A vy jste její právní zástupce?

P. Han 8.1.2018 21:41

Re: Neraďte a konejte.

Myslíte, že nějakého potřebuje?

I. Širůček 8.1.2018 22:56

Re: Neraďte a konejte.

Mně se ptáte? Ptejte se jeho!

M. Mařák 8.1.2018 19:53

Re: Pláčete na nesprávném hrobě,

Propaganda katastrofismu je však mnohem jednodušší.

C. Horák 8.1.2018 20:08

Re: Pláčete na nesprávném hrobě,

Vy se žádných katastrof obávat nemusíte. Lahváče, cigára a Majora Zemana lidovým vrstvám dopřával i bolševik.

M. Mařák 8.1.2018 20:15

Re: Pláčete na nesprávném hrobě,

Vím, jasně, proto jsem v klidu a jen se tak bavím.

C. Horák 8.1.2018 20:00

Re: Pláčete na nesprávném hrobě,

Jasně Vydra, když už Šichtařová píše o nešvarech, ať je taky kouká napravit. Spravedlnost, svobodu slova a taky tudlenctu... prosperytu, žejo.

P. Harabaska 8.1.2018 17:45

Ano. Diktatura nemusí mít jen podobu

policajtských obušků na Národní třídě. Dnes by tam policajti měli beztak i řadu novinek, jak si to s demonstranty vyřídit. A udavači? Jeden morální a čistý politik-poslanec, který stále upozorňoval na to, že vezmete-li si účtenku v obchodě kvůli účasti v Účtenovce, stává se z vás EET-udavač, iniciuje přes duševně spřízněnou německou europoslankyni zkoumání )možná) nečistého dotačního obchodu jiného českého politika bruselským soudem. To udavač není? Všechno je relativní. Ale pravdu mají vždycky ti úhlavní demokraté.

C. Horák 8.1.2018 18:00

Re: Ano. Diktatura nemusí mít jen podobu

Ještě jste mohl přidat příklad, jak bývalí vězni z koncentračních táborů udávali své nacistické mučitele. Nebo ne? Že by tam byl přece jen nějaký principiální rozdíl?

P. Harabaska 9.1.2018 7:51

Re: Ano. Diktatura nemusí mít jen podobu

Opravdu chytrá odpověď, pane Horáku. Nebudete vy ten profesor Horák, za něhož se vydával ten Fučík?

L. Sindi 8.1.2018 17:37

Zasadni problem je, ze technologie se vyvyjeji tak rychle, ze se jim spolecnost nestaci prispusobovat (od sireni hudby, ubr, az po sireni informaci). Ti u koryt z toho maji hlavu v pejru a resi to represivne, misto aby splecnost vychovavali a sli prikladem...

M. Mařák 8.1.2018 15:03

Stránka bez reklam a šmíralů

http://vzor60.rajce.idnes.cz/bez_reklamy/#novinky1.jpg

Takto surfuji po netu, jen tu stránku z novinek jsem kvůli screenshot hodně zmenšil. S NoSkreipt v akci nefungují videa, ale to se vždy dá jednorázově nastavit, nebo dát do výjimek a dovolit to.

V. Lunák 8.1.2018 14:45

FB

Jestli facebook porušuje nějaké české zákony, lze zřejmě zjistit pouze prostřednictvím soudu. Považuji to v této věci za samo o sobě nepodstatné.

Nelze však dle mého názoru klást rovnítko mezi klasickou poštu, nebo v dalším kroku email a messenger facebooku. Prostřednictvím messengeru je možné velmi rychle oslovit neuvěřitelné množství lidí, kteří ani nemusejí být "přáteli" autora, přičemž transakční náklady na to je kontaktovat jsou v porovnání s ostatními možnostmi v podstatě nulové. Domnívám se, že opatření fb souvisí s nesčetnými případy především sexuálního obtěžování v minulosti. Případy vztahující se k soukromé korespondenci na fb, která byla znemožněna právě z důvodu obsahu slov s možným sexuálním podtextem, se v USA řešily minimálně již tak před 4 roky. Nejedná se tedy o žádnou novinku.

Z tohoto a dále věcného důvodu je pak zcela nesmyslné dávat tento problém do souvislosti s případným omezením nenávistných komentářů ve veřejném prostoru popř. s bojem proti tzv. fakenews.

M. Mařák 8.1.2018 16:29

Re: FB

Nelze si také nevšimnout skutečnosti, že sociální sítě takto postupují víceméně nedávno a dříve tomu tak nebylo. Je to podle mne způsobeno nikoliv tím, že nadnárodní koncerny jsou nad státy a dělají si, co chtějí, ale právě legislativní činností států jako jsou třeba USA, Německo a podobně, ve kterých řádně zvolení poslanci v parlamentech odsouhlasili příslušné právní normy, které činnost sociálních sítí svazují.

M. Prokop 8.1.2018 17:01

Re: FB

Taky bych to viděl na politiky a povyk všelikých neziskovek.

M. Mařák 8.1.2018 17:28

Re: FB

Přirozeně, neznám podnikatele, který by sám o sobě komplikoval život svým vlastním zákazníkům. To je proti jakékoliv logice.

H. Balzám 8.1.2018 19:22

Re: FB

Tak zrovna Cuknberk je takovej parchant, hubu plnou farizejské "morálky" a pocit vlastního božství.

M. Mařák 8.1.2018 19:57

Hotový Babiš,

zdá se, nebo co...

C. Horák 8.1.2018 17:50

Re: FB

Nesmyslné to není, protože souvislost je zjevná. Boj proti sexuálnímu obtěžování je jen záminkou marxistických totalitářů k omezení svobody slova. Jediné ospravednitelné omezení svobody projevu je to, které brání přímému a bezprostřednímu nebezpečí ("hoří" v plném kině, "pojďme je pověsit"...). Budeme-li považovat za nebezpečí i takový projev, který se může někoho obtěžovat, dotknout se jej nebo zranit jeho city, pak hranici mezi legitimním a nelegitimním projevem rozostříme natolik, že nebude žádná, respektive bude přesně tam, kde si ji právě vládnoucí mocenská klika zrovna bude přát mít. A to je cesta do pekla, proti kterému je nějaké obtěžování procházkou růžovým sadem. Snaha uchánit zpovykaný a blahobytem rozmazlený lid od jakýchkoli marginálních traumíček a bebíček povede k tomu, že v důsledku přijdou o mnohem víc. Stejně jako zahradník, jenž není schopen odříznout suchou větev, protože nechce stromu ubližovat.

I. Polák 8.1.2018 13:55

Existence iteligence vždy přináší i existenci demence!

Umělá - neumělá, čemu se divíte?

Mně spíš vadí, že slovo ko..mus se nemusí psát tak, jak ho zásadně píši já.

S. Rádl 8.1.2018 13:42

sichr je sichr

Ještě lepší je si pořídit poštovního holuba...

Š. Hašek 8.1.2018 13:21

Tak nám

předseda Ústavního soudu ČR sdělil, že je třeba se zaměřit na internet. Inu komunista.

Tak nám všedobro Halík sdělil, že každý kdo volí Miloše Zemana, by se měl zamyslel nad svým morálně občanským profilem. Inu zakomplexovaný majitel církevní licence (????), který by rád do politiky, ale je si vědom toho, že by ho volili jen jeho mladí studenti.