Diskuse
EUROGLOSA: Igelitkami to neskončí
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Už základní premisa je špatně autore.
Jak tady píše níže pan Mýval taška se vyrábí z polyethylénu a jejich spalováním vzniká strašně nebezpečná H2O a proklínaný CO2. To soudruhům zeleným poněkud uniklo. Plasty, které obsahují molekuly s chlorem se používají k výrobě např. známých to nafukovacích matrací a hraček. Je proto třeba vybombardovat Fatru Napajedla.
M. Kosejk
Re: Už základní premisa je špatně autore.
Jo - ale jen tohle uniká jen při vysokých teplotách a správném spalování ve spalovnách.
A na skládce (často černé) se to bude válet ukrutně dlouho.
Navíc markety používají i různé recykláty - z kterých bordel uniká i ve spalovnách.
Pane Wagnere,
je to doporučení EU nebo příkaz EU?To jen aby bylo jasno.
J. Jurax
Re: Pane Wagnere,
No, závazné doporučení, jehož uposlechnití se bude vyhodnocovat a neuposlechutí trestat. Od přílazu se liší tím, že jeho neuposlechnutí se trestá taky.
Mozna prisel cas pro Klause
odejit do igelality :D spolu s Patou Tluchoru.
A. Aichou 126
Vtipné
Pan autor patrně nikdy nenakupoval v Tescu, prodávají tam snad tři druhy dostatečné ekologických tašek, které jsou mnohem pevnější, než běžné igelitky a nevysypávají se z nich drobnosti, jako ze síťovek. Ale to samozřejmě člověk nesmí zapomenou si tu tašku vzít s sebou na nákup, přeci jen stojí 40 korun. Ale to pohodlí jít prostě bez tašky, no jo...
Re: Vtipné
Nezpomenu jak i na malem meste zacali par let po revoluci davat na nakup ty plastove tasky jako na tom 'vyspelem zapade' a jak to po par letech skoncilo, nikoli na ekologii ale na setrnost, holt zeme nebohatla jak si to naivove predstavovali.
Ted zase chodim nakupovat s taskou, se kterou chodila maminka nakupovat za komunismu a minule leto jsem nasel v baraku konvice na mleko, 3 a 5ti litrove, tak jsem je s ocekavanim budoucnosti omyl a pripravil az na ne prijde cas, jakoze nejspis prijde. Jako se vraciva moda, vrati se i ty konvice a mozna i vazene maslo, usetri se tim na obalech...
M. Mýval
Igeli? Igelit!
Igelit je polyvinylchlorid měkčený ftaláty. Na tašky se používá polyethylén. Igelit je jednoznačně škodlivý, neodbourává se a při pálení se tvoří dioxiny. Čistý polyetylén je inertní, rychle se rozkládá UV zářením a při spálení s dostatečným přístupem vzduchu vzniká jen voda a oxid uhličitý. Pokud ovšem není recyklovaný, v tom už je kdeco...
Re: Igeli? Igelit!
Tak to už je ale moc odborný výklad, s tím byste v Bruseli nepochodil. Heslo prostě zní: "Igelit je špatný, áááno?!".
eko taška z Billy
Koupila jsem si v Bille papírovou, chtěla jsem se zachovat ekologicky (i když na ní padl kdysi strom, barvy na potisku asi eko nebyly, vyráběli jí v Číně, kamiónem přepravovali sem a tam a kdo kdy viděl řeku pod papírnou, tak si o ekologii může nechat zdát). Za zakoupenou tašku jsem byla potrestána tím, že její cena byla o 50% dražší a hned po 5ti metrech se jí urvalo ucho.
Re: eko taška z Billy
Ano, a přesně tak ta "ekologie" (včetně OZE, hybridních automobilů, bezolovnatých pájek a podobných blbostí) funguje v praxi - za svoje peníze dostanete zmetek, který zdaleka nenahradí originál, má poloviční až třetinovou životnost, ale za to je nejméně 10x dražší. Tak si to přeberte. Já skutečně nechápu, že to tolik lidí dodnes není schopno pochopit.
Bruselští přiblblíci neví roupama...
Abychom neviděli po lese poletující platový pytlík nepotřebujeme rozhodnutí z EU! Ale zakáže-li nám Brusel plastové obaly, začneme kácet lesy na papírové pytlíky. To ať se raději všichni bruselští chytrolíni pořežou ekologickými střepy skla a vykrvácí!
M. Mýval
Re: Bruselští přiblblíci neví roupama...
Na větvích akátu napíchané pytlíky - nejstrašnější horor podle EU. Řešení? Popíliť
M. Kosejk
??
Tak tohle je další způsob argumentace, který mi připomíná ten další dnešní článkek o akátech. Opravdu se má jednat o zákaz všech igelitových obalů? Pochybuji.
A co se týká igelitek v marketech, klidně tam nemusí být - a vůbec nikoho to nepoškodí. Naopak ubyde zbytečný odpad. Copak je problém si do marketu přinést vlastní tašku? Nebo koupit papírovou?
Re: ??
Ne, jde o princip. Kromě toho se mi nezdá, že by se zrovna placené igelitky ze supermarketů povalovali všude kolem. To spíš ty mikrotenové pytlíky, ovšem kdo tady nejvíc prosazoval balené koblihy, nejlépe po jedné? Aha?
Jděme k jádru problému.
Kdo používá plastové obaly? Kdo vůbec používá plasty tam, kde dříve dřevo nebo papír? Kdo jezdí auty, která otravují ovzduší? Kdo používá elektřinu, vyráběnou převážně v tepelných elektrárnách a plundruje pro to zásoby ropy, plynu a uhlí? Kdo svítí zářivkami a úspornými žárovkami, ve kterých je rtuť? Kdo zamořuje moře a oceány odpadky? Kdo musí mít každý rok nový mobil a každých pět let nové auto, ač to dosavadní dobře slouží? Kdo cestuje neustále sem a tam po světě tak, že nebe je plné letadel a kondenzačních stop? Kdo chce žít stále pohodlněji, což ale způsobuje likvidaci přírodních zdrojů a zhoršování životního prostředí? Kdo nemá přirozeného nepřítele (než sama sebe) a proto se množí více, než dokáže příroda uspokojit? kdo je tedy největším nepřítelem přírody?????
Člověk!!!!!
Kdybych však napsal, že je třeba podniknout kroky k omezení počtu lidstva budu v lepším případě za sociálního inženýra, v horším případě za fašistu.
K zamyšlení však moje řádky jsou.
Re: Jděme k jádru problému.
Na to vždy odpovídám - jděte lidem osobním příkladem, a předveďte na sobě a skupině svých blízkých, jak si to konkrétně představujete. Potom se nad tím možná bude ochotný někdo zamyslet. Bez toho jste v pouze lepším případě pomýlený sociální inženýr, v horším případě zrůda plánující genocidu lidstva (a že jich mezi Zelenými je). Tak si vyberte, kam patříte, není to zase tak složité.
A. Nikoloki
iNoviny
Už se těším na dvacet dekagramů šunky zabalených do iDnes …
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz