Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

MK

Mohou si uspořádat vlastní mistrovství se Severní Koreou a Běloruskem. Nejlépe místo válčení.

MV

Zástupci teroristického Ruska, které už bezmála dva a půl roku vede útočnou válku za účelem uloupení území sousedního státu s jeho nerostným bohatstvím, na OH nemá co pohledávat a to pod jakýmkoliv statusem.

DM

Předseda MOV Bach je russká vlezdoprdelka, tak musel před Putinem udělat alespoň gesto, aby si zasloužil jeho nehynoucí přátelství. Sportovci země, která vede válku, nemají na olympiádě co dělat.

VC

Jo vlezdoprd0lkou Bach je, odvolal bych ho. A ano původně za olympiády v Řecku se neválčilo.

Tak by to mělo být. Rusové na olympiádu nepatří, jde o válku útočnou.

Jestli patřili na olympiádu západní sportovci když válčili v Iráku, nevím, přece jen nešlo o obsazení a připojení ůzemí, a Sadám byl vrah a diktátor, ale lidé tam umírali.

JJ

J96u32r32a 10J43u20r96a76x

17. 6. 2024 19:36

Tak mne napadá - olympijské hry v roce 1940 se měly konat nejprve v Tokiu, leč Japonsko se jich samo v roce 1938 vzdalo; již předtím byly pochybnosti, zda by bylo přípustné je tam konat kvůli japonské agresi v Číně. Pak bylo konání přiřčeno Finsku, leč nakonec se tam kvůli druhé světové válce nekonaly.

A teď hypoteticky připusťme, že by se tam ve Finsku nebo Tokiu konaly. Tehdy - létě 1940 - byli ve válečném stavu jen Velká Británie, Francie (ta jen do 22. června kdy se vzdala); Belgie (kapitulovala 28. května) na straně jedné a Německo (a Itálie od 10. června) na straně druhé. Dánsko, Holandsko a Norsko už před Němci kapitulovaly. Válka byla pořád ještě omezenou evropskou záležitostí.

No a teď - odhlédněme od jistých technických potíží dopravy sportovců do Finska, konaly-li by se tam - patřilo by Německo a Itálie jako nesporní agresoři na tyhle olympijské hry? A patřil by tam tehdejší SSSR, ukousnuvší si krátce předtím kus Finska a velký kus Polska? A vlastně patřilo by tam Japonsko se svou agresí v Číně, i když by je případně pořádalo?

PD

SSSR, Rusko a olympijské myšlenky, to vůbec nějak nejde dohromady.

Foto

A20. 96R25e83n16j13a59s48c29u

17. 6. 2024 17:04

Zajímavé ME se může účastnit Turecko, které doposud okupuje čtvrtinu Sýrie a OH se může účastnit Turecko i USA, které jim s tou okupací Sýrie pomáhají a ještě kradou Sýrii ropu. Podobně se těchto akcí může zúčastnit Ázerbájdžán, který před pár měsíci anektoval celý Náhorní Karabach a další části Arménie. A zajímavé je, že USA, které dvacet let okupovalo Afghánistán či osm let okupovalo Irák a k tomu ještě další země a způsobili smrt minimálně 4,5 milionů osob se po celou tuto dobu mohly bez problémů zúčastnit všech a akcí a nikdo z dnešních náhle se probudivších humanistů ani nepíp. A to platí také na všechny země, které v tom USA pomáhaly...

PD

To je zase snůška lží ...

Pohádka o kradení syrské ropy, Náhorní Karabach nebyl součástí Arménie, USA neokupovaly Afghanistán, rozbordelený Rusáky, mrtví (pánbůh ví, kolik) způsobily hlavně místní, ....

KK

No a brzo budeme mít dvě či více mistrovství světa, dvě či tři olympijská klání a možná i dvě, možná tři mistrovství Evropy v čemkoliv.

PD

Možná budeme, ale zatím to na to nevypadá (ač by Rusáci asi byli rádi).

FN

Jasné je jedno. I kdyby válka na Ukrajině neprobíhala, Rusko by se hokejového a fotbalového mistrovství, stejně jako OH, nesmělo zúčastnit. Kdo je toho schopen, pamatuje si určitě na příval protiruských sankcí pod nejrůznějšími záminkami dávno před konfliktem USA a Ruska na Ukrajině.

PD

O tom přívalu se vám zdálo, nebo je to z nějakého rusáckého zdroje?

KF

K40a56r64e18l 28F75i12l80i78p

17. 6. 2024 13:25

Parádní agitka, Šafr by se nemusel stydět.

PB

P21e53t58e 90B44r32i94c75h

17. 6. 2024 10:49

Při vší úctě k výkonu našich hokejistů a radosti z jejich zlatých medailí byl šampionát s vyloučením sborné jako korida s vyloučením býka.

TK

V antickém Řecku vyhlásili příměří, po dobu her. Jinak se válčilo pořád. Nebyl to špatný nápad. Anglicky by to zřejmě bylo Games over Wars...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz