6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

ESG: Společenská odpovědnost nebo ideologický diktát?

„Už dávno neplatí, že investoři posuzují firmy pouze na základě zhodnocení svých vkladů nebo výše vyplacené dividendy. Čím dál větší váhu při rozhodování o investicích a půjčkách mají faktory, které se nedají změřit penězi.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Dubravský 4.8.2022 23:51

No, o takovém ministerstvu dopravy je už dlouhá léta známo, že pokud vám tam upadne tužka, tak se pro ni nemáte ohýbat.

J. Jurax 4.8.2022 22:08

Doba vymknuta z kloubů šílí, blbost vykvetla a vydala plody.

Ideologie opět vítězí nad rozumem a woke bu$eranti, queer, intersex, pansex, asex, nebinární, genderové fluidní osoby a další vládnou - a na koho tyto nikým nevolené nátlakové skupiny jako Pride Business Forum prstíkem ukážou, sníží se mu rating.

No a zhmotněním této vize je dnes ESG, tedy „environmentální, sociální a správní skóre“, jež je na úrovni EU nesena Směrnicí o nefinančním reportování CSRD. Co je CSRD eurobuzerační peachovinu si počtěte na https://csrd.cz/vse-dulezite-o-csrd/

A managoři ČEZ si pokáleli nohy hrůzou, že se na ně banky budou mračit, když nebudou podporovat a propagovat sexuální úchylky.

P. Brich 4.8.2022 15:27

Jsem pro rozšíření na LGBTIQ+PS, tj. o pedofilii a sodomii. Ani tyto úchylky/úchyláci nesmějí být diskriminováni!!;-€EU;-O

J. Jurax 4.8.2022 22:20

Jo, nemělo by se zapomínat ani na heterosexuály. Ani tato dnes už sexuální úchylka by neměla být opomenuta. Se zvláštním důrazem na bílé heterosexuály.

P. Kubáč 4.8.2022 14:54

Když (kvůli upřednostňování ideologie před zdravým rozumem ) krachl "socialistický tábor" - zbytky rozvrácených ekonomik koupil a znovu rozběhl demokratický západ.

Až (kvůli upřednostňování ideologie před zdravým rozumem ) krachne "demokratický západ" - zbytky rozvrácených ekonomik ( pravděpodobně ) koupí a znovu rozjede Čína

Bůh nás ochraňuj.

M. Hanko 4.8.2022 13:02

A pozor, dnes píše zde na NP paní Šichtářová, že Evropská centrální banka vyjádřila nelibost, že Evropské banky nehodnotí své klienty podle těchto "nefiskálních kritérií" dostatečně důrazně! Takže bude hůř, banky budou muset vyhovět...

M. Sedláček 4.8.2022 11:42

Nechutné vydírání, dobývání výpalného a gangsterismus v praxi. Banky se k obchodně nevýhodnému vydírání ochotně a nepřekvapivě připojily, budou zachráněny z peněz daňového poplatníka jako vždy. Devianti všech zemí, spojte se!

P. Brecík 4.8.2022 12:36

Tak už víte, proč zrušili SBERBank a další ? Kdybychom dedukovali, KDE = v která části světa zvítězil sprzněný marxismus, bylo by to rychlé. !! Z toho potom vyplývá, že nenávist k Rusku je vlastně jen závist. EU/USA jim závidí ( a potřebuje ) jejich nerostné suroviny. Také hodnoty: Vlast - historie - rodina - víra.

M. Sedláček 4.8.2022 13:50

Na rozdíl od vás si nemyslím, že Rusko je lék na západní komunismus. To je výběr mezi exkrementem a hovnem.

F. Navrátil 4.8.2022 11:26

Další klacek pod nohy evropským firmám, které postupně ničí neekonomická kritéria. Až v lidech bouchnou saze, to bude veselo!

L. David 4.8.2022 11:04

Brzy nás budou ze satanem ovládané bruselské komise hodnotit podle počtu uzavřených sňatků mezi LGBTIQ muži a domácími prasaty.

Konec světa je blízko!!!!

B. Rameš 4.8.2022 10:38

Nechutné svinstvo. Už jsme fakt na úrovni reálného socialismu neblahé paměti. Osobní vzkaz všem jinopichům+ : je mi srdečně jedno komu, kam a co strkáte nebo nestrkáte, ale se svým idiotským rojčením jděte už do místa, kde končí trávicí ústrojí. Pro ty, kteří se chopili příležitosti ukájet svou touhu po moci skrz módní vlnu adorace, propagace a protežování lišismu: jste k zblití.

M. Sedláček 4.8.2022 11:44

Myslím, že devianti za to úplně nemůžou. Novodobí komouši si je jenom vzali za rukojmí jako svého času třeba dělníky.

J. Jurax 4.8.2022 22:14

No, asi jak kteří. Ale jistě mnohým ta moc buzerovat dělá dobře ...

L. Zídek 4.8.2022 10:30

Západní svět řídí velmi malá minorita úchylů a podle toho to tak vypadá. A pak se divte Putinovi a Orbánovi....

P. Pepax 4.8.2022 11:23

R^ souhlas, taky mám pocit že kormidla ovládají úchylové všeho druhu.

P. Hák 4.8.2022 10:26

Nojo, takže časem asi dostane hypotéku jen pár, v nichž aspoň jeden není normální heterosexuál, že?

Protože normální heterosexuální pár žádné "aktivity na poli LBGT+" nevyvíjí a tudíž bude "negativně hodnocen".

J. Jurax 4.8.2022 22:38

V tomto národě je vyvinuta schopnost obcházet úřední peachoviny a buzeraci a dělat si z nich srandu. Takže i na tuhle europeachovinu se najde recept.

Před žádostí o hypotéku holt muž začne chodit na dámské toalety tvrdě že se cítí ženou, kdežto žena se prohlásí za asexuální lesbu. A oba si od patřičné nátlakové LGBTQ+ neziskovky za mírný peníz nechají vystavit patřičná potvrzení. S razítkama! A levná hypotéka bude! A posichrují si to notářsky ověřeným potvrzením, že svým eventuálním dětem umožní svobodnou volbu pohlaví ještě před nástupem do mateřské školky.

O. M. 4.8.2022 10:21

Autor zmiňuje ČEZ (to je v této době takový oblíbený otloukánek), ale ono se to týká všech větších firem. Časem to budou úplně všechny firmy, a obávám se, že potom přindou na řadu VŠICHNI žadatelé o úvěr.

Chcete hypotéku? A máte střechu dostatečně zazeleněnou (třeba mechem)? A máte doyt zelené plíssně na stěnách? Ne? Tak smůla.

Lidová Čína, evropských socialistů vzor.

P. Hák 4.8.2022 10:28

Tohle ale nejde z Číny, to si vymýšlí Západ sám.

Myšlenková schémata fanatiků jsou zřejmě všude stejná a zatímco v minulosti bylo na Západě "out" bý fanatikem, dnes se to dere do mainstreamu.

J. Novák 4.8.2022 9:02

Propojení energošmejdství a energošmelinářství s energolichvou a neoliberálním aktivismem za tichého souhlasu vlády fialové bídy a zmaru není nic překvapivého. Přijde čas a zúčtujeme SPOLU.

E. Tkadlec 4.8.2022 8:59

Jenže banky, které jsou soukromé, tento bruselský diktát mohli odmítnout. To se nestalo, protože žijeme v době, kdy se politická moc a bankovní kapitál začínají ochotně propojovat, neboť to vyhovuje oběma.

P. Diviš 4.8.2022 9:41

Mohly͇, ale neodmítly.

E. Tkadlec 4.8.2022 9:54

Dík za opravu.:-)

M. Sedláček 4.8.2022 11:51

Zisk bank je sice soukromý, ale jinak je to uregulované téměř socialistické prostředí napojené na stát/eu. Ztráty bank jsou potom hrazeny daňovým poplatníkem. Výsledkem je tohle anti-obchodní chování. Budeme se ještě divit, jak tohle skončí.

V. Dosoudil 4.8.2022 8:33

Mlčení k tomuto znamená pasivní podporu šiřitelů zrůdných ideologií, stupňujících agresivitu. Smutný a odrazující je zejména postoj politiků, kteří se tomu zbaběle podvolují. Mohli bychom se chláchot, že jde o vlnu hlouposti, která odezní, kdybychom už jednou něco podobně hanebného neprožili a neznali katastrofální dopady.

V. Dosoudil 4.8.2022 8:23

Graduje to. Včera jsem dostal mailovou zprávu z Booking. com s předmětem Cestujte s hrdostí "Zasloužíte si být sami sebou, ať už jste kdekoli. S programem Travel Proud usnadňujeme LGBTQ+ cestovatelům poznávat svět". Dalo mi velkou práci najít komunikační kanál, kterým jsem firmě odepsal, že podobná sdělení považuji za skandální a urážlivé chování k zákazníkovi. Jak hrozně tyto praktiky připomínají vnucovanou ideologii v prožitém komunismu. Nenechávejme si to líbit.

J. Novák 4.8.2022 9:08

To jste si troufl hodně. Nezapomeňte, jak za totality umí zatočit s nepřáteli těch správných myšlenek.

V. Novak 4.8.2022 9:52

Pokud sedí na Booking.com nějaké aktivní aktivisto, pak můžete mít pro příště smůlu a nezabookujete si.

J. Bunes 4.8.2022 10:42

Ihned po obdržení této zprávy jsem účet na Booking.com po 13 letech zrušil.