24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Svobodná imigrační politikaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 83, poslední: 25.4.2015 21:51, přehled diskusí

Kdepak:
Autor: R. Urban Datum: 25.4.2015 20:27

Jestli to chápu správně tak nemám co kecat do toho kdo může a nemůže přicestovat a usadit se v ČR. Protože ten kdo je chudší a tmavší než já má absolutní prvo na vše a svobodu, o které mě se jen zdá protože jsem bílý muž z Evropy, tedy ten, kdo se provinil svojí schopností se vzdělat a být úspěšný a bohatý a mám povinnost zachránit každého kdo je na tom hůř než já. Nasrat.

Je politováníhodné, jak pár:
Autor: J. Pražák Datum: 28.3.2015 7:42

demagogických tro(t)lů rozvrátí věcnou diskusi. A jsou to vždy ti stejní: Holič, Landa, Novák, Netzer. Už se mi ani nechce do diskuse vstupovat Neviditelného psa číst.

Re: Je politováníhodné, jak pár:
Autor: S. Landa Datum: 25.4.2015 21:51

Nevšiml jsem si, že by někdo z nás čtyř byl v této diskuzi přítomen. Asi tentokrát na Vaši omezenost poukazovali jiní...

Je politováníhodné, jak pár demagogických :
Autor: J. Pražák Datum: 28.3.2015 7:39

tro(t)lů rozvrátí věcnou diskusi. A jsou to vždy ti stejní: Holič, Landa, Novák, Netzer. Už se mi ani nechce do diskuse vstupovat.

Je politováníhodné, jak několik demagogických :
Autor: J. Pražák Datum: 28.3.2015 7:36

tro(t)lů rozvrátí věcnou diskusi. A jsou to vždy ti stejní: Holič, Landa, Novák, Netzer. Už se mi ani nechce do diskuse vstupovat, ani Neviditelného Psa číst.

A dál:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 21:07

vízová povinnost je sice možná ponižující, ale jde o bezpečnostní prvek, jenž má své opodstatnění. Ostaně bez víza se do USA nedostanete, uvalila ji na občany ČR i Kanada (a čacká EU držela hubu a neječela o diskriminaci a porušování práv, jak ráda činí).

Celkem vzato je toho hodně a fundovaně napsáno (ale taky po ém soudu trošku neuspořádaně a zmateně), ovšem s tezemi v článku bych si dovolil hluboce nesouhlasit.

A dál:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 20:58

"Pokud si muslimové chtějí místo našeho občanského zákoníku uspořádat svoje soukromé vztahy podle práva šaría, proč by nám to mělo vadit?"

Protože zákon platí pro všechny, co tu žijí nebo žít chtějí. I ten občanský. Navíc právo šaría semtam našim zákonům odporuje.

Stavění práva šaríja na roveň tradicím křesťanským, libertariánským či moravskoslováckým je fatální omyl. Tradice jsou tradice, kdežto právo šaríja je de fakto zákoník.

Re: A dál:
Autor: J. Schwarz Datum: 27.3.2015 22:48

pokud by opravdu CHTĚLI, pak proč ne! Ale faktem je, že dost muslimů v británii, německu či Francii / hlavně muslimek / by domluvené sňatky či sňatek výhradně s muslimem klidně oželely, komunitou jsou však donuceny a stát zemské zákony nijak nevynucuje, spíš dělá mrtvého brouka. Pak jde o nezastřený kolektivismus a rezignaci na ochranu práv jednotlivce, protože stát, namísto toho aby se rázně zastal děvčete nuceného do sńatku nebo do nošení šátku dá ruce pryč a řekne, že je to věc muslimské komunity. A to je pak průser!

Re: A dál:
Autor: J. Jurax Datum: 28.3.2015 0:00

Máte pravdu.

Jenže zasáhne-li stát, tedy má-li zasáhnout, jednak musí být žalobce - někdo si musí stěžovat, mít odvahu si stěžovat, žádat o pomoc, vypovídat, mít důkazy, jednak stát pak musí odolávat jekotu obránců práv, multikulturníků, obránců náboženských svobod zákony garantovaných a v neposlední řadě hněvu muslimů, případně pouličním nepokojům a násilnostem.

Ono i u nás kolik je případů domácího násilí - a to ještě není vyfutrováno náboženstvím - nezjištěných, nežalovaných ...

Právě proto říkám - nedopustit přemnožení muslimů nad kritickou hranici.

A dál:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 20:52

"Vždyť Němci, Holanďané, Britové, Irové, Italové nebo Hispánci tvoří pevnou součást hrdého amerického národa."

Ano, ovšem to vesměs nejsou muslimové. Je otázka, zda stejně pevnou součást hrdého amerického národa tvoří i moslemíni - třeba ti čečenští bratři z Bostonu.

A dál:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 20:48

" imigrační vlnou z Ukrajiny klesnou mzdy ve stavebnictví, nevysvětlí nám to, proč má stát větší povinnost zrovna vůči domácím zaměstnancům ve stavebnictví oproti povinnosti vůči všem ostatním obyvatelům, kteří jsou spotřebitelé výrobků tohoto odvětví a kteří budou nakupovat za nižší ceny (viz výše)."

No, vytěsní-li imigrovaní levní zaměstnanci ty tuzemské z trhu práce, ti tuzemští zůstanou na krku sociálnu zajišťovanému státem. Který od levnějších zaměstnanců navíc získá míň daní.

A vliv levnější práce na ceny není tak přímočarý, jak si malujete.

No jo:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 20:42

"že stát z pohledu liberálů a konzervativců nesmí rozhodovat o tom, kdo přebývá na jeho území, pokud dodržuje zákony."

No tak si napíšeme a demokraticky odhlasujeme zákon, že na jeho území nesmí přebývat muslimové, cikáni, zrzaví nebo nemocní AIDS - a vyhoví to pohledu konzervativců i liberálů. Zákon je zákon ...

Vážený autore, prosím Vás oficiální stanovisko:
Autor: J. Pražák Datum: 26.3.2015 14:49

Strany Svobodných, v jejímž vedení jste, k dnešnímu skandálnímu článku. Zajímalo by nejen mě, ale i ostatní voliče podrobné vyjádení Strany Svobodných k jednotlivým uveřejněným tezím. V případě, že je článek v souladu s oficiální politikou svobodných, ztratíte nejen můj hlas v dalších volbách.

Re: Vážený autore, prosím Vás oficiální stanovisko:
Autor: J. Vlček Datum: 26.3.2015 16:52

Je dobře, že nás svobodní seznamují se svými postoji k imigraci, obzvláště k muslimské, neboť teď teprve je mi jasné, že svobodné v žádném případě nikdy volit nebudu.

Re: Vážený autore, prosím Vás oficiální stanovisko:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 21:08

Můj taky.

Autorovi doporučuji ke studiu:
Autor: J. Pražák Datum: 26.3.2015 13:07

informace o natalitě v Africe. I kdyby Evropa každoročně zabezpečovala 10 milionů nových ekonomických i jiných imigrantů, tak by v Africe stále obyvatel a tím i imigrantů přibývalo. Pokud se budou mít v Evropě díky "sociálním státům" lépe než v Africe, tak jich bude exponenciálně přibývat. Do několika let se Evropa stane v dnešním měřítku obtížně obyvatelnou, zejména co se týká bezpečnosti, hygieny, kvality bydlení, pracovních příležitostí, snesitelných daní, kulturních zvykostí,.... Během posledního století se počet obyvatel Afriky zdevítinásobil na současnou miliardu a přírůstek je exponenciální.

Viz např. http://www.zemepis.com/obyvafriky.php

Dále autorovi doporučuji přečíst korán a dějiny islámu. Zjistí, že kulturní odlišnost je nepřekonatelná do doby naprostého vítězství islámu (dharb al islam) a podřízení veškerého života šarii, což je stav , který si pravděpodobně ani autor pro sebe a své potomky nepřeje.

Re: Autorovi doporučuji ke studiu:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 21:15

Možná přeje, vždyť sám píše, cituji - "Pokud si muslimové chtějí místo našeho občanského zákoníku uspořádat svoje soukromé vztahy podle práva šaría, proč by nám to mělo vadit?".

No a až bude muslimů moc, jim nebude vadit uvalit i na něj právo šaríja. Neboť přece není Boha kromě Alláha a jen bloud by jeho učení vzdoroval.

Autor by patrně ve třicátých letech minulého století zastával názor, že by nám nemělo vadit, že Němci v Německu uplatňují norimberské zákony. Je to jejci vnitřní věc a koneckonců reichstag je demokraticky odhlasoval, že ...

Svobodný pohyb osob uvnitř civilisace:
Autor: J. Růžička 250 Datum: 26.3.2015 12:05

je prospěšný všem. Nemůžeme ho ale zaměňovat s invazí jiné civilisace, natož ne-civilisace.

Re: Svobodný pohyb osob uvnitř civilisace:
Autor: J. Pražák Datum: 26.3.2015 12:50

Takže jediné smysluplné řešení je ochrana vlastních hranic, když to za nás nikdo ani v EU neudělá. Ukázat na hranicích pas mi nevadí, ale vadila by mi taková "etnická a hlavně multi kulturní rozmanitost" jako je třeba ve Francii, nebo v Itálii (Marseille, Neapol), kde už člověk váhá, zda je ještě v Evropě.

Re: Svobodný pohyb osob uvnitř civilisace:
Autor: V. Kain Datum: 26.3.2015 13:16

Proč by nám mělo vadit,že muslimští imigranti chtějí uplatňovat své právo šaria? No tak to se povedlo.To bychom potom klidně mohli být benevolentní k jejich trestům a stínáním hlav na náměstích.Muslimové odvěcí nepřátelé křesťanů do Evropy nepatří.Už dneska si v některých velkých městech záp.Evropy připadáte jak někde na středním východě a nebo v Africe brrrr.

Svobodné:
Autor: F. Pavlis Datum: 26.3.2015 11:15

podporuji z nedostatku jiné alternativy na pravé straně politického spektra. Podobné příspěvky mě však znejišťují. Je to akademické uvažování bez respektu k souvislostem současného přesunu mas lidí.  To, čemu se říká "imigrace" , je dnes zoufalý útěk desetitisíců z rozvrácených zemí. Na ně se nabalují frustráti a dobrodruhové různých nových ideologií. Stát má ovšem jednu nezpochybnitelnou úlohu - a tou je bezpečnost svých občanů. Nikdo na světě ovšem nemá svobodu a právo stát se občanem kteréhokoliv státu. To je havloidní a vpodstatě levicová pitomost. To pan Pánek neumí, nebo nechce reflektovat. Souhlasím s postřehem, že se jedná o lehčí formu anarchismu.

Re: Svobodné:
Autor: R. Tichý Datum: 26.3.2015 11:58

Přesně napsáno.

Pohyb obyvatel může být přirozený a prospěšný pouze mezi okruhy založenými na podobných hodnotách a vyspělosti. Jinak je potřeba udržet pouze minimální úroveň pro zachování informovanosti.

Re: Svobodné:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 21:18

Lehčí formu anarchismu ... no nevím, zda lehčí, ale hlavně zjevně nikoliv lehkou formu diplomaticky řečeno pošetilosti ...

Z článku jsem dost v rozpacích:
Autor: R. Gramblička Datum: 26.3.2015 10:47

Autor tady popisuje utopii, která by snad mohla fungovat v zodpovědné společnosti, kde by se všechny země (nejen) Evropy vydali stejnou cestou. ve společnosti, která by si stála za svými hodnotami a výdobytky, dokázala je hájit a nekompromisně dbala na dodržování právního řádu. Dnes to ale fungovat nemůže. A ještě dlouho nebude.

Re: Z článku jsem dost v rozpacích:
Autor: R. Gramblička Datum: 26.3.2015 10:53

A k šengenu: pokud nefungují vnější hranice (a ty nijak zvlášť nefungují) nemá šengen smysl a je nutno se vrátit k hranicím jednotlivých zemí

Bude to, co dovolí národní státy. Vy to jen :
Autor: K. Janyška Datum: 26.3.2015 10:26

ještě nevíte... Dzp.

Sci-fi:
Autor: Z. Vydra Datum: 26.3.2015 10:16

Autorovy představy jsou založeny na stejně nesmyslných předpokladech jako představy o realizaci světovlády komunismu. Měl by se asi věnovat psaní sci-fi románů.

Re: Sci-fi:
Autor: J. Jurax Datum: 26.3.2015 21:22

Nikoliv scifi románů, nýbrž utopií. V jeho vizi je sice fi jako fikce, ale sci jako vědy ani špetka.

A kdyby si domyslel své názory a napsal to realistky, byl by to dost pochmurný postkatastrofický román - aspoň z našeho hlediska.

A co muslimky? Kolik těch jste potkal, koupil si od nich:
Autor: J. Chaloupka Datum: 26.3.2015 9:49

něco, bydlel s nimi?

Re: A co muslimky? Kolik těch jste potkal, koupil si od nich:
Autor: R. Langer Datum: 26.3.2015 12:59

Dobrá otázka... ;-)