26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

ESEJ: Střední Evropa, život bez identity

Je zvláštní a varovné, že středoevropské společnosti byly před více než sto lety v mnoha ohledech propojenější než dnes. Společnosti, oddělené po první světové válce ne podle pozitivních kritérií blaha a prospěchu obce, ale jen podle jazyka, pohrobci obou světových válek a vlastních totalitních selhání, se k sobě v současné době přibližují jen nesměle – a ne z vlastní vůle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Harabaska 26.8.2017 8:50

Re: Urban,vy troubo,najezte se nebo ožerte!

Vrána k vráně sedá, gauner gaunera si hledá.

V. Klepetko 26.8.2017 0:08

Re: Autor není Středoevropan

Nehlásí se k nám:-((((

V. Klepetko 26.8.2017 0:02

Autor k není Středoevropan

Svůj celkem zajímavý článek píše z pozice jakéhosi vnějšího pozorovatele, přečtěte si to pozorně, je to tak!

Potom je zde ale legitimní otázka... Potřebujeme prý úkol... Jakým ale právem a jménem koho nás chce vlastně autor úkolovat? :-)))

F. Žůrek 25.8.2017 20:00

Příliš mnoho kecání od autora

Problém je jednoduchý: Polsko, Maďarsko, Česko a Slovensko jsou brány jako druhořadí v EU. Když se mluví o dvou rychlostech, tak potom je to zřetelné - patříme k těm druhým v Evropě, k "opovrhovaným" - bohužel. Takže pořád lidé od nás utíkají na "Západ" a proč?

P. Han 25.8.2017 19:19

Re: Urban,vy troubo,najezte se nebo ožerte!

Myslím, že ho stále ještě má na výplatní pásce Diag Human.

J. Vlček 25.8.2017 18:55

Re: Tohle dát na Psa je házení perel sviním, viz diskuze

Pane Hane, tato dáma a intelektuálka, na kterou si stále hraje a leští si tím své ego, je pyšná na své vzdělání, které spočívá ve vystudování v dnešní době moderní fakulty o ničem a také k ničemu se hodící, vhodná však pro nějakou tu neziskovku, kde svoji důležitost náležitě uplatní. Nejste tedy rozhodně sám, komu je z takovýchto parazitů na zvracení.

J. Schwarz 25.8.2017 18:52

Tak úkol potřebuje...

pročpak odešlo těch "200 tisíc mladých, převážně vysokoškolsky vzdělaných mladých lidí" ze Slovenska? Inu proto, že jim šlo o vlastní peospěch! Proč by měli z jakési "solidarity" platit důchody "budovatelům komunismu"? Prostě taky využili postkomunistických nesmyslů podpořených "západem". Jedni využili možnosti vyměnit svůj politický kapitál za kapitál ekonomický, druzí zase "právo na bezplatné vzdělání" neomezené žádnými závazky. A není vůbec paradoxní, že titíž lidé, kteří když vládli si nechali za "úpravu poměru" od emigranta zaplatit i mateřskou školku se stali nejrozhodnějšími hlasateli "práva na bezplatné vzdělání", které je možné následně prodat na "volném trhu" za nejvyšší cenu. A proč ne, vždyť co poškodí "kapitalistický režim" je pro komunistu bezva zpráva!

A. Nový 25.8.2017 18:23

الله أغبار

Nikdo nemůže po zdejších žlučovitých dědcích a babkách (Rudáček/Hofman, Net zero a Václavíková) chtít, aby pochopili, že pozitivní vymezení se na základě společné kulturní identity, hodnot a vizí jsou o několik levelů výš, než vytváření bojůvek, hledání nepřítele a vymezování se vůči němu. Tyhle už dávno ovládá nějaký krysař, který je svádí flétnou naladěnou na imámovo vřískání při svolávání k modlitbám k Alláhovi, takže ten sráz nevidí. Nezbývá, než počkat, až dozraje další generace, nezkažená bolševickou malostí a nenávistností. Schopná fungovat i jinak, než na úrovni první signální soustavy a zastydlých emocí.

Ironií pak je i to, že jazyk, jenž považují za výsostný znak určující příslušnost k jejich skupině, používají začasté k tomu, aby vyřčené a psané nepochopili, překroutili a překroucené poplivali. Takže ani ten glorifikovaný jazyk neumí uchopit a účelně použít.

P. Han 25.8.2017 18:09

Re: Tohle dát na Psa je házení perel sviním, viz diskuze

Čtu-li texty ostatních zdejších diskutérů, musím konstatovat, že ve svém úhrnu nevyplodí tolik žluči, kolik jí přímo stříká z vás, Netzerové a Rudolfa. Pozitivní vymezení se na základě společné kulturní identity, hodnot a vizí? To je přesně to, co vy nechápete. Společná kulturní identita je právě ona křesťansko-židovská Evropa, kterou se snažíte anulovat. Tuto křesťansko-židovskou kulturu a morálku sdílí i ateisté, tyto kořeny tady prostě máme. Tisícileté prolínání národních kultur vytvořilo v Evropě unikátní civilizaci, z ní je odvozena i civilizace americká nebo australská. A vlastenectví? Máme tedy zatratit celou historii našeho národa, pokládat za lumpy nebo hlupáky všechny naše umělce i politiky? Vykořenit se, vymýt si mozek a poníženě čekat, až nám ho naplníte svou ideologií? To vy si hledáte nepřítele, vy se vymezujete proti celému národu! Vlastenecké častušky? Pokládáte naši hymnu za častušku? Co Smetanova Má vlast, Dvořákovy Moravské dvojzpěvy nebo Slovanské tance, Janáčkovy Lašské tance? Láska k vlasti je pro vás špatná? A to si dovolujete psát o bolševické malosti a nenávistnosti, když právě z té vycházíte? Snahu o likvidaci národní kultury a národního sebeuvědomění máte s bolševiky společnou. Vytváření "nového světa", kde by vládla vaše privilegovaná kasta. A k tomu se spojujete s kýmkoliv, kdo má snahu tuto civilizaci zničit. Stejně jako Stalin, stejně jako Hitler.

Ještě chvíli povídejte o svém "pozitivním vymezení se na základě společné kulturní identity, hodnot a viz" s vrahy a sebevražednými atentátníky. O tom, jak středověká nenávist, rasismus a šovinismus vašich islámských spojenců vytvoří z Evropy ráj na zemi. O tom, jak právě vy používáte jazyk k překrucování a lži. A - pokud jste skutečně placená zaměstnankyně některé z "neziskových" organizací, to všechno za peníze těch, proti kterým se vymezujete. Případně za peníze někoho, kdo chce tento svět zničit stejně jako vy. Je mi z vás špatně.

M. Vondráček 25.8.2017 17:35

Re: Pes si kazí

Nedělejte si iluze, že záměrem NP bylo budovat platformu pro Vás :-)

J. Vlček 25.8.2017 17:14

Re: Pes si kazí

Bohužel i blbci vašeho formátu, pane Rudolfe, zde nacházejí svoji platformu, kde mohou dosytosti exhibovat a vydávat své bláboly za nevím jaká moudra a chytrosti.

P. Rudolf 25.8.2017 16:32

Pes si kazí

zveřejňováním takovýchto skvělých článků chytrých autorů dlouho a pracně budovaný imidž platformy pro blbce. Nebo že by chtěl zahájit návrat do časů grunderských, kdy byl přístavem těch chytrých? To se mi ale, bohužel, moc věřit nechce.

M. Těhanová 25.8.2017 16:08

Re: Prokousáním se poctivým čtením jsem pochopila,

Mám nepříjemný pocit, že Orwelovský svět se buduje teprve teď. Ta komunistická nalejvárna byla slabý odvar všech těch kontrolních mechanismů, které se rozrůstají do neskutečných rozměrů.

A to jsem si myslela, že nic horšího než socialismus už nezažiju.

M. Těhanová 25.8.2017 15:52

Re: Tohle dát na Psa je házení perel sviním, viz diskuze

Jinak se cítíte dobře? Takhle hloupý, nic neříkající příspěvek se nenajde tak často. Jen by mě zajímalo, o co vám jde paní, z vašeho psaní to jaksi nejde poznat.

L. Křivan 25.8.2017 15:50

Máme právo určovat,

kdo smí v naší zemi s námi podle našich zvyků žít.

Žádný neevropan nemá právo se vetřít do evropské země, kde ho obyvatelé nechtějí.

Žádný politik nemá právo vnucovat obyvatelům, co nechtějí. Takové svinstvo jsme tu už měli. Dnes nechceme například muslimáky a negry. Pseudohumanisti by si měli hodit mašli, když se jim přání národa nelíbí. Rád jim pomohu uvázat oprátku.

I. Schlägel 25.8.2017 15:22

Mýlíte se.

A na svůj omyl do smrti nepřijdete.

Z. Lapil 25.8.2017 15:12

Re: :-)

Po pravdě - nevšiml jsem si. Nicméně prosím - co z toho, co jsem napsal, vám připadá jako důvod, že mě dost lidí nemá rádo? Chápal bych, kdybyste to napsal pod jiný můj dnešní příspěvek (o lidských právech), ale tohle? Mám dojem, že jsem zmínil jednu "železniční" sadu faktů a skutečnost, že se mi v Brně špatně řídí.

M. Vondráček 25.8.2017 14:44

:-)

Z toho co jste napsal usuzuji, že Vás dost lidí nemá rádo. Zamyslete se kde děláte chybu ...

J. Kanioková 25.8.2017 14:32

:)))))))

M. Vondráček 25.8.2017 14:27

autorovi :-)

Při přečtení Vašeho elaborátu na mne dýchl duch dob minulých. Tam také nadšení svazáci přesně věděli co je pro nás burany nejlepší. Věděli jaké zářné zítřky nás čekají v tom internacionálním beztřídním báječném světě , kde národové různí pad rudým praporem spěchati budou k zítřkům jasným s písní na rtech.

Prostě mi autore přijdete jako pravověrný komouš ...

J. Fridrich 25.8.2017 14:18

Re: Tohle dát na Psa je házení perel sviním, viz diskuze

Nzahazujte se paní Václavíková tady s tou lůzou - je to ztráta času....

M. Vondráček 25.8.2017 14:02

Re: Tohle dát na Psa je házení perel sviním, viz diskuze

Bože můj paní Václavíková , jak tak vznešená a inteligentní bytost jako Vy může s námi burany v tom zapšklém Česku vydržet :-)

L. Kubeš 25.8.2017 13:40

Snůška neomarxistických blábolů

vhodná tak pro nemakačenky z nejrůznějších neziskovek, kteří by se bez státních peněz neuživili !!

P. Jášek 25.8.2017 13:10

Re: Vnímám to podobně..

Sobotka k "nim" patří...

P. Jášek 25.8.2017 13:07

Re: Tohle dát na Psa je házení perel sviním, viz diskuze

Nedoroste, tohle žádný machometán nemůže pochopit!

F. Navrátil 25.8.2017 12:48

Sallam hadži Urban!

Urban našel svoji identitu při působení se společností neziskovkářů mezi muslimy v Bosně a v Kosovu. Zajišťoval tam logistiku džihádistickému předvoji a jaksi nezjistil, že časy se mění. Mezi normálně myslícími lidmi už není příslušník páté kolony hrdinou.

J. Vlček 25.8.2017 12:46

Re: Tohle dát na Psa je házení perel sviním, viz diskuze

Hlavně, že vy, paní Václavíková, ve své "nenávistnosti" parazita z neziskovky ovládáte český jazyk natolik dobře, abyste dokázala okecat svoji důležitost, coby pracovnice neziskové organizace. Ti žlučovití dědkové a babky narozdíl od vás mají poctivě o odpracováno a něco po nich zůstalo. Po vás a vám podobných parazitech zůstane leda, hádejte co.

J. Kanioková 25.8.2017 12:44

Národní zájem ★ Václav Cílek a Petr Robejšek

https://www.youtube.com/watch?v=utcdw1bhibE

J. Kanioková 25.8.2017 12:06

P&L v multikulti věří.... a v pseudo"lidská práva"

J. Kanioková 25.8.2017 11:59

:))))))))