25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

ESEJ: Riziková společnost

Globalistická akce, která v současné době probíhá v celé západní civilizaci, se dostala do fáze, ve které už naráží na přirozený odpor konzervativně založených lidí. Vývoj ke globalizaci přestal být přirozený a je mocensky prosazován.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 25.2. 2018 22:58, přehled diskusí

Z. Lapil 25.2.2018 22:58

Re: Muslimové NEJSOU lepší !

To je přesně to, čemu se chci vyhnout: hodnocení. Vůbec nechci připustit diskusi.

Máte děti? Co je důležitější - to, jestli jsou lepší nebo to, že jsou vaše a kdyby já nevím co, tak je prostě nedáte?

J. Kanioková 25.2.2018 21:26

Muslimové NEJSOU lepší !

J. Kanioková 25.2.2018 21:24

Díky, pane autore, vnímám to podobně

Z. Frys 25.2.2018 21:10

Kolektivistický blábol

Z. Lapil 25.2.2018 10:26

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Námitka: v podobných rozborech nemám rád úvahy typu vyspělejší, pokrokovější a podobné. Je to podobné, jako když navrhuji podívat se na jistý film. První reakce přítomných puberťáků? "To je starý". Ne blbý, starý. To spolu, říkám už já, souvisí stejně jako nový = dobrý, čili vůbec.

Takže si váš příspěvek dovolím upravit. Ano - křesťanská (evropská) civilizace je samozřejmě jiná, než ta muslimská. Dokonce ji spolu s vámi mám za lepší. Mým argumentem ovšem není objektivní vyspělost nebo dokonce kvalita, ale naprosto subjektivní slovo "moje".

V tu chvíli jednak unikáte z debat, nejsou-li muslimové přeci jenom lepší (soudržnost rodiny, úcta ke starším, úcta k hodnotám - těch jednotlivostí je tolik, že se v nich debata utopí a nikdo se ničeho nedobere), ale hlavně - nikdo vám nemůže vyčítat ani elitářství, ani rasismus ani jakoukoliv fóbii. "Toto je můj domov, tady stojím a nemohu jinak." Co proti tomu kdo dokáže říct? Upře vám svobodu názoru? Tím jedině dokáže, že máte (máme) pravdu.

J. Kopis 25.2.2018 6:26

Re: Pane Dvořáku, dobrá poznámka!

Ale to je přesně to, o co OSN jde, aby se přestaly rozevírat nůžky mezi tzv státy západního typu a zeměmi 3 světa. Osvětou a zvýšením inteligence obyvatelstva v zemích 3 světa toho nikdy nedosáhnou, tak pak existuje jediná cesta!

J. Fridrich 25.2.2018 6:07

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu - Amerika je na dobré cestě.. Poznámka na závěr - tito lidé si neuvědomují, že křest'anská víra bude možná poslední štít, opora a záchrana naší Západní Evropské civilizace před rozvratem a opanováním muslimskými okupanty.. Zemana moc nemusím, ale jeho názor na novináře a redaktory je čím dál blíž pravdě - oni svou roli nestranných informátorů zcela přestali plnit.

J. Kanioková 24.2.2018 20:21

Kdo nemá "domov", nectí ani své kořeny,

ani odkaz svých předků. Necítí odpovědnost ani za sebe sama.. natož, aby přijal za svou povinnost předat tuto zemi naším dalším generacím. Tak jako to dělali naši předkové..

Solženicyn řekl: ,,Abyste zničili národ, musíte nejprve zpřetrhat jeho kořeny.”

Za tím vším je ambice vytvořit novou Evropu a nového Evropana, který nebude mít národní identitu a národní kořeny. Vyprázdněného jedince bez identity, jenž bude „euroobčanem“, internacionalistou, kosmopolitou.

V. Kain 24.2.2018 18:14

Re: Dort kočičky a pejska.

Cenzůru už tady máme taky a čím dál víc rozevírá ty svoje špinavé pracky.Zatím ještě není tak rozvinutá jako v Německu,ale to je jenom otázka krátkého času.

Z. Rychlý 24.2.2018 17:09

Dort kočičky a pejska.

Každý si něco vybere, ale je to eintopf.

Přiznám se, četl jsem to jen proto, že mám autora celkem rád, ale teď jsem se musel trochu přemáhat.

M. Prokop 24.2.2018 15:54

Trošku zmatláno ...

"Globalizace má svůj přirozený segment spojování a vzájemných styků lidí různých národů na základě obchodní výměny a cestovaní," - ANO.

"a svůj segment ideologický, mocensky prosazovaný establishmentem, mající především prvky násilného prosazení směsice různých národů a ras za přítomnosti tlaku na odnárodnění původních etnik. Tento násilný segment má totalitní tendence: ideologickou výchovu a přesvědčování, bojůvky (Antifa), vytváření nepřítele (v Rusku), násilné vnucování cizích etnik (jakýchsi nositelů globalizace) a snahu o cenzuru psaného a mluveného slova." - NE.

Násilné prosazení směsice s globalizací souvisí jen v tom, že cestování lidí i informací je snadné. Proto kdejaký černoušek chce do Evropy i jinam na Západ a že sem je vpuštěn, případně není promptně vyhozen, to už s globalizací nesouvisí, to je prostě hloupost socialistických sociálních inženýrů. I to odnárodnění má jednoduchý důvod, v měřítku národa lze jeho reprezentaci jakž takž uhlídat, aby neblbla. Proto se socialisté snaží posunout vládu výše, kam už běžný občan prakticky nedosáhne. Že se v tom objevují totalitní tendence, to je dost obvyklé a opět s globalizací nesouvisející. Řádění ultralevých bojůvek se neobjevilo až s Antifou, ideologické blbnutí je staré jako lidstvo nebo přinejmenším jako náboženství, nepřátele si Rusko nebo spíš jeho vládnoucí skupinka vytváří sama, v obavách, aby se Rusové nezačali starat, proč si žijí hůře než jejich "nepřátelé" a snahy o cenzuru taky nejsou nic nového, to zkusí každý, kdo chce ovládat jiné.

I. Mertl 24.2.2018 15:46

Nihil novi sub sole

Říká Bible, Kaz 1,9. Konec světa měl být naposledy k 1.1.2000. Nové, i v podání autora, je jen to, že teď za to mohou jakési "elity". Napadá mne, že i onen autor, eskapista (slovo jako z jiného centra "elit" jménem IVK!), je jakousi elitou. A má ten elitní autor nějaké řešení k jeho konci světa? Kdopak nás zachrání?

A. Nový 24.2.2018 15:01

"hodnoty", soudruha bolševika

Zivot, soudruzi, je prilis kratky na to abych si zabiral takove kraviny jestli jsem Cehun/Polak/Zid ..... .

Soudruha nedovzdělaného komunistického pingla, t@d alias Mirek 56, nezajímá kdo je nebo co je. Hlavně že ví, že kdo není stejného bolševického názoru jaký vlastní on, je modrobolševik, kavárna atd.

P. Zinga 24.2.2018 14:35

Re: Za tento článek

Já taky.

Vzniká široká vrstva lidí bez střechy nad hlavou a neméně početná skupina lidí, která, přes luxusní bydlení, není nikde doma. Kdo nemá "domov", necítí odpovědnost mimo za sebe sama.

"Společnost hlupců", sebestředně omezených.

Š. Hašek 24.2.2018 12:21

Re: Pěkně popsáno.

Před týdnem "se to sešlo" ve vagoně metra. Několik Ukrajinců, jedoucích ze šichty (ruce prozradily, že netvořili u počítače eurohodnotová prohlášení) a na druhém konci čtyři (!!!) Afroobohacovači. No, národ z vagonu se na ně nedíval moc přívětivě. Proč taky!

Jsou zde. Asi jeli z kursu českého jazyka a záškolu na skladníky v obchoďáku. Nastupují od prvního.

Š. Hašek 24.2.2018 12:15

Re: Za tento článek

Připojuji se.

P. Lenc 24.2.2018 9:56

Re: Pěkně popsáno.

A to se moc nešíří,na co tito "lékaři a inženýři" věří a na základě této "víry" dělají lidem postiženým albinismem.Ano, tato civilizační špína s mentalitou lidožrouta je to, co nám s islámem Adolfa Merkel a jí podobní chtějí pod pohrůžkou vnutit.

P. Lenc 24.2.2018 9:49

Za tento článek

dík, opravdu stojí za přečtení.

O. Zuckerová 24.2.2018 9:46

Pane Dvořáku, dobrá poznámka!

Tady "intelektuálové" a "elity", které si tak říkají samy (a pochopitelně se jejich samo-označení těmito výrazy automaticky obrací v ironii) stojí na straně protievropského dobyvatelského tažení, které sem má zanést manýry, vracející naši civilizaci daleko před dobu kamennou!

M. Pesat 24.2.2018 9:38

ty vase "hodnoty", soudruzi

ty vase "hodnoty", soudruzi, nikoliv, svet se pouze vraci tam kde byl pred vlnou narodnich obrozeni/vzniku narodnich statu, tehdy se "narodnost" urcovala na zaklade uzemi kde dotycny soudrh/soudruzka zili. Takze Nemci jako polena, kteri po generace zili pohranicnich oblastech ceskych zemi a samozrejmne neumeli cesky, ti zkratka byli Cehuni. A dnes se to vraci , nevidim na tom nic tragickeho ani alarmujiciho. Zivot, soudruzi, je prilis kratky na to abych si zabiral takove kraviny jestli jsem Cehun/Polak/Zid ..... .

Cest :)

P. Dvořák 24.2.2018 3:46

Pěkně popsáno.

Zejména chování a smýšlení "elit", podle kterých my obyčejní vidláci nechápeme skutečný společenský pokrok.

Možná se v některých částech Evropy pomalu přiblížíme bodu 5, což mě napadá, když vidím v "záchranných" člunech ty mladé, nabušené, uhelně černé negry v oranžových plavacích vestách. No co asi budou dělat? Ajnfach to samé co doma:

"Ve válce v Jižním Súdánu se vypichují oči, kastrují muži a děti musejí přihlížet znásilňování matek"

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/464348-ve-valce-v-jiznim-sudanu-se-vypichuji-oci-kastruji-muzi-a-deti-museji-prihlizet-znasilnovani-matek.html

J. Kopis 24.2.2018 3:40

Jedinci postižení toxoplazmózou jsou náchylnější

k potlačení pudu sebezáchovy, tzn parazit v jejich mozku omezuje ta centra myšlení, která jsou odpovědná za logické uvažování z hlediska vlastního přežití! Promořenost populace tímto parazitem není zanedbatelná, přičteme-li k tomu přirozenou míru stupidity, máme glabalisty-naomarxisty jak vyšité. Jinak globalizace silně akceleruje islamizaci, neboť islám si na individualizaci rozhodně nehraje a má v sobě zakomponovány proti ní účinné bezpečnostní pojistky, včetně fyzické eliminace individualizací postiženého=z hlediska islámu defektního jedince!